Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Wątek: Matówki z klinem (E1/E500) niedrogie w PL

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    A może Irek50 zacznie robić takie matówki? Skoro zrobił tak skomplikowane urządzenie jak celownik kątowy, to matówka z klinem i rastrem to dla niego splunąć . A wtedy bezlistosne prawa ekonomii zmuszą Andee do spuszczenia z tonu.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  2. #22

    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    209
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chomsky
    Aranek- nie uczyles sie ekonomii, oj nie. Im nizszy popyt tym cena jednostkowa wyzsza. Pomysl chwile a sam dojdziesz dlaczego.
    czesc.ch.
    Tak się składa, że ekonomii to ja czasem uczę - studentów

    Teoretycznie rzecz ujmując, to cena kształtuje popyt, popyt wpływa na podaż, a ta na cenę. I tutaj koło się zamyka.

    Prawo sformułowane przez Ciebie jakoś trochę odbiega od tego, które jest oficjalnie uznawane na całym świecie. Ale kto wie - może to właśnie Ty masz rację

    A co do myślenie - sam spróbuj, a jak Ci nie wyjdzie to polecam wikipedię

    Dlaczego prawo popytu nie zawsze działa? Głównym założeniem tego prawa jest to, że strony działają w sposób racjonalny. Otóż tak się składa, że każdy z nas rzadko kiedy działa racjonalnie. Przynajmniej w obiektywnym słowa tego znaczeniu. Każdy maksymalizuje swą użyteczność na własny sposób, wpadając przy okazji w sidła markietingowców. Dotyczy to również Andee'ego. Ale każdy z nas ma do tego prawo i już.

    Temat popytu podaży i ceny uważam za zamknięty.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Nie zapominajcie, że Andee jest na razie monopolistą. Więc popyt ma ograniczony wpływ na cenę. Bo i tak on ją dyktuje.

    Zaraz nas op..dolą admini .
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #24

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Zastanawiam się nad matówką dającą obraz w wizjerze 2\3 da to mozliwość kadrowania w tym formacie(wiemy jaka będzie kompozycja)a potem ciach w programie tak jak to widzieliśmy. Mogłyby to być dwie linie nie przeszkadzające kadrować pełnym 4\3.

  5. #25
    Oto pierwsza sztuka dla E-1, troszke kurzu z produkcji aby dodac dramaturgii obrazowi

    Pozdrawiam

    Matówki w każdym kolorze, pod warunkiem że bądą bezbarwne...

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Napisz z czego robisz te matówki i czy nie są ciemniejsze niż oryginały.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #27
    robin102
    Gość
    dorian ale masz łeb kolego , mnie te branie kadru na zapas już zaczyna męczyć , a tak bym miał w wizjerku to samo co po obciachaniu na komputerku. Ileż głów i stóp moich znajomych i rodziny by to ocałiło.

  8. #28
    robin102
    Gość
    Rafał Czarny Materiał ważna sprawa . Kurde powinien nam producent udostępnić do testów , bo tak w ciemno ???Tak na pierwszy rzut oka widać ,że to rzemieślniczo pilnikowa robota, jakaś precyzyjna obrabiarka bierze tu udział ,ale wykończenie i wycinka chyba ręczna.

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    A ja lubię format 3:4. Może to przyzwyczajenie z "powiększalnikowych" czasów i "wystawowego" formatu 30x40 cm. Ale fakt, że delikatne linie obcinające górę i dół (3/2) to byłaby dobra rzecz. Natomiast linie "złotego podziału" nie są mi potrzebne do kadrowania. Kurde, taka matówka z klinem to naprawdę fajna rzecz do ostrzenia ze starymi stałkami.

    Zastanawiam się, czy patent Andee będzie precyzyjny. Czy nie będzie przekłamywał punktu ostrości.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  10. #30
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez aranek
    Oczywiście, że jest to Twoja sprawa.
    Tylko Twoje tłumaczenie jest nielogiczne (przynajmniej dla mnie)
    Jeżeli uczysz studentów ekonomii to potrzebne są im po Twoich kołach/wykładach korepetycje korygujące błędy polskiego szkolnictwa wyższego oraz mimo wieku ciągła i troskliwa opieka rodziców.

    Cena jest wypadkową popytu, ale nie tylko. Jeśli jesteś małym producentem by uzyskać odpowiednio wysoki zysk pozwalający Ci przetrwać musisz stosować odpowiednio wysoką marżę. Dopiero produkcja masowa pozwala producentowi zejść z marży. Większa ilość sprzedana to większy zysk mimo niższej marży. Jednak wcześniej kilka innych istotnych czynników kształtuje cenę produktu. Produkcję poprzedzają zawsze kalkulacje. By cena mogła być odpowiednio niska produkcja musi być odpowiednio wysoka. Każdy musi swoje zarobić. Przy produkcji 100 sztuk można pozwolić sobie na cenę niższą niż w przypadku sprzedaży 10 sztuk ponieważ szybciej mimo niższej marży następuje zwrot kosztów projektowania oraz wdrażania produktu. Z czasem, gdy zainteresowanie produktem maleje (nasycenie rynku), a koszty produkcji w miarę usprawniania technologii maleją cenę można obniżyć. Cena ulega obniżeniu na towar już wprowadzony na rynek również w przypadku wdrażania nowego produktu.

    Analitylkom, niedouczonym mgr'om oraz malowanym doc'torkom stanowczo mówimy nie...


Podobne wątki

  1. Matówka z klinem rastem do E-1
    By Lysy_11 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13.09.10, 10:30
  2. E500!!????
    By rafał73 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 6.03.08, 21:32
  3. Matówki do E-410 vs. E-500
    By pol189 in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.01.08, 09:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.