Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Kupno aparatu i rozterki - E-500, KM D5D...

  1. #1
    Awatar gajos
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Wroclaw
    Posty
    28
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Kupno aparatu i rozterki - E-500, KM D5D...

    Czesc,
    Jesli chodzi o fotografie to jestem laikiem, ale wymyslilem kupic dla siebie i dla zony aparat. Przyda sie na wakacje, na spacer i nie tylko.

    Woze sie z tym juz dluzszy czas, ostatecznie wybor padl na dwa wymienione aparaty. Oczywiscie wybrac moge tylko jeden Jesli chodzi o D5D to trzyma mnie przy tym aparacie tylko AS...

    1. Jak to jest z tymi szumami dla >=ISO400?
    2. Jest gdzies w Warszawie sklep, z ktorego moznaby "wypozyczyc" czy cokolwiek takiego, zeby wziasc ten aparat na pare godzin i po prostu postrzelac?

    Oczywiscie zeby nie bylo watpliwosci to pytam o E-500.
    Dodatkowo jeszcze jedna rzecz: czytalem chyba na grupach dyskusyjnych ze ponoc istnieje jakis problem 'zuzycia' matrycy. Tzn. jest cos takiego ze po jakims czasie faktycznie coraz gorsze beda wychodzic jakosciowo zdjecia i wyzsze ISO stana sie nieuzywalne?
    Pzdr.
    gajos
    *E-500 + 2 kity + 2x Pretec Cheetah 1GB*

  2. #2
    jacek2004
    Gość
    gajos ostatnio po zniżce cen zastanawiałem się nad kupnem reserwowj lustrzanki made in KM, skończyło się jedynie na szerokątnym obiektywie do analogowego body Dynax 5.

    Gdybym miał wybierać od zera to zdecydowałbym się jednak na E-500 (a właściwie nawet na E-300 bo bardziej mi się podoba) z dwoma obiektywami tzn 14-45 i 40-150. wszystko w cenie 3000zł (lub nawet kilka setek mniej w przypadku E-300). Olka wybrałbym przedewszystkim za obiektywy, bo tak na prawdę one są najważniejsze. 40-150 używam od prawie roku i jest naprawdę bardzo dobry, prawie szystkie zdięcia robię na tzw maksymalnej dziurce i efekty są doskonałe.
    Ostatnio dokupiłem również 14-45mm i muszę powiedzieć że to też bardzo dobre szkiełko, jest jedynie ciemniejsze od 14-54.

    Jeśli nie zamierzasz rozbudowywać systemu o nowe obiektywy (a te które kupisz w kicie są super), to poza kartą, torbą i ewentualnie filtrami czy statywem nie będziesz musiał nic więcej kupować. Oczywiście jeśłi będziesz chciał rozbudowywać system będziesz mógł to zrobić bez problemu.

    Poza tym olek ma doskonałą matrycę (8mega przyda się do wykadrowywania na PC).

    KM D5D też jest przyzwoitym sprzętem, ale jego kit szybo staje się bardzo ciemy (f5.6) i pojawia się problem z tanim tele o klasie ZD 40-150. Jeśłi miałbym kupić D5D to koniecznie z MAF 17-35mmf2.8-4 (dodatkowe 1000zł) potem jakieś dobre tele co bez zbytniego przymykania przesłony (max 4.5) da dobrą jakość (pewnie coś pomiedzy 1000 a 2000zł - a nowe jeszcze więcej) No i coś do uzupełnienia dziurki pomiędzy 35mm i 70 (100)mm dobre byłoby jakieś 28-70mmf2.8 ale to znowu coś koło 1500 - 2000zł.

    Tak więc przy kupnie E-500/300 mniej rozterek - kupujesz zestawik i zaczynasz robić zdięcia.

    Jeśli stać Cię na dodatkowe kilkaset złotych to ja na twoim miejscu poczekałbym na E-330 piekny aparat i pewnie przez jakiś czas unikat w skali światowej.

    PS
    Jeśłi chodzi o zużycie matryc, to chyba jest taki problem zużycia spowodowany częstym ich myciem i czyszczeniem
    W olkach robi to za ciebie SWWF

  3. #3
    Awatar gajos
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Wroclaw
    Posty
    28
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    Jeśli stać Cię na dodatkowe kilkaset złotych to ja na twoim miejscu poczekałbym na E-330 piekny aparat i pewnie przez jakiś czas unikat w skali światowej.
    No wlasnie. O co chodzi z ta 330? Skad ta unikatowosc?
    Nie znam sie na tym kompletnie, ale jakis nowy typ matrycy wprowadzaja? NMOS czy cos takiego?
    W czym ta 330 ma byc taka wspaniala i kiedy mozna sie jej spodziewac?
    Pzdr.
    gajos
    *E-500 + 2 kity + 2x Pretec Cheetah 1GB*

  4. #4
    jacek2004
    Gość
    E-330 ma możliwość kadrowania przez LCD oraz ma uchylny LCD. W wielu sytuacjach to doskonała sprawa. I jak każda lustranka ma w dalszym ciągu wizjer optyczny z podglądem przez obiektyw.

    W sprzedaży będzie zapewne od kwietnia.

  5. #5
    Awatar gajos
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Wroclaw
    Posty
    28
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    E-330 ma możliwość kadrowania przez LCD oraz ma uchylny LCD. W wielu sytuacjach to doskonała sprawa. I jak każda lustranka ma w dalszym ciągu wizjer optyczny z podglądem przez obiektyw.
    I to LCD ma byc ta wspanialoscia?? Jesli tylko to to ja dziekuje.
    Pzdr.
    gajos
    *E-500 + 2 kity + 2x Pretec Cheetah 1GB*

  6. #6
    jacek2004
    Gość
    gajos a bardzo proszę Tyle że od czasu jak mam E-1 to jakoś z rożrzewnieniem wspominam jak to dawniej robiłem macro za pomocą Minolty A1
    A i od czasu do czasu to nad głowami można było robić fotki, ale to tylko takie fanaberie Olympusa, inni prodycenci takimi pierdołkami nie zawracają sobie główki.

  7. #7
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gajos
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    E-330 ma możliwość kadrowania przez LCD oraz ma uchylny LCD. W wielu sytuacjach to doskonała sprawa. I jak każda lustranka ma w dalszym ciągu wizjer optyczny z podglądem przez obiektyw.
    I to LCD ma byc ta wspanialoscia?? Jesli tylko to to ja dziekuje.
    nie tylko... ot chocby nowa matryca

  8. #8
    Awatar gajos
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Wroclaw
    Posty
    28
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No i zamowilem z dwoma kitowymi obiektywami za 2945
    Teraz tylko doczekac do poniedzialku/wtorku...
    Pzdr.
    gajos
    *E-500 + 2 kity + 2x Pretec Cheetah 1GB*

Podobne wątki

  1. Panasonic G3 vs GH2, rozterki i dylematy...
    By Janeczek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22.08.11, 08:53
  2. Rozterki życiowe kompletnej amatorki
    By usmiechnieta in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25.03.07, 20:25
  3. Filtry, HDR, rozterki amatora
    By Smerf Maruda in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 9.08.06, 08:41
  4. najlepszy okres na kupno aparatu
    By Niss in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.11.05, 16:01
  5. Kupno c-740 UZ?
    By Dobry in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22.06.03, 12:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.