Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 152

Wątek: Dlaczego nie ma Olympusów E-system w sklepach?

  1. #1
    inflator
    Gość

    Dlaczego nie ma Olympusów E-system w sklepach?

    Od dłuszego czasu szukam po mediamarkt'ach, saturnach itp Olympusa e-330 (Chciałem se pomacać, a co) i **** nigdzie nie ma. Jakby tego było mało nie ma e-500, e-1, e-300. Czy to jakaś nowa strategia marketingowa Olympus Polska?[/list]

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bialystok
    Posty
    146
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    e-1-ynki to pewnie juz się na dobre skonczyły...

  3. #3
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    E1 to raczej tak, mnie bardziej ciekawi inna rzecz, dlaczego prawie nic nie słychać o E-330 ?

    Dlaczego nikt tego nie ma ? Miał to być aparacik który pociągnie firme a nic o nim nie słychać i nigdzie go nie ma.
    było sobie życie

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    kujawy
    Posty
    102
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Oczywiście jest to właśnie najlepsza strategia na zbadanie rynku w tym wypadku dotyczącego Olympusa. Producent nie wiedząc co robić, aby n.p. utrzymać dobrą cenę - lub chce dowiedzieć się o popycie zamyka czasowo magazyny i czeka na napływające informacje. To proste, ale skuteczne...

  5. #5
    excel
    Gość
    fotomic,

    witam.
    Czytalem test wykonany przez przedni hol. miesiecznik fotograficzny ZOOM i musze powiedziec, ze E-330 wypadlo ponizej jakichkolwiek oczekiwan. Nie jest zly, niewatpliwie dobry to aparat, jednak wielkie naglosnienie przed... i zaraz po zaprezentowaniu na rynku okazuje sie nie byc adekwatne do poboznych zyczen spragnionych nowosci uzytkownikow.
    Przy odrobinie czasu napisze wiecej o wynikach testu. Na tenczas powiem tylko, ze osiagnal nie wiecej niz 7,3 w 10-stopniowej skali. Jak na nowosc, to marnie.

    Pozdrawiam,
    excel

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    E-330

    Nie wiem jak wypada w testach, ale miałem okazję nim robić zdjęcia i efekty są naprawdę dobre. Tak jak ergonomia i wykonanie.
    Robiłem z 50 f2 portrety - wyśmienita ostrość, barwy.

    Świetny aparat - chciałbym mieć jego matrycę w moim E-1 ;-D
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nasuwa mi się kilka podobnych pytań:
    - dlaczego genialna - swego czasu - Amiga poszła do piachu, skoro niektórych patentów do dziś nikt nie przebił
    - dlaczego Apple ciągle jest tylko pół kroku przed grabarzem i musiało porzucić procki PowerPC na rzecz molocha
    - dlaczego świetne rowery MONGOOSE zniknęły z polskich sklepów
    - dlaczego dobrze reklamowane ***** wchodzi jak masełko a dobry sprzęt bez promocji ledwo wychodzi na swoje...

    OLYMPUS, podobnie jak powyższe koncerny, to kolejny przykład firmy posiadającej genialnych konstruktorów, dobry sprzęt i denny marketing - przynajmniej w tym kraju.

    Jak widzę polskojęzyczne ulotki reklamowe firmy OLYMPUS, to mi smutno - tyle błędów.

    W innych krajach potrafią się reklamować i to grubo. Kilkustronicowe, rozkładane reklamy. OLKI w ofercie wszystkich dużych sklepów, osiągalne wszędzie. A u nas bieda i dlatego ludzie często kupują to, co pod ręką a nie to co porządne. Mydelniczki Kamuń czy Najkon to na każdym rogu można trafić...

    Myślę że dużą szansą jest wkład firmy Panasonic - ich reklam jest od zayebu wszędzie dookoła. Niech tylko zrobią jakiś aparacik pod 4/3 zaprojektowany dla zwykłych ludzi to sprzęt otoczy nas zewsząd...

    p.s. E-330 i tak będzie schodził jak ciepłe bułki, o ile pojawi się do czerwca a nie na zimę... na zachodzie ludzie już grubo tym działają a u nas jedna oferta na allegro...

  8. #8
    robin102
    Gość
    Heee pojawił się już nowy soft do E330 POPRAWIONO W NIM MENU PO KOREAŃSKU hi hi hi
    Nie ma Olympusów w sklepach bo sprzedawcy nie chcą brać, przedstawicielstwo nie daje egzemplarzy na demo , nie dają odroczonych płatności, małym firmom nie dają towaru w tzw komis, i dają bardzo małe marżę . Poza tym kampannia szufofobów zrobiła swoje . Zapytawszy nawet pierwszego lepszego amatora takiego prawie laika który aparat najbardziej szumi od razu wskazuje na OLka. A że fotki wychodza ładne to już inna sprawa. No i Olek nie jeźdźi w formule pierwszej a to niestety napędza klientów.
    Mam takie przecieczki z FotoJokera który juz od pewnego czasu olkiem nie handluje bo mimo ,że są duża siecią nie mogą sie z Olympus Polska dogadać.
    TERAZ NIE SZTUKA WYPRODUKOWAĆ DOBRY TOWAR SZTUKA GO SPRZEDAĆ

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    bardzo pozytywny test e-330 jest na dresource i dobrze zrobiony...
    prawda jest taka ze jakikolwiek aparat poza e-500 trudno gdziekolwiek dopatrzyć.....
    e-500 trochę pociągła olka.. ale bez starszego modelu przyciąga głownie amatorów...
    z marketingiem trzeba coś zrobić.. bo będzie kiepsko z e systemem,,,
    dobrze ze rynek lustrzanek rośnie 70% rocznie.. to może olek się nie wysypię

    ale aparaciki ma fajne.... z drugiej strony... wielokrotnie przytaczane badania wykazały ze Olek ma najbardziej wierną rzeszę klientów... to tylko trzeba poserzać to grono
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  10. #10
    inflator
    Gość
    Jest dokładnie tak jak pisze KaarooL genialne produkty mają fatalny marketing i dlatego doceniane są przez "drążących głębiej"
    Rewelacyjne komputery Apple kładzie w Polsce dystrybutor SAD, Olympus też się wykłada. Pzestępcy premierami, zakute łby ministrami oświaty, nieuki prawne ministrami sprawiedliwości taki kraj cza wyjechać. [/quote]

Podobne wątki

  1. E-system KONTRA E-system - subiektywnie
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 16.05.06, 15:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.