Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: odklejająca się guma

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar asfoto_p
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    okolice Tczewa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MariuszM
    tylko to co się odkleja, czy może poczekać aż sama odpadnie i dopiero wtedy przykleić?
    Na to aż sama odpadnie to nie radze czekać, mi też sama odpadła i po lesie jej szukałem. Ale dobrze że na drodze leżała, a mała ona że szok, miałem szczęście.
    ZAPRASZAM E510 14-42 & 40-150, Nikon D7000 & 17-50 Vr

  2. #22

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja bym nie czekał aż całkiem odpadnie. Jeżeli nie jest zbyt spuchnięta i nie wystaje dużo to można po usunięciu starego kleju, przemyć i podkleić na taśmie jak pisałem w poście wcześniej. Grubość samoprzylepnej taśmy spowoduje że nawet lekko spuchnięta guma nie będzie za duża. Kleje dwuskładnikowe niestety nie zdadzą egzaminu, podobnie klej typu kropelka czy Butapren. Próbowałem i jeszcze gorzej było bo plastik gripu aparatu lub gumę klej jakby lekko zeżarł i taśma do niego nie chciała trzymać. Żaden silikon, żaden Butapren, żaden klej dwuskładnikowy, żadna kropelka, nic nie chciało trzymać, jedynie taśma wytrzymuje ok. roku. Tak było w przypadku Fuji S9600, tak było w Nikonie Cp 5700 i w Olku E-500. Jedno co jest na plus tej metody to to że taśma w żaden sposób nie niszczy ani gripu, ani gumy. Z klejami było różnie, zwykle gorzej.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar MariuszM
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dzięki, zobaczę jak z gwarancją, jak jeszcze jest, to może wyślę do serwisu, a jak nie to spróbuję taśmą. Czy to ma być jakaś konkretna taśma dwustronna? Nie znam się na tym, a taką taśmę widziałem może kilka razy i pamiętam, że była dość gruba, czy są jakieś cieńsze? Gdzie taką taśmę najlepiej kupić, Obi, Castorama, pytać o jakąś konkretną?

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A jak komu nie odpowiad taśma to może zajrzeć na stronkę:
    http://www.loctite.pl/int_henkel/loctite_pl/index.cfm
    Nie jakieś kropeli-duperelki tylko profesjonalne kleje. Troszke moga kosztować.
    U nas w firmie są używane do klejenia gumy pracującej w wilgoci, mrozie, upale i w rożnych syfach. Sprawdzają się
    Pozdr.

  5. #25

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Pomysł z taśmą wcale nie jest mój. W taki sposób Nikon klei gumy na gripach. Taką taśmą podzieloną na paski miał przyklejoną gumę Cp 5700. Ja użyłem zwykłej taśmy kupionej w sklepie papierniczym. Taśma wygląda na dosyć grubą bo jest z papierem, ale sama jest grubości kartki papieru, biała a papier jest żółty. Dobra by była taka jak kiedyś widziałem u mechanika samochodowego jak przyklejał w samochodzie plastikową tapicerkę na drzwiach. Czarna i b. mocno trzymała. Może troszkę grubsz od tej co ja użyłem. Na pewno jest to amatorszczyzna ale lepsze to niż wisząca przy aparacie odklejona guma.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Ja podkleilem kropelka ale ta w wersji elastycznej. Trzyma juz rok. Bylo to takie niewielkie wybrzuszenie w okolicu lampki samowyzwalacza.
    Natomias reszta trzyma bez klejenia super, mimo prawie trzech lat uzytkowania.
    czesc.Ch.

  7. #27
    diabolique
    Gość
    ja w E-500 wcześniej podkleiłem cyjanopanem. To klej do gumy, a nie jakieś kropelki i poxipole. Trzymało idealnie. Polecam
    http://hawid.com.pl/klej_cyjanopan_e-p-1476.html

  8. #28
    dawid_
    Gość
    mam E-1 i nic mi się nie odkleja.. jakiś ewenement Pewnie to zasługa fotomic'a

  9. #29

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Klej szybkowiążący np. cyjanopan

    Witam, najpierw w moich E-500, a potem w E-3.
    odklejającą się gumę (rękojeść) oderwałem do "cna", następnie oczyściłem (nie pamiętam benzyną lub denaturatem) następnie ostrym nożem małymi kawałkami przyciąłem do właściwego rozmiaru (okazało się że była rozciągnięta).
    Tak oczyszczoną i ponownie dopasowaną gumową okleinę z rękojeści posmarowałem jakimś "lepadłem" typu kropelka (do połączeń elastycznych(?) )

    Trzyma tak już chyba: E-500 - 8lat, E-3 5lat

    Polecam i pozdrawiam

  10. #30
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Patent jest.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Podobne wątki

  1. Odklejająca się guma zoomu w 14-54 II
    By pschemo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.07.11, 08:41
  2. E-510 - odkleiła się guma na uchwycie
    By Olek1979 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.07.10, 23:27
  3. Odklejajaca sie guma w E-1
    By zalewiak in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25.01.10, 21:54
  4. Guma na obudowie E-1
    By Stanisław Rozalski in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19.09.06, 07:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.