Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 188

Wątek: Czy są jeszcze użytkownicy E-1

  1. #11
    | OlyJedi Awatar cadman
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Szczecinek
    Posty
    364
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    E-1 to świetny sprzęt. Ma w sobie to przysłowiowe "coś". Pomimo zakupu E-30, nie mogę się z nim rozstać i chyba pozostanie u mnie na zawsze.
    Czarny aparat z gorszego systemu
    Moja galeria: http://picasaweb.google.com/Cadman1959

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Mam dwie sztuki. Przy iso 100 w plenerze ma bardzo ładne barwy i niezłą plastyke z 50/2 i 14-54. Przy dobrym swietle, a staram sie jak mogę, mam dość fajne zdjecia we wnętrzach.
    Co do reportażu na wysokim iso to raczej odpada. Staruszek ma inne przeznaczenie.
    Wbrew pozorom E1 na iso 100 smialo konkuruje z nowymi modelami lustrzanek przy powiekszeniach do A4 a moze i wiecej?
    cześć.Ch.
    p.s. przyznaję, że miewam przygody, nawet dłuższe i intensywne z konkurencją, szczególnie przy fotkach bez błysku w pomieszczeniach.

  3. #13

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    E1... Miałem już w rękach trochę konkurencji i nowszych modeli Olka, nie widzę jednak niczego co skłoniło by mnie do odstawienia dziadka na półkę. Jest ze mną ponad 4 lata i ciągle jeszcze zdarza mi się wykrzyknąć radosne "O k...a!" kiedy przeglądam nowe fotki po weekendzie. Jego AF ani rzekomo mocny filtr AA mi nie przeszkadzają. Chomsky ma racje: E1 na ISO100 i dzisiaj daje radę, ale IMHO trzeba mu zamontować 14-54. Wtedy dopiero się rozwinie. Gdyby nastał taki dzień, kiedy E1 pójdzie w odstawkę, to zafunduję my szklaną gablotę na środku dużego pokoju. Należy mu się za zasługi.
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  4. #14

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    62
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    E-1...

    Witam

    Mam, i po kilku latach intensywnego użytkowania jestem zadowolony że wybrałem E-1. Podejżewam, że po innym aparacie , z plastykowym korpusem i bez uszczelnien zostały by mi dzisiaj tylko torma lub wspomnienie.
    A dziadek... mam juz do niego sentyment więc może nie jestem obiektywny.
    Ma ograniczenia, (np. szumy), ma wady (guma juz mi klapie na body) ale jest mi wierny, i niezawodny. Ergonomia też na wysokim poziomie.
    Jako pierwszy aparat, i do wyjazdu w plener mogę śmiało polecić.
    Jak ktoś szuka aparatu np. do sportu - to min E-3, lub konkurencja

    Pozdrawiam
    ZbiKOt
    entuzjasta fotografi, gór, i żeglarstwa
    E-1; ZD9-18; 14-54; 50-200; 50; FL36

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hej Z góry przepraszam że odświeżam temat, ale jak trzeba to trzeba

    Otóż z braku weny, czasu i innych różnych powodów zarzuciłem fotografię na kołek jakieś dwa lata temu. Zanim to zrobiłem byłem użytkownikiem Olka E500 (17,5-45) a pozniej Nikona D70s z Tamronem 28-75 F2.8.

    Wiedziałem że kiedys będę chciał wrócić do fotografowania i ten moment właśnie nadszedł Z góry jakoś nastawiałem się na kupno N d70s, sprzęcik był dla mnie w porządku, no i 50mm f1.8 byłaby dla mnie idealna do portetów.

    Ale z ciekawości zerknałem na ceny Olków, i znalazłem jedną ciekawą oferte - body E1 za 1200 zł z niecałymi 1400 pstryknięciami migawki. Co sądzicie, czy warto ? Pod względem budowy wiem że to legenda, ale ma już troche lat.
    Wiem że 1400 pstryknięć to znikoma wartość i sam zastanawiam sie jak to możliwe Ale aparat ma swoje lata i nie wiem czy lepiej wziąć taki czy rozglądać się za którąś z nowszych konstrukcji z kitami, nie bedzie problemu z serwisowaniem ?
    No i które szkła do portetu i czasem jakiejś architektury ? 14-45 czy 14-42 czy po zacisnieciu pasa 14-54 i do tego 40-150, taki zestaw będzie w porządku ?
    Od czasu premiery E500 wyszło sporo lusterek Olka, co byście radzili, czy łyknąć to E1 czy patrzeć za czymś innym ? Od razu zaznaczam że nie zależy mi na LV czy filmach, bo nie po to kupuję lustrzankę, i akurat to sie nigdy nie zmieni. Zależy mi na dobrej jakości zdjęciach

