Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: OLYMPUS C-5050? Proszę o OPINIE.

  1. #1
    artfotomedia@wp.pl
    Gość

    OLYMPUS C-5050? Proszę o OPINIE.

    Proszę o opinie użytkowników tego aparatu. Jak się nim fotografuje, jak z jakością zdjęć, jakie ma wady, jakie zalety, na ile starczają akumulatorki, jak widać przez wizjer?

  2. #2
    makgajwer@tlen.pl
    Gość

    Re: OLYMPUS C-5050? Proszę o OPINIE.

    Cytat Zamieszczone przez artfotomedia@wp.pl
    Proszę o opinie użytkowników tego aparatu. Jak się nim fotografuje, jak z jakością zdjęć, jakie ma wady, jakie zalety, na ile starczają akumulatorki, jak widać przez wizjer?
    Jakosc zdjec jest super. Mam ten aparat od m-ca i jestem nim zachwycony. Na razie nie odkrylem wad tylko same zalety. Akumulatorki 1700mAh starczyly mi na ok. 200 zdjec, z tego 50 bylo z lampa. Jesli czesto uzywa sie ekranu do podgladu niestety nalezy liczyc sie z szybszym rozladowaniem. Dlatego planuje zakup wiekszych o pojemnosci 2000 mAh.

  3. #3
    Grazyna
    Gość
    wszystko jest w nim super, naprawdę polecam

  4. #4
    Gość
    super, ale akumulatorki siadają bardzo szybko (szczególnie kiedy ma się na oku jakąś bardzo fajną scenkę

  5. #5
    Gość
    Gość

    jak wyżej

    Mam ten aparat 3 tygodnie i jest super. Dużo ciekawych opcji, ale najważniejsza to mozliwość zapisu zdjęć w formacie RAW i ich późniejsza edycja bezpośrednio w aparacie (ustawisz w zasadzie wszystkie istotne parametry jak chcesz) i możesz zapisać na karcie obrobione zdjęcie jako kopię w formacie TIFF lub JPEG, a jak się coś nieuda możesz skasować i pnownie obrobić, bo RAW pozostaje. Ina ciekawa opcja to mozliwość korzystania z dwóch kart jednocześnie (xD lub SM i CF) co umozliwia przełączanie się pomiędzy kartami. Niestety chcąc robić dobre zdjecia trzeba się liczyć wydatkiem na karty o dużej pojemności. Plik RAW to ponad 7 mega co pozwala zrobić 34 zdjęcia na karcie 256 mega, a plik TIFF to ponad 14 mega czyli 17 zdjęć. Faktycznie warto też kupic dodatkowe aku 2100.
    Osobiście polecam jeżeli ktoś chce robić dobre zdjęcia i potrafi ten aparat wykorzystać. Jeżeli masz zamiar robić tylko zdjęcia w formacie JPEG i niskiej jakosci to nie ma sensu wydawać tak dużej kasy. Warto też kupić ten aparat za Odrą lu na aukcji u sprawdzonego sprzedawcy, bo mozna zaoszczędzić duzo grosza.
    Pozdrowionka i miłego fotografowania

  6. #6
    Gość

    Jpg

    Ja robie zdjecia w najwyrzszej rozdzielczosci w formacie jpg
    potem po zgraniu na komputer zapisuje jako tiff i dopiero obrabiam już jako tiff bez jakich kolwiek strat
    Tym sposobem miesci sie dużo wiecej zdjec na karcie niż w tiffie

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mam OLKA 4 miechy i podpisuje się obiema rękami i nogami iczym tam jeszce mam - jakimś pisiakiem
    ZAWAŁ

Podobne wątki

  1. 730 czy 5050
    By dodo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30.08.13, 21:29
  2. Zasilanie C-5050
    By Magda1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.08.03, 22:20
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.04.03, 12:17
  4. Co wybrać? Olympus C-5050, Sony DCS 717, Nikon 5700?
    By artfotomedia@wp.pl in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.04.03, 12:16
  5. Lampa do C-5050
    By Magda1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10.04.03, 12:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.