Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: A może jakiś konkurs? PROSZĘ O OPINIE

  1. #11
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Jeśli tylko można coś zaproponować to wydaje mi się że spoko by było jakby można było te fotki oceniać jakąś skalą punktów np od 1do 5.
    Anonimowość też chyba jest dobrym pomysłem.
    Temat LUDZIE jak najbardziej wporządalu bo bardzo szeroki.
    Acha i oczywiście zgadzam się coby nie było wyników w czasie głosowania.

    Na koniec takie pytanko, czy da się jakoś sprawdzić czy ktoś obrabiał fotke? Wydaje mi się że późniejsze kadrowanie to nie jest dobry pomysł. Cała sztuka to pstryknąć odpowiedni kadr za pierwszym razem.

    Pozdrawiam
    mente et malleo

  2. #12

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    382
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Widzę, że (A)rturo ostro się zaangażował i to dobrze, miło mieć na wsparcie kogoś doświadczonego i obmyslającego najlepsze reguły.
    Temat: LUDZIE - kto przeciw?
    Fotki nowe, termin zgłaszania proponuję do końca listopada, tydzień damy (A)rturo na zrobienie z nich galerii. Co do propozycje merekfe odnośnie punktacji, myślę, że każdy mogłby proponować trzy fotki w kolejności 3, 2 i 1 pkt. To będzie miarodajne. Raczej niewykonalne jest sprawdzanie co i kto obrabiał, więc z powodu braku możliwości kontroli pozostawiłbym tu dowolność. Fotki powinny być anonimowe, takie jest moje zdanie, stąd podpisy przy ramkach wykluczone. Każdemu zarestrowanemu użytkownikomi forum dałbym prawo do jednego głosu. Ujawnienie autorstwa dyskwalifikowałbym wykluczeniem. Pozostawiam do rozstrzygnięcia sposób głosowania, tak aby dochować zasady anonimowości. Ponadto jeden autor-jedna fotka. Czas na głosowanie ze 2 tygodnie myślę, tak żeby na święta rozstrzygać. Panów Moderatorów prosiłbym o odpowiednie wsparcie marketingowe na forum, tak by jak najwięcej osób miało okazję siędowiedzieć. Przeniesienie przez vodnika tematu z działu ocena zdjęć do pozostałe, wprawdzie słuszne merytorycznie, ale marketingowo do bani.
    Dobrze, proszę (A)rturo o deklarację czy do niedzieli upora się ze szczegółami tak aby od poniedziałku zacząć.
    Seba
    P.S. Luc4s na co się przesiadasz ze swojego 740?
    C-760, tulejka, UV Hama 390 HTMC, Hama Skylight, Velbon DF-40, lampa Soligor DG-280

  3. #13
    | OlyJedi Awatar (A)rturo
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Bełchatów
    Posty
    801
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    czekamy do niedzieli na wybor tematu.
    Potem pojawi sie regulamin konkursu i przez 2 tygodnie bede czekac na zdjecia.A przez tydzien glosowanie..

  4. #14
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marekfe
    Wydaje mi się że późniejsze kadrowanie to nie jest dobry pomysł. Cała sztuka to pstryknąć odpowiedni kadr za pierwszym razem.
    Z tym twierdzeniem trudno mi się zgodzić. Kadrowanie podczas obróbki ciemniowej zawsze było elementem procesu twórczego i nie widzę tu żadnej różnicy w aparatach cyfrowych. Natomiast ograniczenie korekcji zdjęcia w zakresie balansu bieli czy poziomów może dyskryminować uczestników ze sprzętem o gorszych parametrach. A jak potraktować zmniejszanie zdjęcia czy jego wyostrzenie?

  5. #15
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Oczywiście, można powiedzieć że 100% moich zdjęć jest kadrowane na komputerze. W mniejszym bądź większym stopniu.
    Moim zdaniem zdjęcia w konkursie mogą być po obróbce i to nawet grubej. Dla mnie liczy się w zdjęciu efekt końcowy. Nie będziemy oceniać tu zdjęć reporterskich Zresztą już wcześniej mówiłem, że ocena będzie skierowana raczej w stronę doznań estetycznych niż technicznych.

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sebastan
    P.S. Luc4s na co się przesiadasz ze swojego 740?
    Jak dobrze pójdzie to na c770 z USA.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #17
    Końkurs? Fajno! Ja być za :)) Mam nadzieję, że mi nie umknie...
    C-4000 + 16MB + 128MB + tuleja + UV + statyw = )
    Wiedźmie foty na PLFOTO
    Prywatna galeria zdjęć Wiedźmy

  8. #18
    Awatar No-shadow Kick
    Dołączył
    Jun 2004
    Mieszka w
    Gdańsk Zawsze Wietrzny
    Posty
    905
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sebastan
    ... Ujawnienie autorstwa dyskwalifikowałbym wykluczeniem...
    Wiedźma, no to z autoportretem nie wystartujesz

    Pozdrawiam
    Olympus C-765UZ + parę dodatków
    Zapraszam do Galerii

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Skoro musi być anonimowość, to zdjęcia muszą być bez ramek, bo każdy z nas na forum ma swoje specyficzne ramki, po których można rozpoznać jego zdjęcia.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #20

    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    382
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Anonimowośc nie MUSI być. Tak tylko proponuję, bo uważam, że tak będzie obiektywniej. Zresztą i tak dowodzenie przejął (A)rturo i będzie tak jak wymysli Ja tak tylko sugeruję. Mieliśmy obmyślić temat tylko, więc ja wciąż proponuję LUDZIE. Zarówno portrety, jak i wszystko na czym tylko będzie człowiek (albo kilku) jako temat przewodni. Sprzeciwu nie widzę...
    C-760, tulejka, UV Hama 390 HTMC, Hama Skylight, Velbon DF-40, lampa Soligor DG-280

Podobne wątki

  1. Sony H2 czy może jakiś inny...?
    By MaciekR in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24.09.06, 12:26
  2. moze jakis konkurs fot.?
    By excel in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9.01.06, 11:01
  3. TCON-17C, a moze jakis zamiennik? [c5060]
    By spl in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 9.08.05, 21:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.