Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Teleobiektyw do E-1?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Grzes55
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    52
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Teleobiektyw do E-1?

    Chciałbym kupić sobie teleobiektyw do E-1. Myślę o Zuiko 40-150. Kilkoro z uczestnikow forum kupiło zapewne go w zestawie z E300 jednak nik nie chwali sie rezultatami.
    Zuiko 50-200 jest troche za drogi jak na uzytek czysto amatorski. Sigma 55-200 nie istnieje na naszym rynku.

    Napiszcie o swoich doświadczeniach z teleobiektywami do Olympusa.

    PS na allegro 40-150 jest za 790zł co o tym sądzicie>
    Olympus E-1, ZD 14-54, ZD 50, Sigma 55-200, Sigma 105, FL-36, Metz 58, E-PL1, 20mm 1,7

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jestem posiadaczem tego obiektywu (kit zE-300 ) i powiem Ci tylko że wart jest tych pieniędzy. Oczywiście jest to moja opinia, ale czytałem podobne na kilku zachodnich forach. Jeżeli nie stać cię na 50-200 i raczej nie wymagasz (czytaj nie musisz mieć) tych 200mm to sądzę że to będzie dobry zakup.
    Oczywiście każdy Ci powie że Zuiko 50-200 wymiata i wogóle Natomiast ja Ci mówię że 40-150 również wymiata, mimo że jest ciemniejszy.

    Sądzę że ta cena jest jak najbardziej akceptowalna

    Pozdrowienia i udanych zakupów

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: Teleobiektyw do E-1?

    Cytat Zamieszczone przez Grzes55
    (...)Sigma 55-200 nie istnieje na naszym rynku.
    Istnieje, istnieje. Znajdziesz w kilku sklepach internetowych, poszukaj przez Google. Cena za ten obiektyw ok. 670-700 zł. Ja co prawda nie mam tego obiektywu, ale mam Sigmę 18-125mm i do moich amatorskich celów jest całkowicie wystarczająca. AF trochę wolniejszy i głośniejszy, nie ma trybu AF+MF, a reszta działa normalnie. Co więcej Sigma współpracuje z telekonwerterem EC-14, natomiast Zuiko 40-150 tylko w trybie manualnym.
    Co do dłuższych ogniskowych, to alternatywą może być jakiś stałoogniskowy manualny obiektyw z mocowaniem OM (potrzebny adapter) za bardzo niską cenę, np. Vivitar 400mm/5,6 (ok. 300 zł), ale rzadko się zdarza, trzeba szukać w komisach - allegro odradzam, bo ważny stan obiektywu.
    Piotr
    Sygnaturę usunąłem.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Grzes55
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    Pabianice
    Posty
    52
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Niestety nie mogę nigdzie znaleźć oferty na Sigmę 55-200 dla Olympusa. Sigma 18-125 owszem istnieje ale 55-200 nie widziałem. Chodzi mi oczywiście o krajową ofertę. Może ktoś poda mi taki namiar.
    Olympus E-1, ZD 14-54, ZD 50, Sigma 55-200, Sigma 105, FL-36, Metz 58, E-PL1, 20mm 1,7

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Oficjalnym dystrybutorem Sigmy jest firma K-Consult http://www.kconsult.pl .
    Kupisz w prawie wszystkich sklepach internetowych, ale na stronach www często nie podają, że jest również dostępny dla systemu 4/3, bo popyt dla tego systemu mały. Dzwoniłem do kilku i sprawdzałem. Oferty na stronach www są często niekompletne.
    Ja moją Sigmę 18-125mm dla systemu 4/3 kupiłem w http://www.sklepfotograficzny.pl . Mimo, że w ofercie jest tylko dla Canona, Nikona i Pentaxa, dla 4/3 był również ale ... z 3 dniowym opóźnieniem. Pytałem o 55-200mm - również dostępny. Ceny niezależne od systemu.
    P.
    Sygnaturę usunąłem.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sigma do FT/O jest na stronie http://www.foto-raj.pl/
    Nie pracuję w tym sklepie , ale kupowałem u nich i nie narzekam

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    54
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A moze ktos sie orientuje jak wypada ta Sigma w porownaniu z Zuiko 40-150?

  8. #8
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Andzej Wrotniak , który solidnie i bezstronnie testuje sprzęt (szczególnie lubi Olympusa ,tak jak my) twierdzi, że Zuiko 40-150 jest lepszy!

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    40
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50
    Andzej Wrotniak (...) twierdzi, że Zuiko 40-150 jest lepszy!
    Tak kategorycznego stwierdzenia nie znalazlem na stronie http://www.wrotniak.net/photo/oly-e/si-055-200.html
    albo nie potrafie czytac miedzy wierszami.
    Nie mam ani Sigmy 55-200mm, ani Zuiko 40-150mm, ale mam Sigme 18-125mm i musze powiedziec, ze jako "Allround-Objectiv" lub "Immerdraufobjektiv" o bardzo szerokim zakresie ogniskowych jest super wygodny do amatorskiego pstrykania. Nie mam problemu, ze wlasnie mam zalozony nie ten obiektyw co trzeba, co zbyt czesto mi sie zdarzalo, lub nie ma czasu i warunkow na zmiane obiektywu.
    Mimo, ze jestem zuikoholikiem (patrz sygnatura) nie odrzucam zalet konkurencji.
    I jeszcze: wczoraj otrzymałem przywieziony z USA telekonwerter Zuiko EC-14 (za połowę ceny w PL) i instrukcja ostrzega, że nie jest kompatybilny z "oszczędnościowymi" obietywami 14-45mm i 40-150mm (tylko tryb manualny). Trudno więc te obiektywy nazwać systemowymi, jeżeli nie są kompatybilne z innymi elementami (podobnie z pierścieniami pośrednimi EX). Natomiast - jak sam sprawdziłem - z Sigmą działa poprawnie. Jako, że nie jestem zwolennikiem zmieniania co ujęcie obiektywu, nie będę go używał do Sigmy i Zuiko 14-54mm, ale z manualnym tele Vivitara do dużych zbliżeń.
    Piotr
    Sygnaturę usunąłem.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    cytat:"The Sigma lens appears slightly softer and a tad less sharp (these two effects are not the same in my book) than the Olympus ZD 50-150 mm, but still sharp enough for my needs. "---gdzieś poprzednio był dialog Andrzeja z kolegą, gdzie obaj stwierdzili że ten Zuiko 40-150 "jest zwycięzcą" (winner)--(może ten tekst jest usunięty...)
    Peter:Mam pytanie czy masz możliwość ściągnąć z USA celownik kątowy?

Podobne wątki

  1. Tani teleobiektyw do E-500
    By spogi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14.08.09, 00:33
  2. teleobiektyw do e-510
    By gumarop in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 7.05.08, 23:02
  3. teleobiektyw dla e510
    By taxman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14.03.08, 01:01
  4. teleobiektyw do E-systemu
    By bepeh in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27.05.07, 19:59
  5. Teleobiektyw ARSAT
    By Tazek in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18.06.06, 12:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.