Strona 1 z 61 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 604

Wątek: "The zdjęcia"- coś ode mnie

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    "The zdjęcia"- coś ode mnie

    Wypada się przywitać, co niniejszym czynię. Jak się każdy domyśla owy topic służyć ma mym zdjęciom które zamierzam w nim pokazywać. Są one lepsze lub gorsze, mniej czy bardziej ciekawe wszystko to przyjdzie już Wam oceniać.
    Machina zamieniająca mój czas na wiedzę- studia warunkuje mniejsza ilość pstrykanych fot, za to mam kilka chwila aby co nieco tu umieścić. Postaram się odżywiać temat nowymi zdjęciami regularnie, liczę na wasze komentarze i uwagi. Uważam że początki mam już za sobą ale głupi byłbym sądząc że "umiem"

    1)

    2)
    Motyli będzie więcej, wynika to ze zbieżności 2 czynników jakimi są zukio 70-300 i łąka. Szkło jak szkło, nie mogłem się nim nacieszyć to i używałem ponad wszelką miarę często. A łąka ? Sporą część wolnego czasu poświęcałem sterczeniu nad rzeką w oczekiwaniu na czaple, które jak się okazało są tematem nie łatwym i większych przygotowań wymagającym, toteż większość wypadów spełzała na niczym. A łąka ? Łąka była po drodze !

    3)

    Tego tematu będzie jeszcze trochę, więc wszelaki opis Wam tym razem podaruję.

    4)

    Kotów mamy w domu sztuk 3 ( żeby nie było pies też jest ) to i zdjęć ich się nazbierało.

    5)

    Nie ładne, mało ostre, kolory do niczego a i kadr nieciekawy. Sarenek będzie jeszcze kilka, trafiały się na tej samej zasadzie co motylki z tą różnicą że "zaczynały" się od godziny 20. Pora ta skąpi światła to też i zdjęcie urody mocno pośledniej. Po co zamieściłem ? Lubię je, poza tym uważam ze aby docenić zdjęcia lepsze trzeba widzieć i te gorsze.
    Pozdrawiam i do następnej porcji !
    Ostatnio edytowane przez Hrr ; 12.10.09 o 15:34
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Zniechęca mnie to że zdjęcia nie są w wątku

  3. #3
    | OlyJedi Awatar rumi
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    gorlice
    Posty
    234
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    mnie też męczy to klikanie po tych zdjeciach a gdy już klikne znowu klikam zeby powiekszyć
    E-30, E-510 + Dual Kit + ZD 14-54 II + ZD 50 + Samyang 85 + ex-25 + Metz 48 + Fl-36R
    ogłoszenia internetowe nauka jazdy Gorlice

  4. #4
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Forever_k3w Zobacz posta
    Zniechęca mnie to że zdjęcia nie są w wątku
    Nie przesadzajmy.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Wygodniej jest w wątku

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Co racja to racja. Tak jest ładniej, zgrabniej i przeglądać będzie Wam łatwiej. przy okazji dodałem numerację której nie było, a może się przydać.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  7. #7
    | OlyJedi Awatar iszi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    GrangeOverSands
    Posty
    421
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    1, 3 w/g mnie najlepsze z serii najbardziej mi się podobają z mocnym wskazaniem na kormorana. Pozatym wszystkie bardzo ładne kadrowanie (może oprócz jelonka, zrobiłbym delikatnie ciaśniej z prawej). Ciekawie jest kolorowo, właściwie jedyną uwagą (ja się nie znam nie fotografuje tym obiektywem- bo nie mam- ani ptaków ani motyli.....nic...) powinno być lekko wyostrzone i delikatnie bardziej kontrastowo- chociaż z drugiej strony ta "miękkość" też mi się podoba

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar jolly
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    L-wo / W-wa
    Posty
    1.292
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    MSZ zdjęcie nr 1 jest świetne. Oba motyle mi się podobają, ale jedynka jest świetna. Podoba mi się kadr, kolory, światło. Wszystko tu zagrało.

    Zdjęcie nr 3 - trochę kadr może nie bardzo. Ale i po tym zdjęciu widać, że z 70-300 jesteś za pan brat.

    Kotek bardzo fajny Zabierasz go ze sobą na spacery?
    Pozdrawiam, Jola
    _______________________
    Mój wątek http://forum.olympusclub.pl/showthre...=12540&page=70

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Heh fajnie że przerzuciłeś fotki
    1 + za kadr
    3 + za uchwyconą chwilę
    4 + za nie wiem urok? jest w nim coś co mnie przyciąga

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za komentarze

    iszi
    owy kormoran jest rybitwą Za nieostrość winił bym głównie proces zmniejszania, bo mimo mych starań miniaturki odbiegają nieco od oryginału. Sam 70-300 potrafi dać zdjęcia bardzo ostre, wystarczy pooglądać foty Kasprzyka aby się o tym przekonać.
    Hmm kontrast jak dla mnie wydaje się być akuratni, ale to tylko moje widzenie. Nie lubię z byt kontrastowych zdjęć więc jak się zresztą przekonacie ta "wada" będzie się przewijać.

    Ach zapomniał bym o kocie. Owszem gdy wychodzę na spacer z psem i któryś jest w pobliżu zazwyczaj wybiera się z nami, takie już z nich towarzyskie typy.

    6)

    Łepek po lewej dość konkretnie wadzi w tym kadrze, a tło na którym się znajduje ujemnie wpływa na chęci obróbki. Chodź kto wie na co mnie najdzie w długie zimowe wieczory.

    7)

    Na miniaturze się raczej tego ni uchwyci, ale na każdym z nich ptaszysko jest lekko nieostre. AF zwyczajnie nie miał z nimi szans, niemniej jednak te kilka zadowalających ujęć uciułać się udało.
    Na wczasach nad j.Charzykowskim nie miałem nawet okrucha pomysłu na zdjęcia. Ale podczas jednego ze spacerów zauważyłem jak kilkuletni chłopczyk karmił ptactwo chlebem. Całego tego tałatajstwa było masę, ale rybitwy pozy miały najciekawsze. Przycupnąłem na sąsiednim pomoście i merdając nogami w wodzie oddałem się bez reszty foceniu. Pochłonęło mnie to na tyle że ani chwili nie starczyło dla ekspozycji. Gro zdjęć rzecz jasna nie wyszło. Ale znając życie nie ostatni raz mi się to przytrafi...

    Kończąc na czas jakiś temat owadzi ( bo ile można ? ) zamieszczam te oto dwa:



    9)


    10)

    Razu pewnego przy ognisku... Jak zwykle padł komentarz "za moich czasów by ci takie głupoty do głowy nawet nie przyszły gdybyś musiał za film płacić". Prawda ta niepodlegająca dyskusji, tylko wzmaga mą radość gdy dane jest mi poeksperymentować !
    Ostatnio edytowane przez Hrr ; 14.10.09 o 13:13
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

Podobne wątki

  1. "Przez obiektyw do serca widza" Zdjęcia Dawida
    By Dawid in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 780
    Ostatni post / autor: 30.09.14, 13:16
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.