Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Co i kogo wolno fotografować? Poradnik.

  1. #1
    solista
    Gość

    Co i kogo wolno fotografować? Poradnik.

    Nie, nie mój

    Znalazłem linka na konkurencyjnym forum i pomyślałem, że może komuś się przyda

    Co, według prawa, można fotografować, a czego nie? Czy można robić zdjęcia przedstawiające ludzi albo ich twarze? Jakie zdjęcia można publikować w internecie? Temat co jakiś czas przewija się na forach dyskusyjnych i blogach. Czas go usystematyzować. Przeczytaj ten poradnik.

    Lubię czasem popstrykać w miejscach publicznych, galeriach itp i z ciekawością przeczytałem, że:

    Obiekty prywatne: sklepy, restauracje itd.

    Moim zdaniem podmiot prowadzący np. hipermarket może wprowadzić prawnie skuteczny zakaz fotografowania, przynajmniej jeśli chodzi o „szerszą perspektywę” – czyli całości sklepu, układ towaru na półkach, a nie np. robienie zdjęć poszczególnym produktom będącym w sprzedaży. Rozważania takie nie mają jednak racji w praktyce, chociaż w ewentualnym sporze przed sądem byłyby przydatne.
    Jeżeli w obiekcie prywatnym został ustanowiony zakaz fotografowania, nie ma możliwości natychmiastowego wyegzekwowania tego nakazu. Ochrona (np. w supermarkecie) nie ma bowiem uprawnień do np. odebrania aparatu siłą. Możliwe jest natomiast (przynajmniej teoretycznie) wystąpienie przeciwko fotografującemu z powództwem cywilnym, po uprzednim wezwaniu policji w celu identyfikacji naruszającego zakaz.
    Tylko jak wytłumaczyc to mięśniakom w mundurkach z blachami "Security"?
    Oni wygzekwuja zakaz na miejscu a sprzęt moze tego nie przetrwać :/

  2. #2
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Tiaaa. Ja im będę rzucał przepisami a sprzęt już będzie się nadawał do kosza. Miałem już taką akcję i skończyło się tylko na przepychankach. Cieszę się, że udało się gościowi w mundurku zasłonić na czas mój obiektyw bo pewnie by mi kliszę wyjął z aparatu. Że koleś był 3 razy większy ode mnie to zapewne bym nie bardzo protestował.
    mente et malleo

  3. #3
    | OlyJedi Awatar barteq
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    solista dzięki za linka!
    wiele już w sieci na ten temat zostało napisane ale tutaj jest to dość czytelnie uporządkowane, dobra rzecz do przejrzenia sobie
    E-30 / 12-60 / ...
    http://ramian.pl

  4. #4
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Przydatny link. Wielkie dzieki!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.