Strona 1 z 51 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 503

Wątek: Olympus Zuiko Digital 40-150mm w akcji - praca zbiorowa

  1. #1
    jacek2004
    Gość

    Olympus Zuiko Digital 40-150mm w akcji - praca zbiorowa

    Właśnie czytałem wypowiedź P, w której podany był link do zdięć zwykłych użytkowników 40-150 z dpreview. I parafrazując powiedzienie iż "Polacy nie gęsi i swoje własnie fotki robione 40-150 mają ..." proponuję zamieszczać tu swoje przykładowe fotki.

    Osobiście twierdzę że 40-150 jest doskonałym obiektywem, który pozwolił mi zrobić wiele fajnych fotek. Większośc jest robionych na maksymalnym otworku. Oto kilka moich "dziełek"

    Jesienna kaczuszka
    http://www.arturo.serv01.net/olympus...004/kaczka.jpg

    Jesienny kaczorek
    http://www.arturo.serv01.net/olympus...04/kaczka2.jpg


    Jeśli podoba wam się pomysł to proponyję założyć analogiczne wątki dla pozostałych obiektywów Zuiko

    Jeronimo: zamienilem IMG na URL - za szerokie zdjecia

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Jacek fajne.. ale ja bym troche inaczej ustawił bilans bieli.. i z lekka je trochę ocieplił jak masz je w rawie... Oly świetnie oddaje ciepłe kolorki.. a twojej żonie (?) przydało by się trochę rumienców na twarzy.. oczywiście programowych...

    Z cieplejsza zielenią w tle drugie zdjęcie też by wyglądało lepiej
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Jestem zdecydowanie ZA pomysłem wstawiania przykładowych zdjęć i z innych obiektywów również (np bardzo popularny 14-45) Tylko jedna prośba - zdjęcia nie powinny być obrabiane poza aparatem.

    Pozdrawiam

  4. #4
    robin102
    Gość
    Oj coś ciekawego. Też mam ten obiektywik i jak najlepsze zdanie o nim, choć tani. Używam go do portrecików i do podglądactwa natury. Fotek niestety nie zamieszcze bo nie lubię takiej krytyki w stylu. GO na nosie , włos w oku, za moło rumieńca. Brrrrrrr
    Ale z przyjemnościąsobie popatrzę na foty forumowiczów i coś miłego o nich napiszę.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Proponuję, żeby w miarę możliwości podlinkowywać zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Wówczas będzie można coś konkretnego o obiektywie powiedzieć. Pewnie nie wszyscy mają taką możliwość ale mam nadzieją, że będzie można wówczas liczyć na pomoc Adminów
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Fotek niestety nie zamieszcze bo nie lubię takiej krytyki w stylu. GO na nosie , włos w oku, za moło rumieńca. Brrrrrrr
    Robin102 nie daj się prosić - zamieść jakieś przykłady. Tutaj zamieszczamy zdjęcia TESTOWE obiektywu 40-150, a nie galerię zdjęć do oceny. Obiecuję, że jak coś wstawisz to słowa nie napiszę na temat tego paprocha co jest w niewłaściwym miejscu kadru , a jak ktoś będzie coś mówił na temat zdjęcia zamiast obiektywu to osobiście napiszę donos do moderatora!

    ps szkoda Jacek, że nie wstawiłeś czegoś nowego, ale uważam, że i tak fajnie ten obiektyw wykorzystujesz i w Twoich rękach daje b. dobre efekty

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    79
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Podoba mi się pomysł,tylko jak wstawić zdjęcie?za cholere nie znam się na tym
    E300+14-45+40-150+50/2Macro,Canon FD system

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wpisujesz:

    http://adres obrazka wrzuconego gdzi...9;a i zamykasz


    pikczera musisz wcześniej zarzucić na jakiś adres po ftp, scp albo inaczej.

  9. #9
    jacek2004
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez szwedowski
    Podoba mi się pomysł,tylko jak wstawić zdjęcie?za cholere nie znam się na tym
    w regulaminie forum jest napisane jak to robić. Wrzucasz fotkę na klubowy serwer ftp i w poście dajesz linka (tak jak moje dwa pierwsze linki) A jak chcesz aby fotka się wyświetliła to link otaczasz [img]link[/img] Ja same linki daję do większych wotek np 800x600 bo wyświetlać można jedynie mniejsze i lżejsze

  10. #10
    Awatar marwit
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    150mm F=5.6 1/100 iso=400
    150mm F=5.6 1/160s iso=200
    http://arturo.serv01.net/olympus/upl...i/_A061471.JPG
    50mm F=4.5 1/200s iso=100
    http://arturo.serv01.net/olympus/upl...i/_A061543.JPG

    oryginały ~1MB
    1 2 3


    MODEROWANE: Za duze zdjecia zmienione na link - DraXan
    E-300, 14-45, 40-150, Lexar CF 1Gb

Podobne wątki

  1. Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6
    By grizz in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 12.05.21, 20:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.09.10, 13:10
  3. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1.02.10, 22:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.