Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: E-1 Numer seryjny w danych exif

  1. #1
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    E-1 Numer seryjny w danych exif

    Witam wszystkich,

    Mam pewien maly problem ktory ciezko mi zidentyfikowac. Otoz do zdjec, aparat czasem zapisuje w danych exif niepoprawny numer seryjny, wlasciwie to nie zapisuje numeru tylko dziwne krzaki (jak w zalaczniku)

    Dzieje sie to absolutnie losowo, nie zalezy ani od podpietego obiektywu, ani od cisnienia powietrza Aparat to dziadek (E-1) wiec na starosc moze ma jakies bole reumatyczne.

    Czasem bywa to dosc uciazliwe, jelsli np mam w katalogu zdjecia paru osob i chce wybrac tylko swoje (po numerze seryjnym najprosciej) a tu sie okazuje, ze do zaznaczenia jest 100 roznych numerow.

    Chcialem sie od was dowiedziec, czy moze juz ktos sie zetknal z podobnym problemem, moze jest tu ktos z seriwsu olka i cos wie na ten temat.

    Poradzcie tez czy oplaca sie go wyslac do serwisu olkowego, bo moze sie okazac, ze koszty naprawy przewyzsza wartosc rynkowa (sentymentalna to co innego) aparatu. I czy wie moze ktos czy serwis nalicza oplate za samo zdiagnozowanie problemu? Moglbym wyslac i gdyby sie okazalo, ze nie warto naprawiac to bym zrezygnowal.
    Tylko jesli policza za wycene 100zl to mi troche glupio wyrzucac pieniadze Wiem, ze serwis ma dosc dobra renome, ale napewno chlopaki nie lubia robic za darmo

    Pozdrawiam wszystkich, Howgh!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 2.png
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	21310

  2. #2
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    pierwszy raz takie cosik widzę

    może się przywyczaić i po seryjnym numerze szkła bedziesz wybierać ?
    albo dodaj sobie inicjały w nazwie pliku - też bedzie łatwo odcedzić zdjęcia.

    Oczywiście jesli zrobią albo tanio zrobią to wysyłaj do serwisu ale tutaj nie pomogę czy zrobią i ile takie coś kosztuje

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Na innych kartach tez tak jest?Moze w karte jakis smiec sie zagniezdzil.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szalik07 Zobacz posta
    Witam wszystkich,

    Mam pewien maly problem ktory ciezko mi zidentyfikowac. Otoz do zdjec, aparat czasem zapisuje w danych exif niepoprawny numer seryjny, wlasciwie to nie zapisuje numeru tylko dziwne krzaki (jak w zalaczniku)
    Może zapisuje "krzaki" a może zapisuje dobrze.

    Dane exif (opis bardzo uproszczony) są zapisywane jako pary klucz-wartość (plus parę innych pól).
    Na wartość przypada 4 bajty i jeśli wartość mieści się w 4 bajtach to tam jest zapisywana.
    Jeśli wartość się nie mieści tak jak np pola do opisu numerów seryjnych korpusy, obiektywu i rozszerzenia (konwerter czy pierścień), które są polami tekstowymi o długości 32 bajtów to te dane są zapisywane "na boku". Wtedy ta 4bajtowa wartość jest wskaźnikiem wskazującym gdzie została zapisana ta informacja

    Podsumowanie:
    Może aparat zapisuje te dane poprawnie i są one tam nadal ale uszkodzeniu uległy wskaźniki przez co pokazują przypadkowe wartości.

    Jak masz ochotę to możesz mi przesłać taki uszkodzony ORF na skowtomMAŁPAwp.pl
    to go sprawdzę.
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  5. #5
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Juz myslalem, ze masz e-mail skow to malpa wp pl

    Dzieki wszystkim za wypowiedzi, to raczej nie karta, chyba ze wszytskie naraz sie jakos zasmiecily.

    Skow, czyliw tagach "numer seryjny" moze byc zapisany wskaznik do miejsca gdzie ten numer seryjny sie znajduje brzmi rozsadnie. Podesle jakiegos przykladowego raw-a do Ciebie. Ale konfiguracja podpietych do korpusu elementow nie powinna miec wplywu na numer seryjny aparatu przynajmniej tak mi sie zdaje.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    hmm maly update:

    zdjecia wykonanwe w rawach i potem jpeg-i wywolane z tych rawow maja numer seryjny ok. Natomiast jpeg-i pochodzace prosto z aparatu maja numer zakrzaczony. Niestey tutaj tez nie ma 100% zaleznosci, bo czesc ma numer ok.

    Od jakiegos czasu mysle, ze czy nie przjesc w 100% na RAW-y i moze jednak to zrobie do tej pory przy mniej waznych zdjeciach przerzucalem sie na jpg by miec mniej pracy lenistwo nie poplaca
    Ostatnio edytowane przez szalik07 ; 25.07.09 o 11:14 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. numer seryjny
    By Agnes in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 1.12.10, 12:07
  2. zbiorczy wydruk danych Exif dla wielu zdjęć
    By mowgli in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.08.07, 23:12
  3. Numer karty XD
    By Sylwek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.10.06, 16:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.