Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Wątek: Archiwum z X - Wystawa dr. Feelgooda

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar roxxsc
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    53
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Świetne prace, myślę, że jako jeden z nielicznych na tym forum na prawdę wybijasz się ponad przeciętność. Gratki.
    PEN z kitem, E-510, dwa kity, fl-36, Zenit 122, helios 44m-6 i jakieś pierdoły

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Gratulacje.Kiedy ja tak bede umiec patrzec i widziec?

  3. #13
    kowalikster
    Gość
    Mirku jak tylko założysz okulary to na pewno będzie lepiej.

  4. #14
    qbic
    Gość
    Duza cześć prac mi się podoba (bardziej niż przerażająca większość tworów pokazywanych na forum), czasami natomiast przeszkadza mi dosłowność przekazu i explorowanie wymęczonych już symboli (lalki/dziewczynki na cmentarzu).

    Tak czy siak czekam na kolejne i gratuluje warsztatu oraz pomysłów.







    Do adminów: da się wyłączyć losowanie kolejności?
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 29.09.09 o 10:59

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    191
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Doprawdy,jest fajnie.
    pzdr

  6. #16
    Awatar Ranya
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    39
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Serdecznie gratuluję! Wystawa w pełni zasłużona!
    Tak ja już pisałam wcześniej "Ogromna wyobraźnia i umiejętność realizowania swoich wizji"...

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dr_feelgood
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    www.fotowizjer.net
    Posty
    601
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    DziekujeDziękuje wszystkim za miłę słowa
    Co do dosłowności w niektorych zdjeciach.. racja. Nie wszystkiego trzeba sie domyslac, czasem podane na tacy z taką lub inną przyprawą. Przyprawy, wiadomo rzecz gustu Czasami mysle fajnie jest też, gdy od razu wiadomo o co chodzi
    Jeszcze raz dziękuje Wam bardzo!! Okazuje się, że to był trafiony pomysł by wyjśc z tym wszystkim do ludzi, fantastyczna motywacja na przyszłość, żeby nie przestawać działać.

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dr_feelgood Zobacz posta
    Tez kiedyś myslałem że nie potrafie, ale można sie nauczyć, tylko ciut cierpliwości i chęci
    Napisz jaką metodą uczyłeś się szopa. Książki, kursy na DVD itp. Sam od lat planuję zabrać się ostro za naukę szopy, ale jakoś nie mogę się spreżyć.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Ja z kolei nie jestem sympatykiem tego typu prac, ale szacunek sie nalezy!
    Tworz dalej, bo to co robisz, robisz super!

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dr_feelgood
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    www.fotowizjer.net
    Posty
    601
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny Zobacz posta
    Napisz jaką metodą uczyłeś się szopa. Książki, kursy na DVD itp. Sam od lat planuję zabrać się ostro za naukę szopy, ale jakoś nie mogę się spreżyć.
    Jestem samoukiem kompletnym. Ksiazke raz mialem w reku, i wiecej nie wzialem, gdyz latwiejsza do zrozumienia chyba jest encyklopedia fizyki molekularnej. Przeczytalem moze kilka tutków, jak nakladac efekty na twarz, jak poslugiwac sie warstwami, lub cos w tym stylu i potem drogą eksperymentow sam sie bawilem, zaczynajac od jednej warstwy, jednej maski i z czasem ich przybywalo. Obecnie do zrobienia jednego zdjecia zalozmy dosc zlozonego, wykorzystuje ok 15 warstw.
    Do wszystkiego dochodzilem sam, do masy rzeczy jeszcze nie dotarlem, lub dopiero stawiam w nich pierwsze kroki, jak np umiejetna zabawa gradientami na warstwach. Na gradient mozna nalozyc rendering, kopiowac, wymazywac, znieksztalcac... wszystko po kolei trzeba przerabiac i po prostu patrzec jaki efekt sie osiaga.
    Praktyka i jeszcze raz praktyka... jak ze wszystkim w zyciu.
    Dobrze jest jak czasem ktoś da jakąś wskazówke, gdyż mozna nie wiedziec o istnieniu tak przydatnego narzedzia jak magiczna różdżka, magiczna gumka, swobodne przekształcanie, stempel tez ma przydatne funkcje np zbiera z okolocy miejsca stemplowanego pixele o podobnym zabarwieniu by jak najpiej zakryc miejsce retuszu. Kruczków jest milion. Czytajac o tym wszystkim, mozna spedzic nad ksiazka cale zycie. Najlepiej patrzec na zywo jak ktos robi, albo po prostu dostac kilka wskzowek.
    Ja osobiscie ksiazek o PS nie rozumiem, turtoriale dobre tez sa bardzo zlozone i po angielsku, nie wszystkie terminy ma sie w glowie, wiec dochodzi tlumaczenie. Proponuje po prostu jakis najprostszy turtorial przeczytac przykjladowo o warstwach i samemu probowac jakie efekty daje uzywanie kolejnych to narzedzi. Tylko tu jest pulapka, moze sie okazac ze 6 godzin gapienia sie w monitor minie jak 3 sekundy
    Zeby efekty byly jak najlepsze warto np przyt wycinkach pracowac na powiekszeniu nawet500-600%, z gumkami, pedzlami o wielkosci 1-5 px. by jak najdokladniej pozadany obszar obrabiac. I to Zajmuje duzo czasu

    PS to kombajn, trzeba chyba 5 lat studiowac codziennie po wiele godzin jego zastosowanie na specjalnych stuydiach, by ktos umiejetnie przekazał tą wiedze. Ja uzywam moze 5% jego mozliwosci.

    Jak patrze na prace ludzi ktorych podziwiam, ktorzy osiagneli stopien mistrzowski w tym wszystkim,to czasem mam ochote palnąc sobie w łeb, ale licze ze moze kiedys ktos cos podszepnie i sie uda. W koncu to przede wszystkim zabawa a nie wyscig szczurow
    Ostatnio edytowane przez dr_feelgood ; 29.09.09 o 14:07

Podobne wątki

  1. Narodowe Archiwum Cyfrowe
    By zeman2 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.12.10, 02:34
  2. Archiwum WWW
    By k@czy in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.08.09, 08:45
  3. Woytec60 - archiwum
    By Oleryk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19.10.07, 17:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.