Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [Pytanie-Rozwiązanie] Czym odtwarzać .orf i jakim programem obrabiać

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    [Pytanie-Rozwiązanie] Czym odtwarzać .orf i jakim programem obrabiać

    Witam.
    Pytanie jak w temacie. Mam duży problem, posiadalem wczesniej Nikona D70 i tam był format .nef , tutaj czyli w olympusie sp500UZ jest format .orf.
    NEFy moglem spokojnie obrabiać w Paint Shop 9.01 i Photoshop 8.0PL, a tu ZONK z ORFami, w obydwu programach wyskakuje "nieprawidłowy format"
    Prosze o pomoc!

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Punkt 4 wypełniałem wczoraj do 2 w nocy.
    Zgrywałem camera raw do photoshopa 8.0PL i nic nie pomogło.
    Co do paint shopa to szkoda, ze kazdy trzyma sie photoshopa i nie jest w stanie mi pomoc.
    Krew mnie zalewa jak widze propozycje programów typu Olympus Master, Studio, RawShooter itp.
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sciagnalem sobie photoshopa CS2 v.9.0 i tam również mimo iz teoretycznie czyta ORFy to ich nie otwiera. Pliku "Camera RaW" chyba tam sie nie zgrywa.
    Czyli co? Pozostaje mi robić zdjęcia w jpg...?
    Olympus Master konwertuje na tiff ale tiff troche duzo zajmuje

  5. #5
    Awatar jerryjola
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    Posty
    25
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam
    Oczywiście, Camera Raw jak się ściągnie i rozpakuje (obecnie jest wersja 3.2) należy skopiować do katalogu z formatami plików - popatrz sie na odpowiednią wersję camera raw do photoshopa-inna jest do CS a inna do cs2 - i otwiera każde zdjecie z Olka
    Albercik wie lepiej...
    był e300, był d80, był e3+14-54...jeszcze jest d30+70-200 VRII+N35/50/85mm...
    jest i będzie rx10...

    Nie ma słabych aparatów... są tylko słabi fotografujący....

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    oj juz widze camera raw v.3.3 z m.in. moim aparatem, dzieki za porady.

  7. #7
    Awatar pleg
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Legionowo
    Posty
    105
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jerryjola
    Witam
    Oczywiście, Camera Raw jak się ściągnie i rozpakuje (obecnie jest wersja 3.2) należy skopiować do katalogu z formatami plików - popatrz sie na odpowiednią wersję camera raw do photoshopa-inna jest do CS a inna do cs2 - i otwiera każde zdjecie z Olka
    To proszę o wskazanie do CS nie CS2
    i E-300
    którą wersję ?
    E - 300 Dual KIT + SIGMA 30 F1.4 EX + Fl-36 + CF 1 GB plus przystawki

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    piszesz w starym watku gdzie byla mowa o innych wersjach - btw. https://forum.olympusclub.pl/forum10...opa-vt3307.htm

    Jesli dobrze zrozumialem to nie masz CS2 i potrzebujesz jakas wersje Plug-in'u Camera Raw (dla Photoshopa CS'a - nie tej najnowszej wersji). O ile dobrze pamietam to do CS'a nie ma najnowszej wersji 3.4. Jakis czas temu testowalem wersje domyslnie instalowana - jakas starsza - i test wypadl negatywnie.Tutaj w ktoryms z tych linkow na gorze napisalem o tym dokladnie https://forum.olympusclub.pl/forum10/raw-vt7071.htm

    pozdrawiam

    /EDIT
    test wypadl negatywnie - wszytko dzialalo ale byly powazne problemy z balansem bieli itp.
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  9. #9
    Awatar pleg
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Legionowo
    Posty
    105
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    piszesz w starym watku gdzie byla mowa o innych wersjach - btw. https://forum.olympusclub.pl/forum10...opa-vt3307.htm

    Jesli dobrze zrozumialem to nie masz CS2 i potrzebujesz jakas wersje Plug-in'u Camera Raw (dla Photoshopa CS'a - nie tej najnowszej wersji). O ile dobrze pamietam to do CS'a nie ma najnowszej wersji 3.4. Jakis czas temu testowalem wersje domyslnie instalowana - jakas starsza - i test wypadl negatywnie. Tutaj w ktoryms z tych linkow na gorze napisalem o tym dokladnie https://forum.olympusclub.pl/forum10/raw-vt7071.htm

    pozdrawiam
    Znalazłem już sam i wreszcie działa:
    wersja 2.4
    E - 300 Dual KIT + SIGMA 30 F1.4 EX + Fl-36 + CF 1 GB plus przystawki

Podobne wątki

  1. exif - czym to się je.
    By Bodzip in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 11.07.20, 15:38
  2. Gimp nie otwiera RAW'ow
    By lisu84 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 7.06.16, 17:54
  3. EXIFF i filtry
    By drosera_spathulata in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15.09.15, 14:11
  4. Prostowanie perspektywy na Androidzie?
    By epicure in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12.04.15, 21:39
  5. Czym obrabiać RAW-y z OM-D E M-1?
    By Jerycha in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24.03.15, 13:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.