Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Olympus E-500 - osprzęt do pejzaży/sportu/makro do 3000zł

  1. #21
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cholek Zobacz posta
    jeszcze dwa pytanka
    przed chwilką rozmawialem z koleżką i odradzał mi inwestowanie tych piniędzy w olympusa
    powiedział mi żebym go sprzedał i za wszystko kupił sobie jakiegoś Canona z dobrym obiektywem
    Idź do MM potrzymaj sobie aparaty i kup który ci najlepiej leży. Zapewniam Cię że wybór będzie dobry. Dla początkującego amatora różnice jakości zdjęć są raczej mało zauważalne. System Olympusa 4/3 jest dość specyficzny w stosunku do innych marek (APS-C) i to dlatego słyszysz różne opinie często negatywne na jego temat. Najczęściej oceniają negatywnie Olki ludzie którzy ich nie używali.
    Wszędzie o tym pełno, że 4/3 ma mniejszą głębię ostrości, większe szumy, słaby DR bla bla bla bla bla bla. Nigdzie zaś że supcio szkiełka, szybki AF, IS w body bla bla bla bla bla bla.
    Najlepiej więc zrobić tak jak napisałem na początku i będzie git.
    mente et malleo

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Bzyku
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Stary Sącz/małopolska
    Posty
    485
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Różnica cenowa wcale taka spora nie jest, jeżeli weźmiesz pod uwagę jakość i pojemność (faktyczną) zamiennika. lepiej dołożyć te 50-70zeta na oryginał 1500mAh niż kupować zamiennik o nieprawdziwej pojemności 2500 mAh, który odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bzyku Zobacz posta
    Różnica cenowa wcale taka spora nie jest, jeżeli weźmiesz pod uwagę jakość i pojemność (faktyczną) zamiennika. lepiej dołożyć te 50-70zeta na oryginał 1500mAh niż kupować zamiennik o nieprawdziwej pojemności 2500 mAh, który odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie.
    Oryginał kosztuje ok. 180zł, dobry zamiennik ok. 100zł
    http://fotozakupy.pl/akcesoria-foto/...,12k,445c,543c
    Przykładowo. A dobry zamiennik trzyma tak dobrze jak oryginał Można mieć 2za1 ;p
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #24
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cholek Zobacz posta
    jeszcze dwa pytanka
    przed chwilką rozmawialem z koleżką i odradzał mi inwestowanie tych piniędzy w olympusa
    powiedział mi żebym go sprzedał i za wszystko kupił sobie jakiegoś Canona z dobrym obiektywem
    Uwielbiam takie stawianie sprawy. Kiedyś usłyszałem podobną poradę z argumentem, że "...canon 1D robi dobre zdjęcia, wiec polecany model 300d musi, siłą rzeczy, też robić dobre zdjęcia" .

    Fotografia to wiedza uniwersalna, niezależna od modelu aparatu. Przy obecnej technice, każda cyfrowa lustrzanka robi technicznie podobnej jakości zdjęcia. Jedynie bardzo specyficzne, niekorzystne warunki mogą ujawnić mankamenty konkretnego aparatu. By im zaradzić przeważnie, nie potrzeba zmieniać sprzętu, ale wymyślić sposób fotografowania w niekorzystnych warunkach. Nie widzę potrzeby szarpania się z wymianą czegoś co dobrze działa.

    Moim zdaniem, masz jeszcze czas by przekonać się co będzie Tobie na prawdę potrzebne. Może kiedyś lustrzanka zacznie być za ciężka do noszenia i kupisz sobie najzwyklejszy aparat kompaktowy, albo zamienisz go na coś wówczas bardziej pożytecznego.

    Twój kolega jedynie słusznie radzi byś rozejrzał się za dobrym obiektywem. Jeśli myślisz o zaangażowaniu w fotografie, dobrze jest sprawdź jaki zakres ogniskowych Cię interesuje, a także jaka jasność będzie dla Ciebie akceptowalna. Następnie poszukać obiektywu o takich parametrach lub zapytać forumowiczów o sugestie. Obiektyw to jedna z ważniejszych rzeczy w aparacie.

    Ze szkiełek polecałbym zestaw ZD 14-54 i ZD 70-300. Zakres najbardziej uniwersalny z możliwych, do tego stosunkowo jasny w przedziale 14-54 mm. Także dalekosiężny przy maksymalnej ogniskowej 300 mm, o nie tak tragicznej jasności jakby mogło się wydawać.

    Z akumulatorów, spróbowałem aku z pod szyldu Hama. Nie widzę znaczącej różnicy, a cena w granicach 100 zł (nie tak dawno w MM). Należy unikać, tak jak radzi Bzyku, akumulatorów o zawrotnych pojemnościach 2500 i więcej, a jednocześnie tanich jak barszcz.

    Pozostaje tylko jeździć na plenery z klubowiczami i podpatrywać ich w akcji, przeglądać archiwa porad naszego forum, zamieszczać zdjecia i stosować się do sugestii oglądających. A jeśli chciałbyś podyskutować o swoich zdjęciach na żywo sugeruje zajrzeć któregoś wieczoru na nasz klubowy kanał IRC (tu instrukcja jak się do nas dostać: https://forum.olympusclub.pl/showthr...hlight=kana%B3).

  5. #25

    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    łeba
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Stokrotne dzięki

    jeszcze raz Wam bardzo dziekuje za pomoc , miał bym spory problem gdyby nie to forum .wasze wypowiedzi umocniły mnie i
    tak jak już wczesniej postanowiłem kupię dwa proponowane przez Was obiektywy ZD 14-54 I 70-300 + dobra karta i napewno zamiennik ładowarka z aku.
    serdecznie pozdrawiam

Podobne wątki

  1. e-30 czy e-3 do sportu?
    By mochool in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 4.05.11, 15:45
  2. Obiektywy do sportu - ZD 50-200 czy Sigma 70-200
    By Aisha in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11.04.09, 21:42
  3. Jaki obowiązkowy osprzet do e-520?
    By sylwekpi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 9.04.09, 08:03
  4. 4ENERGY - zdjęcia ruchu, rekreacji, sportu
    By 4energy in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.08.05, 10:16
  5. Ankieta: Co wybrac z 5MPix do 3000zł?
    By medieval in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18.10.04, 18:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.