Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: na ślub z E-500

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Ja śluby fotografuję na sposób rzemieślniczy --nie tworzę ujęć artystycznych, bo bym tego nie sprzedał. U nas ze względu na prowincję nie ma w zasadzie mody na kupowanie badziewia artystycznego...
    I masz calkowita racje.
    Czesto Ci pseudo artysci to gorsza prowincja niz im sie wydaje.

  2. #22
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Wyjaśniłem, że chodzi o popyt na dany towar. Co do oświetlenia to nie tylko ja stosuję daszki rozpraszające... Firma Metz wymyśliła to wcześniej, ale moje rozwiązanie jest bardziej uniwersalne i skuteczne.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Wyjaśniłem, że chodzi o popyt na dany towar. Co do oświetlenia to nie tylko ja stosuję daszki rozpraszające... Firma Metz wymyśliła to wcześniej, ale moje rozwiązanie jest bardziej uniwersalne i skuteczne.
    Ale ja nie wiem czy i na ile jest skuteczne - piszę tylko o tym, że to zdjęcie jest spaprane przez nieumiejętne użycie lampy.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Ale ja nie wiem czy i na ile jest skuteczne - piszę tylko o tym, że to zdjęcie jest spaprane przez nieumiejętne użycie lampy.
    Ciekawy jestem, gdzie Ty byś błysnął w ogromnym kościele przy braku innych możliwości odbicia --chyba nie w ten biały stolik na dole? Natomist jeśli chodzi o oddalanie lampy od aparatu, to w akcji pod ołtarzem nie stosuję tego, aby mi właśnie nie wyszły "efekty artystyczne"
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 27.07.09 o 10:05

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Ciekawy jestem, gdzie Ty byś błysnął w ogromnym kościele przy braku innych możliwości odbicia --chyba nie w ten biały stolik na dole? Natomist jeśli chodzi o oddalanie lampy od aparatu, to w akcji pod ołtarzem nie stosuję tego, aby mi właśnie nie wyszły "efekty artystyczne"
    irku, to nie mój problem znaleźć sposób na ładne światło (zdjęcie) tylko twój; to jest walnięte lampą na wprost przy niskim iso/dużej przesłonie, zbyt dużej sile lampy i iskrzącej się pannie młodej A więc antyzdjęcie.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Irku ja się na fotografii nie znam,
    ale wytłumacz mi po co używać otworu powyżej 5 mając do dyspozycji ostre 2,8
    mówimy oczywiście o systemie olympusa
    a i nie broń zdjęcia nr 1 , nie ma na świecie takiego człowieka z charyzmą który dałby
    radę to zrobić
    Pozdrawiam
    ps nie pisze aby dolać oliwy do ognia ok
    OBYWATELGC

  7. #27
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    mariush:
    Jest walnięte z daszka oddalonego sporo od osi optycznej obiektywu. Akurat to ujęcie jest z dalszej odległości stąd światło jest bardziej płaskie. Pokazuję to zdjęcie z powodu tych bieli, które stwarzają problemy przy cyfrze. Masz skłonność oceniania zdjęć, których nie daję do oceny... Twój gust przeciez znam w odniesieniu do moich zdjęć studyjnych, wię nie musisz mi ciagle tego przypominać Natomiast ja za niektóre Twoje zdjęcia ślubne mogę Cię pochwalić ... tylko ja muszę sprzedawać wszystkie, a nie tylko niektóre
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez OBYWATELGC Zobacz posta
    Irku ja się na fotografii nie znam,
    ale wytłumacz mi po co używać otworu powyżej 5 mając do dyspozycji ostre 2,8
    mówimy oczywiście o systemie olympusa
    a i nie broń zdjęcia nr 1 , nie ma na świecie takiego człowieka z charyzmą który dałby
    radę to zrobić
    Pozdrawiam
    ps nie pisze aby dolać oliwy do ognia ok
    Piszę wyraźnie, że nie dałem tego zdjęcia do oceny. W akcji pod ołtarzem wykonuję bardzo dużą ilość ujęć --przy f2,8 trzeba bardziej uważać na AF, więc bezpieczniej robić w okolicy f/5. Naprawdę mało jest u nas takich osób, które uznałyby za dobre zdjęcie na którym ostra jest panna młoda a nieostry pan młody... Głębia ostrości zmienia się w zależności od odległości--przed ołtarzem trzeba się dopasować do różnych wymuszonych odległości i nie ma czasu na ryzykowne eksperymenty. Zdjęcia wykonuję często biegając dosłownie przy ołtarzu i jeszcze trzeba pamiętać o przyklękaniu w pewnych miejscach...
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Poniżej jeszcze surowy jpeg przy f/6,3 -nie rozumiem, dlaczego to ma być przesadą... właśnie spora głębia ostrości jest dla mnie zaletą w takich sytuacjach. Dla tej zwiększonej głębi (między innymi) wybrałem system 4/3. Mam mocnego Metza 45-CT3, więc mocy błysku mi nie brakuje
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bielbielbiel.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	143,2 KB
ID:	21355  
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 27.07.09 o 11:40 Powód: Automatyczne scalenie postów

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Irku rozumiem że jest klient i klient ,
    ale 5 z hakiem to uważam za lekka przesadę,
    i idę o zakład że Irek ma ma na jednym zdjęciu większy zarobek tych pseudo artystów , porównując czas pracy
    a i nie obrażać się na mnie , pisze o sobie
    Pozdrawiam
    OBYWATELGC

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    irku, nie wypowiadam sie generalnie na temat twoich fotografii ślubnych (bo ich nie znam), ale gdybym miał decydować o wyborze fotografa na podstawie pokazanych w wątku zdjęć, to trzymałbym sie z daleka... to koszmarki, czyli antyfotografia, fotoziutkownia pełną gębą. Jeśli znajdująsię kleinci zadowoleni z takich zdjęć, to trudno jest mi wyobrazić sobie ich reakcję na foty takiego np. Obywatela GC. Wielokrotny orgazm?

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Irku specjalnie wstawiłem zdjęcie do oceny odnośnie głębi ostrości

    https://galeria.olympusclub.pl/displ...php?pos=-35995

    uważam że jest ok i nie potrzeba kosmicznych cyfr wystarczy poniżej 2

    ale to może tylko ja tak uważam ?
    Pozdrawiam

    ps mariush ostatnio jak młodzi odbierają zdjęcia reakcje są skrajne od tekstu wyglądam jak czarownica ale ogólnie może być , do łez wzruszenia i rzucaniu się na szyje w obecności męża co jest trochę krepujące , czyli co klient to inaczej i wszystkim się nie dogodzi !
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    A i jeszcze jedno orgazmu nie zauważyłem u nikogo z obecnych przy odbiorze zdjęć
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    I jeszcze jedno nie wiem czy wiecie ale ostatnio modne są zdjęcia poruszone i nie ostre
    więc nie ma co się martwić o głębie ostrości
    czyli aparaty w ręce alleluja i do przodu
    Ostatnio edytowane przez OBYWATELGC ; 27.07.09 o 12:05 Powód: Automatyczne scalenie postów
    OBYWATELGC

Podobne wątki

  1. Amator na ślub - help
    By kilimandzaro in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 9.02.10, 19:18
  2. Obiektyw na ślub
    By milu77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25.10.09, 21:37
  3. Ślub
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 5.08.07, 00:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.