Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 393

Wątek: iso50, licznik zdjec i inne - menu serwisowe Olympus

  1. #21

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    NY
    Posty
    95
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja mam e-500 miesiac, zrobilem okolo 100 zdjec, kilkanascie skasowalem jeszcze przed zrzuceniem do komputera. Licznik pokazuje ponad 1000 zdjec zrobionych. To zdecydowanie niemozliwe. Aparat sam odwijalem z fabrycznego pudelka. Cos nie tak z tym licznikiem ;P

  2. #22
    Awatar Kanciaty
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Tarnowa
    Posty
    39
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witam
    W moim e-300 - 3245 klapnięć, żadnych martwych (zmałpowanych) pikseli.
    Olympus E-300 / 14-45mm, 40-150mm ZUIKO DIGITAL / 4 GB SanDisk CF Extreme III / Velbon DX 888 Digital / inne dodatki

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Setka
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Kutno
    Posty
    107
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jestem na 99,99% pewien ,że M nie oznacza zMałpowanych pikseli, a właśnie liczbę uruchomień Cleaning Mode-a. Tylko ciekawe , jak z tym licznikiem migawki, no niby sie zgadza przy robieniu zdjęć . (A)rturo, prośba - wykorzystaj swoje znajomości, może pan Jacek K. coś będzie wiedział w tym temacie?
    Nie ważne czym, ważne jak!!!
    E-3, E-1 (14-54,B+W UV MRR)+ FL 50

  4. #24
    robin102
    Gość
    U mnie licznik wskazuje tyle fotek ile zrobilem w rzeczywistosci ,różnica jest malutka między numerami plików , a wskazaniami licznika, a to chyba dlatego że się fotki nieudane się kasuje . Ja mało kasuje bo staram sie robić ujęcie tylko takie które wiem że wyjdzie . Nie strzelam na prawo i lewo . Przyzwyczajenie z analoga . A i oczywiście kilka dni po zakupie załadowalem nowy sofcik i oczywiście tamtych fotek przed zmianą softu nie zliczył było ich coś z 250 zapisana tylko raz karta. Tym co się coś nie zgadza to chyba spowodowane jest jakimś ooperacjami kasowania -resetownia.
    PO co tak duż pstrykacie ????? kilka tysiecy w kilka miesięcy ???
    może ktoś zrobi eksperyment czy skasowana fotka powieksza stan licznika ??

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Setka
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Kutno
    Posty
    107
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Powiększa stan licznika nawet skasowana fotka, a ztym resretowaniem , to nie jestem przekonany. Od zmiany oprogramowania na pewno nie zrobiłem 830 fotek, a zmieniałem jak tylko przyszedł do mnie aparat tj 27. 02.
    Nie ważne czym, ważne jak!!!
    E-3, E-1 (14-54,B+W UV MRR)+ FL 50

  6. #26

    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam,sprawdziłem u siebie licznik zdjęć,pokazuje 240,aparat mam przywieziony z Holandi z ekspozycji po wystawowej,sam zrobiłem około tej liczby ,troche się zdziwiłem,bo myslałem jak po ekspozycji to bedzie wiecej

  7. #27
    robin102
    Gość
    Setka Heeee to może podmiana softu w body nie prowadzi do kasowania licznika serwisowego może to być całkiem inny programik sterujący gdzie indziej zlokalizowany. U mnie po analizie z kalkulatorem w ręku wychodzi jakby licznik wskazywal łączną ilość klapnięć lustra po wymianie softu z tymi przed wymianą softu. Trudna sprawa do rozczajenia . Trzeba by empirycznie sprawdzić.

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jeronimo: subiektywnie oceniam ten post jako hit miesiaca i na chwile go przyklejam

  9. #29

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    przemyśl
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jeronimo -dziękuję, poczułem się wyróżniony... ale obiecuję, że nie uderzy mi to do głowy
    -mam natomiast nadz. że temat się mocno rozwinie i wszyscy na tym skorzystamy

    [pozdr]

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Czyli w końcu jak jest, czy wgranie nowego softu kasuje ten licznik. To bardzo ważne, bo będzie można sprawdzić przy kupnie używanego Olka ile faktycznie fotek zrobił. Wiadomo, że wszystko można skasować jak się umie, ale większość ludzi nie poradzi sobie z wywaleniem z aparatu faktycznej liczby zdjęć (to trudniejsze niż cofnięcie licznika w Polonezie). Więc wgranie softu kasuje ten licznik czy nie?
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. E-520 i licznik pozostałych zdjęć
    By PawelG in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 16:51
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30.12.10, 14:04
  3. Licznik zdjęć w kompaktach
    By dw4463757 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.12.10, 13:43
  4. Menu serwisowe w E1 ?
    By Theo in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.09.06, 09:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.