Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Telekonwerter do Olympusa C7070

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzisiaj znalazłem.

    Jeśli ktoś będzie przeglądał archiwum forum szukając coś o telekonwerterach, to poniższy link zapewne się do czegoś przyda. Link dotyczy w szczególności Panasonica FZ-30, ale porównanie konwerterów jest raczej uniwersalne:

    FZ-30 converters

  2. #22

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    telekonwerter do 7070

    witam
    posiadam oba TCON30C i C210 (zakupiony wczesniej) i powiem Wam, ze oba sa rewelacyjne, ale maja tez i wady.
    oto moje spostrzezenia:

    najpierw zakupilem C210 poniewaz nie oplacalo sie kupowac Tcon'a za prawie 1200zl.
    pierwsza czynnoscia jaka musialem wykonac to zakup przejsciowki - koszt 45zl
    przykrecilem no i czad jest zoom, ale:
    - aby robic z reki nalezy ustawiacz czas na minimum 1/200 (czasami wychodza nieostre wiec lepiej jeszcze skrocic czas naswietlania).
    - jakosc zdjec bdb jednak bez telekonwertera nieznacznie lepsza
    - nie mozna na sam obiektyw zasostowac filtra UV ktory posiadam - obiektyw uderza o telekonwerter (ale mozna na sam telekonwerter)
    - meczace odkrecanie gdy chce sie skorzystac z wide'a (przy zalozonym tele. robi sie tunel) mozna minimalnie cofnac tak na okolo 180mm).
    - przy max tele na 100% nie ma winietowania (sprawdzalem z biala kartka).
    - zdjecia wychodza bardzo dobrej jakosci (przydaje sie statyw)
    - malutki i zgrabny (lepiej wyglada od TCON14C)

    focilem tak i focilem - meczylo mnie najbardziej to odkrecanie i przykrecanie telekonwertera, az w koncu udalo mi sie upolowac w dobrej cenie TCON30C wiec zakupilem.
    uwazam teraz, ze to bardzo dobra inwestycja i sie oplacalo zalety i wady:
    - nie widze roznicy w jakosci z telekonwerterem czy bez - jakosc jest bardzo dobra wrecz doskonala (nieznacznie ale lepsza jak na C210).
    - AF chodzi szybciej jak na C210
    - nie przyciemnia obiektywu
    - jak kazdy telekonwerter trzeba stosowac przy max ogniskowej (minimalnie mozna cofnac na jakies 290mm)
    - bardzo pro wyglad
    - przykrecamy nasadke CL7 i w kazdej chwili mozna odpiac telekonwerter - super sprawa w koncu dosyc wkurzania sie, ze trzeba dobrze gwintem wpasowac (ale oczywiscie tez trzeba robic to ostroznie - nieuwaga i telekonwerter na ziemi.
    - sadzilem ze oryginalny dedykowany telekonwerter bedzie bez problemu dzialac z filtrem UV tez oryginalnym - niestety minimalnie brakuje i tez uderza w telekonwerter , szkoda - poszukam malego dystansu, aby wyeliminowac ten problem (wtedy zapewne bedzie dzialac telekonwerter tylko na max ogniskowej czyli 330mm)
    - szybki montaz i demontaz
    - calkiem lekki

    wg mnie rewelacja - jezeli macie do wydania 800zl to taki caly zestaw goraco polecam tj. CL7 + TCON30C + oslonka przeciwsloneczna (na allegro sprzedaje koles Wknaga za 680 TCON z oslonka + CL7 120 = 800 + koszt wysylki) chyba ze jak ktos woli ze sklepu w tej chwili sam TCON30C za jakies 900zl + 190 CL7 = ololo 190zl

    jak masz kaske kup TCON30C jest duzo lepszy od C210
    jezeli nie masz kup C210 tez bardzo dobry
    w mnniejsze nie inwestuj nie oplaca sie bo nie odczujesz zoomu - na TCON30C jest idealny .
    mozna cykac spokojnie z reki lecz koniecznie stosujac krotki czas najlepiej okolo 1/300 lub krotszy.
    robilem foty na Rajdzie Barburki i wyszly bdb, a bylo dosyc ciemno no i z reki niebawem moze udostepnie.

    bardzo goraco jestem zadowolony z zakupu.
    idealem byla by lustrzanka jednak ze szklami na poziomie to z 5tys trzeba wydac chyba ze olympusa z kitami za jakies 3200 E500 + 2 obiektywy.

    pozdrawiam

  3. #23

    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    prawie Gorzów Wlkp.
    Posty
    42
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Chciał bym kupic telekonwerter Olympus C-210 do olympusa C-725 jak myślicie, czy bedzie dobrze współpracował?

  4. #24

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    jak chcesz sie przejechac do Warszawy mozesz u mnie przetestowac a pozniej zakupic
    wiem ze pasuje idealnie z 5060 sadze, ze nie powinno byc problemu i z twoim. ale wale nie wypowiadac w tej kwesti - nie testowalem. a telekonwerter bardo dobry. polecam a jeszcze bardziej tcon'y ale sa tylko 1,7.

  5. #25

    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    prawie Gorzów Wlkp.
    Posty
    42
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rzysk
    jak chcesz sie przejechac do Warszawy mozesz u mnie przetestowac a pozniej zakupic
    Dzięki za propozycje ale do Wa-wy mam jedynie 400km więc raczej odpada

    Ale mozesz mi pomóc w ten sposób, że wyslesz mi kilka zdjeć na email tego tc głównie chodzi mi o tylną soczewke.

  6. #26

    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    prawie Gorzów Wlkp.
    Posty
    42
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    No i kupiłem tc Olympus C210, w tygodniu postaram się zrobić jakiś mini test

Podobne wątki

  1. C7070 i lampa Cullmann AF-20
    By Bert in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.01.09, 19:16
  2. pomoc problem z C7070
    By lisiczka in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.11.07, 23:13
  3. HELP C7070 czy C8080 ????
    By rafalas in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.07.05, 10:21
  4. TELEKONWERTER do Olympusa C-770
    By piotrus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.06.05, 13:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.