Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: zdjęcia w Lightroom a ustawienia aparatu

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    zdjęcia w Lightroom a ustawienia aparatu

    witam,
    pomóżcie, bo sam już nie wiem, czy to kwestia ustawień, czy "ten typ tak ma".
    Do obróbki zdjęć z Oly E-400 używam Lightrooma 2.3. Problem polega na tym, że gdy robię na RAWach, to po zaimportowaniu do LR aplikacja nie widzi większości ustawień zadanych z poziomu aparatu. O ile np. prawidłowo pokazuje ustawioną temp. barwową, to już zmian ostrości, kontrastu, czy nasycenia nie rejestruje (a żeby być precyzyjnym: tuż po imporcie widać różnicę, a po chwili wszystko zostaje ujednolicone do wartości domyślnych).
    Wspomóżcie proszę radą, bo już się pogubiłem, czy można zmusić program do przenoszenia ustawień z aparatu.

    pozdrawiam
    s.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tylko OM/OS bierze pod uwage info o ostosci/kontrascie/saturacji itp. Reszta ma to gdzies (i slusznie), ustaw na kompie wg uznania i olej olkowe ustawienia. C1pro, ufraw, vuescan tez olewaja te ustawienia.
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    47
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    dzięki za odpowiedź! Czyli jednak jest tak, jak podejrzewałem :/

    Ja bym tam wolał, żeby te ustawienia były brane pod uwagę. Dzięki temu po zrzucenia na kompa mam swego rodzaju wzorzec, punkt odniesienia. Zwłaszcza przy większej ilości zdjęć bardzo by mi się cuś takiego przydało, no ale trudno.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez scuner Zobacz posta
    po zrzucenia na kompa mam swego rodzaju wzorzec, punkt odniesienia.
    Ustaw zapis w aparacie na RAW + JPG. W ten sposob mozesz zawsze podejrzec JPG - stworzony wg Twoich ustawien w puszcze.
    Pytanie po co?

    Albo uzywaj dedykowanej wywolywarki RAW, nie niezaleznego producenta.

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez scuner Zobacz posta
    witam,
    pomóżcie, bo sam już nie wiem, czy to kwestia ustawień, czy "ten typ tak ma".
    Do obróbki zdjęć z Oly E-400 używam Lightrooma 2.3. Problem polega na tym, że gdy robię na RAWach, to po zaimportowaniu do LR aplikacja nie widzi większości ustawień zadanych z poziomu aparatu. O ile np. prawidłowo pokazuje ustawioną temp. barwową, to już zmian ostrości, kontrastu, czy nasycenia nie rejestruje (a żeby być precyzyjnym: tuż po imporcie widać różnicę, a po chwili wszystko zostaje ujednolicone do wartości domyślnych).
    Wspomóżcie proszę radą, bo już się pogubiłem, czy można zmusić program do przenoszenia ustawień z aparatu.

    pozdrawiam
    s.
    Ano tak to jest w LR/ACR. Czytane są tylko ustawienia WB i można je forsować w ramach kaprysu. Wszystkie fidrygałki, wyostrzanie, kontrast itp ustawiasz sobie sam. By wywoływać RAW tak jak to zaprogramowałeś w aparacie najbardziej nadaje się aparat lub programy Olympus Master/Olympus Studio. One wywołają obraz tak samo jak aparat...
    Rób zdjęcia RAW+JPG, nie będziesz musiał pamiętać o ustawieniach i nie bedziesz musiał wywoływać zdjęc w komputerze.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. STUDNIÓWKA! :) Jakie ustawienia aparatu?
    By Geto90 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11.02.10, 00:59
  2. Optymalne ustawienia aparatu w E-410- propozycje
    By historikus in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26.01.09, 23:55
  3. Jaki maksymalny format zdjęcia mozna wywolac z aparatu c-310
    By pietrzyk666 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8.04.05, 16:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.