Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Adapter MA-1 :?:

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Proszowice
    Posty
    39
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Adapter MA-1 :?:

    Witam.
    Kiedys gdzies przeczytałem, ze przy zakupie E-1 mozna dostac za free od Olympusa adapter MA-1 ktory umozliwia podlaczenie opiektywow Zuiko OM. Z uwagi na to, ze jestem w chwili obecnej przekonany do kupna E-1 i najprawdopodobniej do konca roku go zakupie oraz fakt ze szkla OM mozna niedrogo kupic np na allegro, prosze o informacje czy ta wiadomosc jest prawdziwa i jakie warunki nalezy spelnic zeby taki adapter otrzynac.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    798
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Prawdziwa byla, ale juz promocja sie skonczyla.

  3. #3
    Awatar nurek
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    Kuj-Pom.
    Posty
    335
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    To fakt, promocja sie skonczyla chyba w marcu br. Warunkiem otrzymania adaptera bylo przedstawienie dowodu zakupu i po sprawie. Niestety wszystko co dobre szybko sie koczy. Pani z Olumpus Polska powiedziala ze odsprzedali udzialy jakiejs niemieckiej firmie i teraz mozna kupic chyba za 99 euro
    No ale .... zobacz tu, moze nie wszystko stracone
    http://www.foto-akcesoria.com.pl/index.php?i=oferta

    Mam nadzieje ze znajdziesz cos dla siebie.



    Pozdrawiam

  4. #4
    jacek2004
    Gość
    Teraz ten oryginalny konwerter kosztuje około 90 Euro, wykonanie jest bardzo dobre.
    Ja fuksem kupiłem go za 100zł. Ponoć są jakieś rodzime podróbki w cenie właśnie 100zł.
    Jeśli zaś chodzi o jakość fotek z podpiętymi obiektywami OM lub M42 to moim zdaniem jakość uzyskiwana ze szkłami systemowymi Zuiko Digital jest trudna do osiągnięcia.

    O ile gęstość optyczna obiektywów OM lub dobrych M42 jest jeszcze zadawalająca, to pod względem kontrastu, jakość fotek już jest słabiutka.

    Do czego moim zdaniem można użyć obiektywów M42 lub OM:
    1. uzyskanie szerokiego kąta odpada - mnoznik 2x w systemie 4/3
    2. tele - też dyskusyjne. Nawet 40-150mm (800zł samodzielnie, 400zł w dual kicie) daje lepsze efekty od np 135mmf2.8. 40-150 daje ostre zdięcia nawet ma maksymalnie otwartej przesłonie czyli 3.5 do 4.5 w obiektywach analogowych należy przymykać przesłonę do f8.
    3. jasna portretówka 50mmf1.4 może być użyteczna dla uzyskania małej GO, po przymknięciu do f2 lub 2.8 można usyskać dobry ostry i kontrastowy obraz. Przy mniejszych f mamy bardziej miekko, ale GO jeszcze mniejsza. Jeśli już kupimy ZD 50mmf2, to szkiełka analogowe albo na allegro, albo do szafy.
    4. Macro - to jedyna dziedzina gdzie obiektywy analogowe jak najbardziej znajdą zastosowanie. Nawet poczciwy Helios plus tanie pieścienie lub mieszek da dobre rezultaty.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Podpisuję się pod powyższym postem obiema rękami. Jedyna dziedzina, gdzie manualne obiektywy znajdą zastosowanie w 4/3 to makro (no i może jeszcze jakieś Tairy 300mm). W innych olkowe obiektywy są poprostu lepsze, że o wygodzie nie wspomę.
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    a ja z checia przyjalbym taki adapterek do pkt3 ktory opisal Jacek2004. Narazie czekam na nowa promocje :P

    /EDIT
    oj cos mi sie pomylilo... czaje sie na M42
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Za osiem dych (chyba?) możesz kupić słynny adapter na M42, a za następna stówkę jakiegoś Takumara 50 czy 55mm ze światłem 1.4. Wyjdzie tyle co za sam adapter 4/3 -> OM
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    79
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tez się napaliłem na przejściówkę M42-4/3 oraz Takumary.
    Mam 1,4/50 i 4/200.Szczególnie rajcował mnie 4/200 dający odpowiednik
    400mm,miał służyć do fotografowania ptaków.Obiektyw pięknie rysuje
    lecz w plenerze bezuzyteczny,nie ma szans szbkiego ustawienia ostrości.
    Tak jak pisali poprzednicy,obiektywy manualne nadają się tylko
    do makro i zdjęć statycznych, gdzie nic nam nie ucieknie.
    E300+14-45+40-150+50/2Macro,Canon FD system

  9. #9
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    "Dziś prawdziwych Cyganów(fotografów) już nie ma"???...
    Nie wierzę, abyście nie słyszeli o odległości hyperfokalnej!!!---To jest szybsze od najszybszego autofokusa...--Kiedy używam Digital Zuiko, to najbardzej mnie wkurza, że nie mogę ustawić odległości w/g skali!!!--Z resztą ,każdemu w/g potrzeb --pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50
    "Nie wierzę, abyście nie słyszeli o odległości hyperfokalnej!!!
    No i slusznie! Ale skoro mam przymykać ruskie wynalazki do 8 albo 11 to wolę przymknąć Olka, pozostaje jedynie kwestia ogniskowej... Poza tym głowę daję, że szwedowski fotografując ptaki nie jest zainteresowany głębią ostrości rozciągającą się od połowy hiperfokalnej do nieskończoności ale, jak mówisz, każdemy w/g potrzeb Z drugiej jednak strony hiperfokalna to sprawa podstawowa z taką np Agfą Isolette. BTW, może ktoś, zupełnie przypadkiem, ma taką do sprzedania działającą, w dobrym stanie i w rozsądnej cenie?
    Pozdrawiam,
    Piotr.

Podobne wątki

  1. Adapter 4/3 -> M42
    By m_kola in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.08.10, 18:36
  2. adapter 4/3 > OM
    By onkiel in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25.01.10, 18:39
  3. Adapter 4/3 - m42
    By powal in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 7.11.09, 00:39
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.08, 15:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.