Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: PANORAMA??

  1. #11
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Jaki obiektyw jest najlepszy do zrobienia panoramy, za pomocą funkcji panoramy w aparacie E-520 (obiektyw 14-54 czy 35/2) na karcie xD.
    Będzie to panorama miasta z bardzo wysokiej wieży widokowej.
    Jaką ogniskową najkorzystniej zastosować .Czy jak będzie mocne słońce to z filtrem.
    Może jakieś inne podpowiedzi.
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Jaki obiektyw jest najlepszy do zrobienia panoramy, za pomocą funkcji panoramy w aparacie E-520 (obiektyw 14-54 czy 35/2) na karcie xD.
    Będzie to panorama miasta z bardzo wysokiej wieży widokowej.
    Jaką ogniskową najkorzystniej zastosować .Czy jak będzie mocne słońce to z filtrem.
    Może jakieś inne podpowiedzi.
    To wszystko zalezy jakie to miasto i jak wysoka wieza.Ale mysle ze ogniskowa 25 mm w olku bedzie dobra.Wiem,ze ta ogniskowa jest kompatybilna z karta xD
    Tak,jak bedzie mocne slonce to z filtrem przeciwslonecznym

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Miruś, dziecko ładnie pyta a ty sobie żarty stroisz.
    Ajan, ściągnij sobie z tej strony <http://www.fotogea.com/> 15 numer FotoGea. Oprócz b. ciekawych reportaży, jest również bardzo dobry poradnik o robieniu panoram, naszego forumowego specjalisty od panoram, kolegi Dobasa. Ściągnij sobie, poczytaj kilka razy, a znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania.
    Pozdrawiam. romeq

  4. #14
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Cytat Zamieszczone przez romeq Zobacz posta
    Miruś, dziecko ładnie pyta a ty sobie żarty stroisz.
    Ajan, ściągnij sobie z tej strony <http://www.fotogea.com/> 15 numer FotoGea. Oprócz b. ciekawych reportaży, jest również bardzo dobry poradnik o robieniu panoram, naszego forumowego specjalisty od panoram, kolegi Dobasa. Ściągnij sobie, poczytaj kilka razy, a znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania.
    Pozdrawiam. romeq
    Pewnie to dziecko starsze od Was a jeszcze się uczy i myślę że Mirek ze mnie nie żartuję (pewnie takie ustawienia też mogą być). romeq dzięki za literaturę.
    Miasto 80 tyś. Dawna wieża ciśnień- nieczynna, jeszcze nikt nie robił zdjęć z tego miejsca.
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  5. #15
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Z ciekawości, tryb auto-panoramy dobrze łączy foty w puszce? I ile ich zapewne 3? - Jeśli 3 to lipa Ci wyjdzie, nie panorama. Ja bym robił składankę na kompie zawsze można coś dopomóc i co ino
    Też nieco inna lektura tematyczna: http://jacek.kwasniewski.eu.org/F&F/...u_panoram3.pdf
    Ostatnio edytowane przez kurokial ; 15.09.11 o 09:59
    zZz

  6. #16
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    photosynth.net - swego czasu pozwalało dodawać panoramy, a nawet zdjęcia składowe z których sam miał tworzyć coś ala panoramę, jakbyś to sprawdzał, to pod IE, bo wykorzystuje SilverLight i np. w Operze nie będzie działać(przynajmniej u mnie zasypało błędami).

    Natomiast jakbyś użył do złożenia panoramy darmowego Microsoft ICE, to tam jest możliwość zapisania jako DeepZoom potem wstawiasz to na serwer i jest podobnie - chyba, że nie o to Ci chodziło, zobacz zresztą przykładowe zdjęcie(sorry za jakość, ale wziąłem dwa pierwsze lepsze zdjęcia z aparatu, które na siebie nachodzą):

    Przykład w DeepZoom


    Ogromną wadą tego jest, że każdy gość, musi mieć zainstalowany HDView i nie może oglądać tego pod Operą.
    Wygląda fajnie, ciekawe czy jest jakaś własnie Silverlightowa wtyczka dająca się zaadoptować do Expression Blend i później skonfigurować pod Visual Studio.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Cytat Zamieszczone przez romeq Zobacz posta
    Miruś, dziecko ładnie pyta a ty sobie żarty stroisz.
    Dlaczego zarty.A pozniej mnie wyskoczy,ze to CN w Toronto i co wtedy??Tym bardziej,ze napisal,ze to bardzo wysoka wieza,najwyzsza,strasznie wysoka...
    abo jakas inna z tej listy http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najwyższych_wież_na_świecie

    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Miasto 80 tyś. Dawna wieża ciśnień- nieczynna, jeszcze nikt nie robił zdjęć z tego miejsca.
    O kurcze ,no to sie wyjasnilo.Napewno jestes pewien,ze nikt nie robil z niej zdjec??
    Badz ostrozny,mozna spasc niespodziewanie.Ja bym nie ryzykowal.
    Ostatnio edytowane przez Mirek54 ; 15.09.11 o 10:54

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Posty
    168
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Cytat Zamieszczone przez kurokial Zobacz posta
    Z ciekawości, tryb auto-panoramy dobrze łączy foty w puszce? I ile ich zapewne 3? - Jeśli 3 to lipa Ci wyjdzie, nie panorama. Ja bym robił składankę na kompie zawsze można coś dopomóc i co ino
    Też nieco inna lektura tematyczna: http://jacek.kwasniewski.eu.org/F&F/...u_panoram3.pdf
    Witam. W Olkach z automatu można skleić 10 obrazków (E520, SP510) i ani jednej więcej. Przy 14 mm poziomo, wystarczy żeby zamknąć 360`. Ale to chyba nie najodpowiedniejsza ogniskowa. Poza tym lepiej gdyby było pionowo.
    Pozdrawiam. romeq

  9. #19
    | OlyJedi Awatar kurokial
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    755
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Właśnie sklejam z 28 panoramkę z pionowych kadrów, z 28mm. Hugin jest świetny. W XZ-1 aż 3 foty trzaska.
    zZz

  10. #20
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

    Odp: PANORAMA??

    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    O kurcze ,no to sie wyjasnilo.Napewno jestes pewien,ze nikt nie robil z niej zdjec??
    Badz ostrozny,mozna spasc niespodziewanie.Ja bym nie ryzykowal.
    Wieża ma kształt grzyba, żeby wejść, schody kręcone wewnątrz, pająki, nietoperze, robaki, ciemno, stare rury, był zakaz wchodzenia...
    w południe słonce będzie za mną, chyba odważę się...
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

Podobne wątki

  1. panorama w c-765
    By grzechu in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.08.05, 20:32
  2. Panorama na Avi
    By JakubJ in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.07.05, 14:58
  3. Panorama w D-560/C-350
    By wdylag in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.04, 23:51
  4. Panorama na xD
    By CheGuevera in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16.11.03, 20:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.