Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zarzuty - MAŁY WYBÓR OBIEKTYWÓW

  1. #1
    Awatar krishu
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    109
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Zarzuty - MAŁY WYBÓR OBIEKTYWÓW

    Z fragmentu mojego listu, który miałem wysłać do autorów pewnego testu.
    "...Często używany argument np. w stosunku do Olympusa i Pentaxa to: mały zakres dostępnych obiektywów. Pytanie tylko jakie obiektywy kupi amator? I ile ? Dwa, trzy … Szerokiego w przypadku fotografii cyfrowej absolutnie nie (chyba by się spóścił z wrażenia na myśl, że ma wydać za obiektyw więcej niż za swój cały kit). Powiedzmy, że potrzebuje taki obiektyw i wie jak go świadomie wykorzystać. Więc dokonujemy małego zestawienia szerokich obiektywów, obok cena body (z testu 5 -ciu) :

    1. Canon - EF 10-22 mm /3,5-5,6 USM (680$) body 350D - (800$)
    2. Nikon - AF 12-24 mm /4,0 G ED-IF (890$) body D50 - (570$)
    3. Minolta - 11-18 mm /4,5 -5,6 (D) DT (550$) body 5D - (600$)
    4. Pentax - 12-24 mm /4,0 ED AL. (720$) body Ist Ds.- (630$)
    5. Olympus - 11-22mm /2,8 -3,5 ED (800$) body E-500 - (620$)

    6. Olympus - 7-14mm /4,0 ED (1800$)
    - chociaz ostatni bardzo dorgi, jednak w prosty sposób pokazuje, jaka marka ma naprawdę dosbry wybór obiektywów (naprawdę szerkokątnych) !
    Ceny wg. B&H w NY. "

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    no i .... co chciales przekazac?
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    robin102
    Gość
    Chyba to ,że jednak szkła do olka sa najdroższe i jest ich marny wybór. Można do tego dobudować taką teorie ,że olympus produkuje aparaty tylko dla amatorow , a Ci w 90% pozostają przy szklach kitowych ktore skad inąd wiadomo są lepsze od kitów konkurencji.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Przecież to jasne jaki jest przekaz - Olek ma obiektywy w porównywalnej cenie - najdroższy jest Nikon, za to mamy doczynienia z najlepszą jasnością obiektywów u Olympusa i może nawet z jakością. Całkiem sympatyczne zestawienia

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Chyba to ,że jednak szkła do olka sa najdroższe i jest ich marny wybór. Można do tego dobudować taką teorie ,że olympus produkuje aparaty tylko dla amatorow , a Ci w 90% pozostają przy szklach kitowych ktore skad inąd wiadomo są lepsze od kitów konkurencji.
    Brakuje taniej stałej pięćdziesiątki i średnio taniego szerokiego kąta, stałki, rzędu 18-20 mm (czyli: 9-10); 7-14 ma cenę zaporową.

    Niemniej, to, że obiektywy produkuje jedna firma i jest ich mało jest - paradoksalnie może - pewnego rodzaju zaletą tego systemu: nie trzeba się zastanawiać, czy obiektyw taki, czy siaki, czy nie daj Boże Sigma, które nie będzie działać z korpusem, który C. czy N. wypuści za lat trzy; tu jest: albo bierze, albo nie bierze, ale przynajmniej jest pewność, raz, że obiektyw jest bardzo dobry, dwa, że będzie działał z E-1, E-500, E-3 i E-30, czy co tam jeszcze będzie.

    Dodatkowo - obiektywy to nie marchew; ja tam sobie wolę przez rok poodkładać i kupić na przykład 50-200 albo 11-22. I jest dobrze.

  6. #6
    robin102
    Gość
    lgrabun Jakaś racja w tym jest , ale przemówi to raczej do wąskiego grona użytkownikow . wiekszosc choć nigdy nie kupi żadnego obiektywu poza kitowym uważa ,ze inne systemy górują hipotetyczną możliwością przypinania szkieł producentów niezależnych , sigmy , tokiny, tamrona. A że szkielka zuiko są lepsze od innych to i użytkownicy canonów i nikonow nie zaprzeczają. Fajny tescik był w fotokurierze na ten temat-POLECAM lekturę

  7. #7
    Awatar krishu
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    109
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    ja jednak zamierzalem dowiesc ze w tym przedziale prowadzi Olympus .Posiada dwa obiektwy szerokokatne i sa jsniejsze. Natomiast to ,ze Nikon i Canon maja duzy wybor - nie watpie ale obiektywow projektowanych do wersji analogowej.

  8. #8
    robin102
    Gość
    Hmm przecież do cyfry Tokina , Cosina, Tamron też robią obiektywy na bagnety Canona i Nikona , a do olka chyba coś tam tandetnego sigma ulepiła i wszystko.

  9. #9

    Dołączył
    May 2005
    Posty
    134
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie ilość, a jakość.
    Przynajmniej nie musimy się zastanawiać, czy lepszy jest ten model sigmy, czy innej firmy. Co z tego, że do C i N jest cała masa szkieł - np. na półce w Fotojokerze, jak wiekszość z nich w cyfrze sobie nie radzi.

    Grunt, że Zuiko są szyte na miarę. Dla mnie wybór jest w sam raz - oczywiście ceny jak zawsze mogłyby być niższe.

    Jak dla mnie obiektywy:
    - 14-54mm
    - ED 50-200mm
    - 50mm f/2 Macro
    załatwiają sprawę potrzeb.
    Olympus E-500, E1, 5060, Zuiko Digital 14-45mm, 14-54mm, 40-150mm, ED 50mm f/2 Macro, 11-22mm F2.8-3.5, fl36, filtry itd.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jak dla mnie obiektywy:
    - 14-54mm
    - ED 50-200mm
    - 50mm f/2 Macro
    załatwiają sprawę potrzeb.

    Dla mnie tez by załatwiły gdybym je miał

    Ale serio mam 14-54 i ciagle czekam na jasne 25 np 25 f,1,4 lub Sigmę 30 f 1,4 z mocowaniem do zuiko.

    Z ty, ze ta sigma dopiero od f 5,6 jest dobra wiec troszke to bez sensu, ale ludze sie, ze mi wystarczy.
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

Podobne wątki

  1. Wybor glowicy.
    By masakrer in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 20.05.11, 21:28
  2. dobry wybór?
    By goral_ddr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22.11.10, 21:19
  3. Wybór laptopa
    By rodia in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 236
    Ostatni post / autor: 18.05.10, 12:57
  4. Wybór kompaktu
    By JagiS in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21.07.08, 08:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.