  6. #16
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Sam właśnie jestem w trakcie zakupu E-1 od jednego z uzytkowników mimo że posiadam 2 body esystemu. Potrzebny mi do pracy na zewnatrz często w pyle i kurzu no i podobno kolorki są piekne z tego aparatu na ISO 100. Jeżeli bedziesz robił w dobrym swietle i nie przeszkadza ci 5Mpix to MZ warto z takim przebiegiem. Przecież to prawie nówka! Kitów do niego nie podpinaj co najmniej 14-54. Ja zamierzam używać go też z manualnymi szkłami bo wizjery w moich pozostałych aparatach zaczynają mnie juz denerwować.
    Ostatnio edytowane przez czmielek ; 1.11.09 o 08:24

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Panowie
    Mam, mam, mam .....mam w końcu Dziadka E1, dzisiaj dotarł
    Ale jestem happy
    Oglądam, dotykam, testuję i mam tyle pytań..
    Dałem 810 zyla za zestaw korpus + shld2 + 3aku, czyli wg mnie całkiem korzystnie a nawet bardzo , sprzedawał go chyba jeden z forumowiczów.
    Stan oceniam na całkiem spoko wiadomo guma na gripie - choć nie jest zniekształcona a więc łatwo będzie przykleić, dwa małe odrapania lakieru, ale też do przyjęcia choć oczywiście po opisie tego się jednak nie spodziewałem.
    Swoją drogą trochę zaczynają mnie opisy na allegro typu "stan idealny, perfekcyjny" denerwować.
    Tu apel

    Ludziska taki opis zobowiązuje jednak do czegoś, czy nie jest lepiej rzetelnie opisać sprzedawany towar.

    Np. opis "Matryca/Matówka czyściutka" już trochę mnie zirytował.
    Matówka taka czysta nie jest i posiada drobne ryski, ale noo też do zaakceptowania, podobnie jest z lustrem.
    Tu pytanie czy jest sens czyszczenia tego elementu skoro w sumie nie ma to praktycznie wpływu na obraz w wizjerze i jak/czym to ewentualnie zrobić?

    No dobra teraz technikalia.
    Trochę byłem zdziwiony dźwiękiem migawki/lustra w niczym nie przypomina tego z nowszych modeli jest taki miękki i trochę jakby przydługawy jakby lustro powracało tak od niechcenia no nie wiem jak to opisać. Czy tak ma być
    Wyświetlaczem jestem raczej nie zachwycony choć czego się było spodziewać Trochę mnie jednak martwi wyświetlanie obrazu po prosu drży, że tak powiem przesuwa się o jeden piksel

    Generalnie jestem baaaaaaardzo zadowolony ale w to że korpus ma wystrzelane nieco ponad 15patyli nie za bardzo mi się chce wierzyć, ciekawe ile ma naprawdę (wiem że menu serwisowe można celowo bądź nie zresetować)
    a i jeszcze ergonomia pierwszy dotyk i reakcja - fuj szybkie macanie E3 i wniosek, że młodego się trzyma lepiej i wygodniej obsługuje, np zmiana ISO to misja typu wygnij palca w 5 miejscach choć powoli każde kolejne macanko troszkę bardziej mnie przekonuje do staruszka

    Jutro od samego ranka test praktyczny- pogoda chyba wreszcie dopisze

    Ojej trochę się chyba zagalopowałem, ale może ktoś doczyta do końca

  8. #18
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Odnośnie migawki tak ma być MZ to najmilej pracująca migawka na rynku .
    Pozdrawiam i baw sie dobrze, mam sentyment do dziadka mysle jak wielu z nas, Piękne iso 100. Szczyt ergonomii, leży w łapach jakby tam był od zawsze.
    Ostatnio edytowane przez taztaz ; 19.03.10 o 22:04
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  9. #19
    Alleg_pl
    Gość
    o tak, ten boski dzeiwek lustra w E-1 sni mi sie po nocach odkad grizz mi udostepnil ta pusze na 5 minut...
    poezja dla uszu...

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    posłuchałem na you tube i wiem już że tak ma być

    a jeśli chodzi o potwierdzenie AF na matówce czy Jedynka nie ma podświetlanego punkty u mnie nic nie mruga

Podobne wątki

  1. byli uzytkownicy C4000 laczcie sie ;)
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13.07.09, 00:07
  2. Użytkownicy Olympusa C150 zaglądnijce tu...
    By Black in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27.11.04, 13:22
  3. Jeszcze raz o DPI
    By Kwera in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15.10.04, 00:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.