Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E-500 kontra E-1 - rozważania ogólne...

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-500 kontra E-1 - rozważania ogólne...

    A ja w dalszym ciągu walczę z dylematem, w właściwie z kilkoma:
    ...jaki system wybrać ? - miałem nadzieję, że na wiosnę br. Olympus wypuści następcę E-1, miałem też nadzieję, że Canon odpowie na Nikona d200. A co mamy każdy wie. Nikon d200 - super body, magnezowe, uszczelnione, itp. ale zdjęcia wychodzą zbyt miękkie. Rozmawiałem z zawodowcami na targach w Łodzi (stoisko NIKONA) i przekonywali mnie, że to taka filozofia, żeby nie ostrzyć w aparacie i dać wolną rękę fotografowi po wczytaniu pliku do kompa. Ale...wróciłem ściągnąłem sample z dp review i próbowałem podostrzyć. Nie da rady, wychodzą białe obwódki na krawędziach i jest to bardzo widoczne i nieakceptowalne. Tak więc Nikon d200 mimo swoich zalet odpada. Canon wypuścił d30. Macałem to cudo na targach ale nie przekonało mnie do siebie na tyle mocno aby wydać okrzyk YES YES YES. Po prostu nie trzymało się body pewnie. Widzialem zdjęcia samplowe i tu jest dużo lepiej niż w Nikonie d200 ale z kolei wizjer (tunel) i brak uszczelnień powodują, że nie jest to aparat moich marzeń. Wracając do Olympusa. O następcy E-1 cisza. E-330 zbyt drogi w mając na uwadze stosunek jakość -cena. E-500 jest plastikowy ale na warunki letnie wystarczy. Obiektywy w kicie w miarę dobre i cały komplet tj.e-500 z kartą 1 GB i obiektywami 14-45 i 40-150 można mieć za około 3000 zł.. E-1 to klasa sama w sobie ale czy warto teraz kupować zestaw z kitem tym samym jak w e-500 czy lepiej kupić z jednym obiektywem 14-54 ale wtedy cena to 3850. Uważa, że e-1 wart jest swojej ceny m.in. z uwagi na obiektyw. Z drugiej jednak strony nie będąc zdecydowanym na sytem może warto poczekać do photokiny może wejdzie canon d3 i olympus e-profesjonalny i lustrzanka panasonica...Reasumując rozważam zakup lustrzanki cyfrowej, która pozwoli robić przyzwoite zdjęcia przez okres kilku m-cy. Potem gdy zobaczę co ukaże się na photokinie będzie można obrać ostateczny kierunek w jaki system wejść. Ważne jest zatem aby aparat który ewentualnie teraz nabędę, możnabyło odsprzedać z niedużą stratą wartości...Co sądzicie o moich roważaniach? może macie inne sugestie. Focę głównie przyrodę, ale przechodząc z anlogu na cyfrę, otwarty jestem na eksperymentowanie z portretem, makrami itp.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    moim zdaniem, jak już się wchodzi w pewien pułap sprzętu, to zwykle coś się nim zarabia. zmień może założenia na takie: chcę kupić sprzęt, który da mi trochę frajdy a przy okazji pozwoli zarobić/dorobić bez bujania się po serwisach (to ostatnie z marszu skreśla Konoltę i Najkona, stawia znak zapytania przy Kamuniu).

    wtedy odpada podejście defensywne (czy nie stracę), bo na sprzęcie traci się zawsze, jaki by nie był. wyjątkiem od tej reguły jest jak na razie tylko pełny kit E-1. za cenę 3850 kupiłbym z marszu, ale jedną sztukę posiadam a druga, dodatkowa nie sprawi że będę robił lepsze fotki...

    za dużo kombinujesz: kup OLKA E-1 z 14-54 albo 11-22 (zależnie od potrzeb) albo Pentaxa z pryzmatem w wizjerze (chyba DS2) i pstrykaj. szkoda czasu na dylematy.

  3. #3
    robin102
    Gość
    na świeta uwolnij sobie głowę od tych dylematów i maluj jajka tak kolorowo jak to robi E-1
    a po świętach kup zestaw z 14-54 w Olympus Polska ponegocjuj , pokombinuj dadzą Ci dobrą cenę
    Nic ,że staroć ,ale ja chcesz przeskoczyć z analogowej lustrzanki to Cię zadowoli na max.
    lub rozwiązanie tymczasowe dla próby kup E300 bo tani , a w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz - foci ,że HEJJJ

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ani słowa o e-500 czy faktycznie nie warto brać pod uwagę? z dual kit-em w tej cenie jest to chyba rozsądna propozycja w sam raz, żeby poznać zaganienia fotografii cyfrowej...

  5. #5
    robin102
    Gość
    o E500 się nie wypowiadam bo kilkudziesiecio minutowy z nim kontakt to za mało . Fotki nim można robic wspaniałe i ma kilka przydatnych myków których nie ma E300. No ale eksperymentowanie w przypadku E500 przynosi wieksze koszty bo sprżet drozszy od E300.

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    na świeta uwolnij sobie głowę od tych dylematów i maluj jajka tak kolorowo jak to robi E-1
    a po świętach kup zestaw z 14-54 w Olympus Polska ponegocjuj , pokombinuj dadzą Ci dobrą cenę
    Nic ,że staroć ,ale ja chcesz przeskoczyć z analogowej lustrzanki to Cię zadowoli na max.
    lub rozwiązanie tymczasowe dla próby kup E300 bo tani , a w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz - foci ,że HEJJJ
    co masz na myśli pisząc cyt"ponegocjuj z Olympus Polska" ? czy oni sprzedają aparaty?

  7. #7
    robin102
    Gość
    A no sprzedają jak się dobrze słownie pogimnastykujesz, ja u nich kupowałem body E-1 i wszystko poszło bez problemu.

  8. #8
    Awatar Marx07
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    106
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam
    Niedawno kupiłem właśnie E500. Nie jestem profesjonalistą ale obsługa tego aparatu to bajka. Chociaż musze się jeszcze bardzo dużo nauczyć. Zdjecia robi się bardzo przyjemnie. Aparat pewnie trzyma się w ręku. Super gumowaty uchwyt, dzięki któremu nawet spocone ręce nie przeszkadzają pewnie trzymać sprzętu. Kolory na zdjęciach rewelacyjne. Jak na razie dla mnie rewelacja.
    Pozdrawiam

  9. #9
    robin102
    Gość
    pewnie że rewelacja , wpadnij z nim na plener do Białowieży w ostatni weekend maja , masz rzut kamieniem od domu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 456
    Ostatni post / autor: 18.12.12, 00:23
  2. Rozważania a propos luster do 1700zł
    By Vito in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17.09.08, 23:47
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10.10.05, 19:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.