Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Pomocy!!! Jak wskrzesić kartę xD-Olympus???

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pomocy!!! Jak wskrzesić kartę xD-Olympus???

    Proszę o pomoc jak przywrócić do używalności kartę xD-Olympus 256MB. W aparacie Olympus C-460 Zoom nie mogę jej sformatować. Po włożeniu jej do czytnika z USB 2 i próbie formatowania wyświetlany jest komunikat o braku karty. Po włożeniu do czytnika z USB1.1 karta jest formatowana OK, ale po włożeniu do aparatu, aparat ją widzi, lecz nie można jej ponownie sformatować i nic na niej zapisać z poziomu aparatu. Próby przeprowadzałem na kilku różnych czytnikach i komputerach, aparat mam niestety tylko jeden.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Pomóżcie, proszę.
    Nikt nie wie jak postąpić z taką kartą??

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.590
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Karty xD z logo firmowym OLYMPUS nie należy w żadnym przypadku formatować w komputerze. Pzdr. TJ

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Lubiechowa, Jelenia Góra
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski
    Karty xD z logo firmowym OLYMPUS nie należy w żadnym przypadku formatować w komputerze. Pzdr. TJ
    Tylko dlatego, że straci funkcję "panorama", a pytanie było o "wskrzeszenie" karty nie dającej się sformatować... Alearma, napisz jak doszło do uszkodzenia karty - przestała zapisywać zdjęcia czy po prostu przy próbie formatowania wyszedł "zonk"? Spróbuj znaleźć kogoś z innym olympusem albo aparatem jeszcze innej firmy na karty xD
    Czy przy formatowaniu na USB 1.1 da się zapisywać pliki na tej karcie? Jaki system plików jest proponowany/wybierany przy takim formatowaniu (FAT12/ FAT16/FAT32)?. Jaki system Windows?
    C-740 +tulejka +filtry +dekielek +[censored]

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    209
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Podobno dobr efekty daje sformatowanie karty w aparacie Fuji. Nie wiem tylko co wtedy z funkcją panoramy, ale kartę można uratować.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    alearma
    Jest sposób "na zapałkę". Musisz mieć dobrą xD (16MB chyba masz?).
    Wkładasz dobrą xD, nie zamykasz klapy i blokujesz zapałką wyłącznik żeby aparat nie połapał się że masz otwartą klapę.
    Podpinasz do kompa, włączasz aparat i czekasz aż komp podłączy dysk wymienny.
    Upewniasz się że z dyskiem wymiennym wszystko OK i wtedy na włączonym aparacie wyjmujesz dobrą xD i wsadzasz popsutą.
    Formatujesz z kompa dysk wymienny.
    Czasem udaje się.

    Jak nie uda się to pozostaje tylko formatowanie w aparacie Fuji.
    Wtedy stracisz funkcję Panorama.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Alearma, napisz jak doszło do uszkodzenia karty - przestała zapisywać zdjęcia czy po prostu przy próbie formatowania wyszedł "zonk"? Czy przy formatowaniu na USB 1.1 da się zapisywać pliki na tej karcie? Jaki system plików jest proponowany/wybierany przy takim formatowaniu (FAT12/ FAT16/FAT32)?. Jaki system Windows?[/quote]



    Do uszkodzenia doszło w chwili kiedy chciałem przejrzeć zrobione zdjęcia. Okazało się, że karta jest pusta - brak zrobionych zdjęć. Po sformatowaniu w czytniku USB 1.1 można na tej karcie; oczywiście komputerem, zapisać pliki. Używam Windows XP i formatowałem już wszystkimi FAT-ami.
    Sposób na zapałkę nie działa. Blokuje się komputer.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    209
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    pozostaje Fuji

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim forumowiczom za wypowiedzi. Sądzę, że nie pozostaje mi jednak nic innego jak FUJI. Dziś oddałem kartę znajomemu z fuji. Może się uda - oby się udało.
    Jeżeli ktoś z forumowiczów wiedziałby jeszcze jak taką kartę naprawić, oprucz FUJI to proszę o rady. Będę tu wpadał i czytał.

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Posty
    25
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Gdzieś kiedyś przeczytałem, że karte można sformatować w programie VAIOsoft Recovery Manager http://www.download.com/VaioSoft-Rec...-10431721.html
    W opisie nie ma karty XD wypisanej jako obsługiwanej, ale kto wie....

Podobne wątki

  1. Olympus X-790 (fe-230) problem !!!!!! Pomocy!!!!!
    By budzio987 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11.02.08, 18:59
  2. Olympus c 770 - ostrość - pomocy!!
    By silverstone in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.09.05, 16:44
  3. OLYMPUS C 770 WYŚWIETLACZ LCD POMOCY
    By erikses in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.07.05, 13:02
  4. olympus c-460 pomocy!
    By hadii in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.02.05, 11:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.