Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: softbox do macro (ZD 35mm + FL50)

  1. #41
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    black_bird: Jakie odległości od motywu Cię interesują? --pewnie coś prostszego mogę doradzić... dzięki --pozdrówka

  2. #42
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50
    black_bird: Jakie odległości od motywu Cię interesują? --pewnie coś prostszego mogę doradzić... dzięki --pozdrówka
    Irek, muszę być elastyczny - rozne - od macro do plenerow pary mlodej - wlasnie trafilem na watek
    https://forum.olympusclub.pl/topics3...,48.htm#164266

    tam chłopaki juz coś przetestowali, poprosiłem o namiary Dempseya na jego wyzwalacz zdalnie sterowany..

  3. #43
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Dalsze przykłady oświetlenia tą lampą (takie oczka w portrecie nie są zalecane )
    Na górnym zdjęciu widać, że mimo zastosowania jednego palnika osiagnąłem równomierne oświetlenie krążka świecącego (błysk wyzwolony fotocelą). Powierzchnia świecąca jest dużo wieksza niż w typowych lampach pierścieniowych (oświetlenie jest maksymalnie miękkie <rozproszone>dla małych obiektów) Jasność krążka wyrównałem za pomocą wklejonych wewnątrz warst foliowych, mlecznych dyfuzorów.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f2_724.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	161,1 KB
ID:	2888   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f8_206.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	173,9 KB
ID:	2890   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kot2_113.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	183,2 KB
ID:	2892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lampa4_915.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	189,7 KB
ID:	2904  


  4. #44

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    52
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50
    Jasność krążka wyrównałem za pomocą wklejonych wewnątrz warst foliowych, mlecznych dyfuzorów.
    Krążek z pleksi, podobną właściwość miałby po zmatowieniu zmywaczem do paznokci, na pewno szybsza metoda, chociaż efekt wyraźnie słabszy, niż przy (ilu?) warstwach folii.

  5. #45
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    https://forum.olympusclub.pl/download.htm?id=268
    Marge: Użyłem lekko matowego krążka wyciętego z pudełka po CD. Następnie górna część krążka (zaczynając od połowy) jest wysłaniana od wewnątrz dyfuzorem z foli. Kolejne warstwy z przesunienięciem do góry. Ostatecznie 5 pasków. Wszystko to po to, aby ściemnić w miarę płynnie górę, która jest najbliżej palnika.Dolna część krążka (od połowy)jest bez foli. Na pierwszym zdjęciu świecącego palnika (na zdjęciu z mieszkiem) widać jeszcze błysk niewyrównany (bez tych foli). --pozdrawiam

  6. #46

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    52
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Irek,
    To, że Twoje konstrukcje są do bólu profesjonalne to już wszyscy tutaj wiedzą.
    Podobnie jak to, że przeciętny użytkownik aparatu nie potrafiący nic dobrego z lampy przy makro wyciągnąć (o sobie mówię) nie ma ani dostatecznej wiedzy, ani wyobraźni żeby je powtórzyć. Chałupnictwo typu zmywacz do paznokci, w zależności od ilości warstw (różnicę widać poziomo na środku) jakiś tam efekt powoduje. Nie pokuszę się o porównywanie na pewno

  7. #47
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Marge: Rozumiem, że próbowałaś zrobić gradient zmywaczem... Jednak nie dałoby się ściemnić zmywaczem samej góry, gdzie światło było zbyt mocne. Poza tym przyklejenie pasków jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Paski są klejone do tektury od wewnątrz i pozwalają na swobodny obrót krążka, co jest ważne przy nakręcaniu obiektywu na oprawkę filtrową. --pzdr.

Podobne wątki

  1. ZD 3,5/35mm macro a PEN
    By Mju in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.11.10, 17:11
  2. m42+industar czy zd 35mm macro
    By Manczurov in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4.09.10, 18:20
  3. Zuiko 50/2 macro, FL-36 i...softbox?
    By Oleryk in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28.05.08, 20:32
  4. OLYMPUS ZD 35mm 1:3.5 Macro
    By blady in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20.02.06, 23:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.