Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Wątek: Celownik katowy 45st.-powiekszajacy1,7x (E1/E-300/E-500)

  1. #21
    Awatar Moog
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    247
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    jacek żadna pomyłka http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?idt=11653 ja widziałem nawet VA-1 za 500 zł Irek jeżeli chcesz na tym zarobić musisz obniżyć koszty produkcji tylko nie kosztem jakości

  2. #22
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Faktycznie spadła cena oryginalnego (przynajmniej na monitorze, bo często piszą lipę )--ale ja tylko proponuję i nic na razie nie inwestowałem w tej sprawie --pewnie nie zarobię, ale przynajmniej mam dla siebie instrument, który mi się zawsze marzył od czasu rozstania się z Mamyyą RB6x7, w której miałem pryzmat 45 stopni
    Jacek: Oryginalnego VA-1 nie miałem, więc trudno powiedzieć (w moim nie ma możliwości zmiany powiększenia, ale testuję obecnie pośrednie powiększenie 1,6x, aby usunąć winietowanie --w środę sprawdzę na modelce to powiększenie 1,6x przy manualnych obiektywach)--Sam sobie soczewek nie zrobię, więc jestem skazany na drogie elementy MC, bo pogorszenie jakości podzespołów nie wchodzi w rachubę -- nie chcę być nazwany konstruktorem szajsu, bo to nie leży w mojej naturze--wolę nie zarobić wcale
    Z kolei oryginału VA-1 nie kupiłbym nawet za 400zł, bo kąt 90stopni uniemożliwia sprawne portretowanie szczególnie w przypadku ujęć nieco z góry. Kręcenie celownika wokół osi sprawdza się tylko przy statycznej robocie (np. macro)...pozdrawiam

  3. #23

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Zawadzkie
    Posty
    50
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    W VA-1 jest dżwigienka zmieniająca powiększenie z 1x na 2x

  4. #24
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    O tej dźwigience i zmianie powiększenia wiem oczywiście --ja ustalam jedno optymalne dla uproszczenia konstrukcji. Przyznaję "wyższość" oryginału do zdjęć macro, ale do portretu mój nie ma konkurencji...
    Wybieram się "rekreacyjnie" do Łodzi na targi w marcu, więc zapraszam chętnych do sprawdzenia w praktyce tego celownika...--pozdrawiam

  5. #25

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Zawadzkie
    Posty
    50
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50
    ... ale do portretu mój nie ma konkurencji...
    Fakt, czasem mam ochotę przegiąć mój wizjer, ale się nie da
    Ale do makro, jak piszesz, 90stopni jest ok.
    Pozdrawiam

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    79
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Irek,korci mnie Twój wizjer pomimo że kupiłem dopiero ME-1.Powiedz jak to jest z tym winietowaniem,mam E300 i chciałbym go użwać z obiektywami M42 200-500mm światełko F4do5,6 stałkami
    oczywiście i o ile ciemnieje obraz?Pisałeś że perfekcyjnie nastawia się ostrość przy F2,8


    RAart,podziel się opinią na temat VA-1.Czy powięszenie x2 to tylko
    wycinek czy cały kadr?Jak to się sprawuje w praktyce,szczególnie przy
    makro?
    E300+14-45+40-150+50/2Macro,Canon FD system

  7. #27
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Świetny pomysł Panie Irku. Mam tylko jedno pytanie - czy po modyfikacji mocowania tak duży wizjer, a co za tym idzie spora dźwignia, nie jest zagrożeniem dla trzech metalowych wypustek, do których jest on przytwierdzony? Wytrzymają przy dociśnięciu wizjera "oczodołem"? Pozdrawiam.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Wujek Maro---Nie ma obawy o tę dźwignię--też się tego początkowo obawiałem, ale okazało się to bezpieczne --w E1 te wypustki są pancerne--jedynie zamocowanie muszli ocznej jest z plastiku.
    Poza tym ten wizjer nie jest taki duży--na zdjęciach wygląda potężnie , ale w rzeczywistości jest poręczny i do reportażu też się nadaje.
    Szwedowski: Zmieniłem powiększenie na 1,7 i mam z głowy problem z winietowaniem szczególnie E-300/E-500 (w E1 same rożki ściemnione, lecz to nie przeszkadza w kadrowaniu .
    F5,6 jest w pokoju przy świetle sztucznym ciemno niestety -- zalecam od f4---Przy standardowym zoomie w E-300 z AF kadruje się bdb...

  9. #29

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Zawadzkie
    Posty
    50
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szwedowski
    ... Czy powięszenie x2 to tylko
    wycinek czy cały kadr?Jak to się sprawuje w praktyce,szczególnie przy
    makro?
    Powiększenie 2x powoduje lekkie zaokrąglenie (przysłanianie) rogów kadru i widoczność tylko środkowej części wyświetlacza (czas i przysłona).
    Przy zmianie powiększenia z 1x na 2x trzeba wyregulować ostrość.
    Obrót 360stopni z zaskokiem co 90. Szkoda, że nie daje się dodatkowo odchylać, ale nie można mieć wszystkiego
    Pierwsze (i niestety wiele następnych) próby kadrowania przy ustawieniu wizjera w bok trochę zaskakują. Potrzebna jest duuuża wyobraźnia przestrzenna, żeby od razu skręcić aparatem w odpowiednią stronę.
    Po skręceniu w dół można go też wykorzystać do robienia zdjęć w tłumie ponad głowami innych ludzi (przy posiadaniu odpowiedniego wzrostu i giętkiej szyi )

  10. #30
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 08:20
  2. celownik kątowy
    By jota in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23.12.08, 19:43
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.06.08, 12:01
  4. Wizjer kątowy Pro-Technica
    By majkelx in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.02.08, 02:10
  5. Wizjer kątowy
    By Moog in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.07.06, 13:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.