Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 94 z 94

Wątek: Odwieczny dylemat - co wybrać? E - 3 czy E - 30

  1. #91
    | OlyJedi Awatar tkud
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cadman Zobacz posta
    Ja wybrałem E-30, gdyż lubię duże solidne konstrukcje, które się pewnie trzyma z ciężkim szkłem. Jeśli ograniczamy się do kitowych szkieł, to może sensowniej byłoby wybrać mniejszy korpus.
    Dużo chodzę po górach więc na początku wybrałem 410 z kitowymi obiektywami ze względu na ciężar. Jak już dojrzałem zacząłem wzbogacać zestaw wymieniając na obiektywy 14-54 i 70-300. Po jakimś czasie mały ciężar nie był dla mnie już priorytetowy a istotną role odgrywała przyjemność i większe możliwości jakie dają zarówno lepsze obiektywy jak i korpus. I tak skończyło sie na kupieniu E30. Lekki zestaw obiektywów kitowych wraz z 410ką używam ponownie aby nie zarosła pajęczyną ale do szybkich zdjęć bardziej dokumentujących rodzinne wydarzenia. W plener zabieram resztę sprzętu i mam nieporównywalnie większą frajdę mimo dodatkowych kilogramów
    Ostatnio edytowane przez tkud ; 18.11.09 o 23:57

  2. #92
    | OlyJedi Awatar Roby
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cadman Zobacz posta
    Jeśli chodzi o zalety E-30 to warto wspomnieć o dwóch pokrętłach do sterowania parametrami, czego nie ma w tańszych modelach. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to może rzeczywiście na początku wydawały mi się kolory zbyt nasycone, co powodowało moje obawy. Obecnie kiedy mam w głowie "automatyczną poprawkę" nie przeszkadza mi to lekkie przekłamanie. Jednak ten wyświetlacz jest solidniej wykonany niż w E-3, nie rozłazi się, siedzi sztywno, oczywiście trzeba się z nim obchodzić delikatnie, aby nie ukręcić go lub nie wyłamać. Dość długo bawiłem się w zmianę parametrów, nim nabrałem do E-30 zaufania. Polecam artykuły Pana Wrotniaka na temat E-30, gdzie szeroko opisuje ten sprzęt, który obecnie użytkuje. Wg mnie to kopalnia wiedzy. Po wykonaniu ponad 1,5 tys. fotek mam już swoje spostrzeżenia na temat tego aparatu. Wcześniej używałem E-500 i E-1. E-30 oceniam zdecydowanie wyżej niż wymienione. Mnie bardzo podoba się obraz z 12 MPix matrycy, kolorystyka oraz jego detaliczność, zwłaszcza z dobrymi szkłami, gdyż fotografuję dużo pejzaży. Do sportu ten sprzęt też jest bardzo dobry (szybki AF i stabilizacja) bardzo pomocne z dłuższymi szkłami. Co jeszcze warto wymienić, a właściwie powinno się to wymienić na początku, to dopracowany pomiar światła. Na światłomierzu E-30 można wreszcie polegać, nie przepala, radzi sobie bardzo dobrze. Niezdecydowanym polecam lekturę materiałów na temat E-30 w sieci, jest tego dużo, więc można sobie wyrobić własne zdanie. Jest dużo sampli w sieci, można samemu ocenić jakość obrazu. Ja wybrałem E-30, gdyż lubię duże solidne konstrukcje, które się pewnie trzyma z ciężkim szkłem. Jeśli ograniczamy się do kitowych szkieł, to może sensowniej byłoby wybrać mniejszy korpus.
    + dla Ciebie bo Twoja wypowiedż przybliżyła mnie o krok do E-30

  3. #93
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja wybralem e-3 i generalnie zaluje bo trafilem na ff

  4. #94
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria

    Przekonaliście mnie...

    Przeczytałem wszystko i dzięki za wyczerpujące informacje. Kupuję do mego 12-60 E-30
    Dzięki wszystkim

Podobne wątki

  1. Dylemat: 50-200 + 25/f1.4 vs. 35-100
    By tymczasowy_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1.08.07, 12:32
  2. Odwieczny problem wyboru
    By zeneczek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16.09.05, 00:21
  3. Odwieczny problem.....co wybrać????!!!!
    By janish in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17.11.03, 23:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.