Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Obiektyw na ślub

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Brzeszcze
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obiektyw na ślub

    Witam!

    Od pewnego czasu bawię się fotografią i ostatnio znajomi poprosili mnie żebym im zrobił fotki na ślubie, oraz na zabawie weselnej, od razu ich uprzedziłem, że jestem nowicjusz i w sumie nigdy nie miałem możliwości robić czegoś takiego. Lecz Oni się uparli i powiedzieli, że nie zależy im jakoś tak specjalnie na super fotkach, tylko tak po prostu skoro będę na weselu itd to przy okazji żebym popstrykał. No i oczywiście nie chcę aby fotki mojego autorstwa były jak innych gości, no i przede wszystkim nie chcę aby były słabej jakości.
    Mam ochotę kupić jakiś fajny jasny obiektyw który poradzi sobie dobrze i w kościele i na sali.

    Myślałem o czymś takim, ale z góry powiem iż proszę o radę osoby bardziej obyte w temacie, bo ja póki co to wiem mało na ten temat, aha i dodam jeszcze, że idę w listopadzie z kolegą (zawodowcem), na weselę, aby się podszkolić i zobaczyć co i jak:

    Amazon.com: Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM Four Thirds Lens for Olympus and Panasonic Digital Cameras: Electronics@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41zpEwz3Z5L.@@AMEPARAM@@41zpEwz3Z5L

    lub

    Amazon.com: Olympus 14-54mm f/2.8-3.5 Zuiko ED Digital SLR Lens for E1, E300 & E500 Cameras: Electronics@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41wVt4otpiL.@@AMEPARAM@@41wVt4otpiL

    Jak chodzi o sprzęt, który posiadam aktualnie, no to nie są jakieś cuda, ale jestem w miarę zadowolony: E-520 + kit 14-42 + ZD 700-300 + Lampa FL 50.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o cenne uwagi. No i sorki, że zawracam głowę.
    Nie ważne co, nie ważne jak, nie ważne gdzie ... WAŻNE, że z Olkiem w ręce !

  2. #2
    qbic
    Gość
    Ja bym brał Sigmę 30mm.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Ja bym brał Sigmę 30mm.
    Absolutnie nie!!!

    Bierz zooma i musisz mieć mocną lampę. Sigma fajna, ale jako uzupełnienie zooma.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #4
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Absolutnie nie!!!
    Ja mowie o sobie
    Swoja droga bardzo nie lubię lamp, pewnie można uzyskać dobre efekty ale trzeba sporo wprawy.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    14-54+FL50 w sufit i będzie spoko.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Posty
    623
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    ja bym kupił 14-54
    Jestem taką marionetką nieasertywną
    "Pojęcie szumu jest pojęciem względnym."

  7. #7
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Też bym Sigmę brał, super światło i standardowa ogniskowa, jak będziesz chciał szersze ujęcie to zooma już masz, na szerokim końcu tragedii ze światłem nie będzie.
    pzdr
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


  8. #8
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Sigma odpada ze względu na AF. Na sali jak tylko braknie światła Sigma zgłupieje. Podstawa to 14-54. Wtedy jako uzupełnienie może być i Sigma 30 lub ZD 50.
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  9. #9
    | OlyJedi Awatar tomek s
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    386
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Sigma odpada ze względu na AF. Na sali jak tylko braknie światła Sigma zgłupieje. Podstawa to 14-54. Wtedy jako uzupełnienie może być i Sigma 30 lub ZD 50.
    Trochę sie nie zgodzę, może i Sigma nie należy do szkieł z najlepszym AF, ale z lampą nie powinno być problemu (wspomaganie AF z lampy). Co ciekawe u mnie właśnie z lampą AF jest pewniejszy dużo więcej trafionych zdjęć najlepiej przy użyciu środkowego pola AF. Chyba mam szczęście bo tej pory jakoś jeszcze nie zgłupiała
    pzdr
    Było żółto, czerwono, a później Fuji wykończyła czerwona zaraza
    Jest też czarny aparacik z firmy od telewizorów

    foto Stankiewicz Tomasz


  10. #10
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Spróbuj fotografować tańczące osoby w ciemnej sali - przekonasz się. Kilka ślubów z Sigmą w tym roku zaliczyłem i wiem co piszę.

    Nie wiem jak Sigma działa z E-520, bo przykładowo mam wrażenie, że pewniej ostrzy z E-330 niż z E-3. Zresztą, kiedyś dżemski mówił, że ma podobne odczucia, tyle że w odniesieniu do e-300.

    Sigma to zacne i szybkie szkło, ale niestety jej się nie ufa
    Ostatnio edytowane przez rafrog ; 23.10.09 o 17:23
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

Podobne wątki

  1. na ślub z E-500
    By kika in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 18:23
  2. Ślub by rafrog
    By rafrog in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15.08.07, 19:16
  3. Ślub
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 5.08.07, 00:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.