Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: chyba portret

  1. #1
    | OlyJedi Awatar iszi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    GrangeOverSands
    Posty
    421
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    chyba portret

    Nie wstawiam do normalnego wątku bo raczej się nie nadają. Są to moje pierwsze więc.....pisać jak tragicznie jest i czy dać sobie siana z portretami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	214,3 KB
ID:	24418

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	143,8 KB
ID:	24419

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	141,6 KB
ID:	24420

  2. #2
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Trzy zdjęcia to za mało żeby sobie dać lub nie z daną dziedziną fotografii. Ja przede wszystkim widzę brak ostrości i chyba dopalanie lampą w twarz.
    Pierwsze z tych wydaje mi się z takim bałaganem. A dokładniej bez ładu. Trochę obcięte tu, trochę tam.
    Moich opinii nie musisz (czyt. nie powinieneś) traktować jednak poważnie bo piszę to jako zwykły oglądacz zdjęć, sam nie mam doświadczenia w portretach (jak i reszcie fotografii)
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  3. #3
    | OlyJedi Awatar iszi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    GrangeOverSands
    Posty
    421
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    To pierwsze celowo poucinałem aby wzrok był skierowany z góry.....ale czy dobrze, że tak wykadrowałem...pewnie źle jak mówisz. Dzięki

  4. #4
    | OlyJedi Awatar m_kola
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Posty
    464
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez iszi Zobacz posta
    To pierwsze celowo poucinałem aby wzrok był skierowany z góry.....ale czy dobrze, że tak wykadrowałem...pewnie źle jak mówisz. Dzięki
    Nie mówię, że źle. Mówię, że dla mnie sprawia takie wrażenie
    Serio, za cienki jestem, żeby traktować moją wypowiedź w kategorii dobrze/źle.
    Niech się mądrzejsze głowy wypowiedzą
    Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
    Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju..

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria

    Thumbs down

    cześć iszi,

    Pojadę z tak zwanej grubej rury, zanim ktoś inny to zrobi... nie czuj się urażony proszę. Nie wiem, może sobie robisz dowcip, a może szczerze oczekujesz porady - potraktuję to jako szczerą prośbę i szczerze na nią odpowiem.

    Nie mówię, że źle.
    A ja powiem. Wszystkie trzy są kiepskie, choć nawet to słowo jest niezbyt adekwatne...
    Nie wstawiam do normalnego wątku bo raczej się nie nadają. Są to moje pierwsze więc.....pisać jak tragicznie jest i czy dać sobie siana z portretami
    'raczej' - to też nie jest adekwatne słowo - na podstawie tych prac naprawdę szczerze - cytując Ciebie - daj sobie siana z portretami.

    Z drugiej strony - zając twoje poczucie smaku z innego wątku, gdzie masz urocze zdjęcia przyrody, myślę, że jeśli włożysz więcej wysiłku, mniej 'spontana', zastanowisz się nad obróbką, to swoją przygodę z Portret – Wikipedia, wolna encyklopedia będziesz mógł kontynuować z sukcesami mierzonymi do wkładu pracy - gdyż, niestety, talentu po tych fotach 'raczej' nie widać.

    Ostrość - brak, obróbka - bardzo ciężki b/cz, kadry - szczególnie ostanie ujęcie - nieładnie tak przedstawiać swoje modelki, a treść - chyba że jako impresje, eksperyment smakowy, kolejny z innymi potrawami... żeby wyrazić jakieś emocje związane ze spożywaniem, ale nie na portret.
    Dwójka - chyba nawet ostre, ale wypaliłeś lampą, ostre cienie, b/cz czy jakis rodzaj sepii - strasznie ciężkie.
    Jedynka - niestety, pozycja modelki nie kojarzy mi się pozytywnie, abstrahuję od poucinanych kończyn, czarnych dołów oczu czy miny, - ale podparcie na łokciach i wynikające z tego ułożenie ciała - cierpi ono zdecydowanie... Nie wiem co miało przedstawiać, ale mnie aż boli.

    Jedno jest pewne - próbujesz, więc mimo wszystko zachęcam do dalszej wytężonej pracy - lecz zanim zrobisz kolejne - "chyba" portrety - zastanów się nad kadrem i wymową, późniejszą obróbką, porównaj z innymi zdjęciami z tej kategorii, i pomimo - ze łatwo nie jest, i z pewnością po takim starcie już nie będzie - to wrzucaj na forum, może parę życzliwych osób pomoże pracować nad, potem doskonalić i na końcu szlifować twoje umiejętności portretowania osób.

    pozdrawiam,

  6. #6
    | OlyJedi Awatar iszi
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    GrangeOverSands
    Posty
    421
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Się rozpisałeś.... oczywiście się zgadzam- po części tak też myślałem (cobiektywny nie mogę być wobec swoich fotografii) chciałem usłyszeć od innych. Wątek zostawiam- może jeszcze kiedyś spróbuje.
    Dzięki

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Lolita
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Za siedmioma lasami...
    Posty
    4.021
    Siła reputacji
    194
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez iszi Zobacz posta
    Wątek zostawiam- może jeszcze kiedyś spróbuje.
    Pamiętaj też proszę, że próby czynią mistrza... więc próbuj dalej, jeżeli to tylko Ci sprawia przyjemność

  8. #8
    | OlyJedi Awatar technik219
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    103
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    iszi - wszystko dobrze, tylko musisz więcej popracować z modelkami - wyrazy ich twarzy dają do zrozumienia, że nie za bardzo entuzjastycznie podchodzą do portretowania. Fajne dziewczyny, ale musisz popracować nad tym, żeby się rozluźniły. Może najpierw jakieś winko?
    Może zbyt szybko dążyłeś do przekroczenia tzw. strefy osobistej? Najpierw fotografuj z większego dystansu, i nie tak z góry. Jak już się rozkręcą możesz podchodzić bliżej. Pamiętaj, że każda kobieta ma zawsze poważne zastrzeżenia do swojego wyglądu, więc musisz swoje modelki z tego błędu wyprowadzić. Jak zażądają skasowania zdjęcia, na którym "źle wyszły" skasuj bez dyskusji - zyskasz zaufanie. A zaufanie do portrecisty - rzecz bezcenna

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Dawid
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Pomorze :)
    Posty
    2.226
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Pierwsze fotki są najtrudniejsze. Popracuj nad ostrością i swobodą modelki Osoba fotografowana musi mieć odpowiedni nastrój do zdjęcia jakie ma być zrobione (IMHO) Ja jak robię fotki to zaraz widzę czy wszystko ok czy ma nastrój czy jej się chce itp (bo fotografuje swoją kobietę więc to też może inaczej) Czekam na dalsze portrety

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Przestań maziać po tych zdjeciach... skup się na samej focie, a potem będziesz myslał jak ją PSuć.

Podobne wątki

  1. Chyba kupię E-1....
    By irupo in forum E-System
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29.03.12, 19:49
  2. Chyba jestem dziwny...
    By wroniasty in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23.09.09, 13:08
  3. e-520 i chyba koniec żywota
    By tomeczeks23 in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12.06.09, 12:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.