Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Portret idealny [wieczór 2]

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wanilia
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.836
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Hmmm, a ja sądzę , że są różne sposoby pokazywania portretu. Jeden to bardziej "dokumentalno- psychoanalityczny", a drugi bardziej "artystyczny" takie ukazanie piękna zewnętrznego w szczególny sposób. Pewnie też dałoby się to połączyć . Myślę, że dużo też zależy od odbiorcy i jego wrażliwości.
    Kobieta jest bezbronna tak długo , jak długo schnie jej lakier na paznokciach...
    zapraszam do mojej galerii: http://www.beatabanach.cdx.pl/

  2. #12
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Uważam, że idealność portretu jest w jego przekazie. Mam tu na mysli, że nie znając portretowanej osoby mgłbym jako oglądacz, coś o niej opowiedzieć trafiając przynajmniej w jedna prawdziwą cechę charakteru.
    Szczerze mówiąc kompletnie nie kupuję tej teorii. Pokaż jeden portret z galerii i powiedz wskaż mi na jego podstawie cechę charakteru osoby portretowanej. Nie atakuję Twojej teorii, raczej chcę się sam przekonać, że się mylę.
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_kola Zobacz posta
    Skoro o tym mowa... Warunkiem udanego portretu jest dobry model. Może nie jedynym ale na pewno niezbędnym.
    Dobry model to taki który:
    - nie jest świadomy robienia zdjęć (nie staje się na siłę pozorowany, np. małe dziecko jak już się trafi )
    - ma wrodzone zdolności do pozowania
    - jest profesjonalistą.
    Takie są moje odczucia, osoby która nie ma pojęcia na temat portretu
    Ostatnie zdanie wszystko tłumaczy
    Gdyby powyższe potraktować jako wytyczne należałoby z historii fotografii wykreślić mnóstwo naprawdę świetnych portretów.
    Rzecz jednak polega na tym, że to nie model ma się pokazać, to fotograf ma wydobyć! Niejednokrotnie, wręcz często zdarzało mi się pracować z osobami, które o pozowaniu miały tyle pojęcia co ja o chińskiej ortografii. A bywały przypadki wybitnie ciężkie, które rozgryzałem bardzo długo podczas sesji. Ostatecznie jednak wychodziłem na swoje i kończyłem z wynikiem pozytywnym

    A jaki jest idealny portret? Taki jaki chcemy zrobić. Wszystko zależy od tego co dostrzegamy w danej osobie, co nas urzekło i co chcemy pokazać lub wydobyć. Wydaje mi się, że określenie idealnego portretu jest tak szerokie, że każda próba zdefiniowania go z góry skazana jest na porażkę. Właśnie dlatego, że wszystko zależy...
    Ostatnio edytowane przez Eddie ; 8.10.09 o 22:00
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #14
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Ostatnie zdanie wszystko tłumaczy
    Masz rację, napisałem to z pełną świadomością mojej niewiedzy w tej dziedzinie.
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_kola Zobacz posta
    Szczerze mówiąc kompletnie nie kupuję tej teorii. Pokaż jeden portret z galerii i powiedz wskaż mi na jego podstawie cechę charakteru osoby portretowanej. Nie atakuję Twojej teorii, raczej chcę się sam przekonać, że się mylę.
    W naszej galerii jest sporo takich portretów i oczywiście nie wszystkie też mogą odpowiadać moim kryteriom oceny. Jak wiesz ocena jest bardzo subiektywna a w portrecie bywa bardzo osobista. Moja wypowiedź jest też taka i dotyczy widzenia portretu idealnego jak w temacie a nie dziedziny portretu.
    pozdrawiam Wiejo

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_kola Zobacz posta
    Szczerze mówiąc kompletnie nie kupuję tej teorii. Pokaż jeden portret z galerii i powiedz wskaż mi na jego podstawie cechę charakteru osoby portretowanej. Nie atakuję Twojej teorii, raczej chcę się sam przekonać, że się mylę.
    Proszę: https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/12018/Portret_B_(2).jpg

    Myślę, że na podstawie tego zdjęcia można bez obaw podjąć się próby określenia charakteru sportretowanej osoby.
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 8.10.09 o 22:03 Powód: zmiana linku na bezpośredni ;)
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #17
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Proszę: https://galeria.olympusclub.pl/displ...um=4518&pos=20

    Myślę, że na podstawie tego zdjęcia można bez obaw podjąć się próby określenia charakteru sportretowanej osoby.
    Może i coś w tym faktycznie jest. Daleki jednak jestem od tego by samemu taką próbę podjąć. Chętnie natomiast usłyszałbym Twoją interpretację.
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_kola Zobacz posta
    Warunkiem udanego portretu jest dobry model. Może nie jedynym ale na pewno niezbędnym.
    Dobry model to taki który:
    - nie jest świadomy robienia zdjęć (nie staje się na siłę pozorowany, np. małe dziecko jak już się trafi )
    - ma wrodzone zdolności do pozowania
    - jest profesjonalistą.
    Taką modelką dysponuję, gorzej z pozostałymi warunkami

    Pamiętajcie, że portret może być również wykreowany.
    Cytat Zamieszczone przez mirek54 Zobacz posta
    Pomijajac sprawy techniczne,jesli ogladacz trafnie rozpozna i odczyta charakter osoby portretowanej to cel osiagniety.
    Dobry portrecista z dobrym modelem mogą oglądaczem trochę pomanipulować

  9. #19
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wanilia Zobacz posta
    Mysikróliku, zanim znawcy sie wypowiedzą to muszę podkreślić, że masz w domu najwdzięczniejszego modela, tyle, że lada moment za nim nie nadążysz.
    A dziękuję bardzo. Dzięki niemu oswajam się z człowiekiem przed obiektywem.
    Jeszcze jedno mi się nasuwa na myśl - portret wykonany w studiu to w większości przypadków (chyba, może się mylę?) kolor... ustrzelony na zewnątrz czerń i biel. Czy dlatego, że w pierwszym przypadku łatwiej zmanipulować kolorami tak jak chcemy?

    PS Jeśli wstawiamy link do klubowej galerii, to najlepiej, aby był on bezpośredni do zdjęcia - bo każdy może mieć poustawiane różne opcje.
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 8.10.09 o 21:59
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_kola Zobacz posta
    Może i coś w tym faktycznie jest. Daleki jednak jestem od tego by samemu taką próbę podjąć. Chętnie natomiast usłyszałbym Twoją interpretację.
    Nie tego dotyczy ten wątek.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

Podobne wątki

  1. Kadrowanie [wieczór 1]
    By Mirek54 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 3.01.15, 22:14
  2. Nadbużański Wieczór W HDR
    By Marylka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24.09.06, 17:52
  3. mroźny wieczór
    By nib in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 7.03.06, 13:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.