Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: ZD 50mm portret a ślub

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    ZD 50mm portret a ślub

    Witam serdecznie Kolerzanki i Kolegów

    Szykuje się do zakupu obiektywu. Pryjorytetem są dla mnie portrety, wiec ZD 50mm f2 byłby ideałem, ale czasem focić na ślub też by poszedł. I tu pytanie: czy stałka 50mm sprawdzi się w kościele i weselu? Światlem super, ale kadrowanie może być utrudnione. Mam jescze kita 14-42. Słyszałem że 50mm ma problemy czasem z autofokusem (o kicie juz nie wspomne). Odrazu mówię że na dwa obiektywy (np. 50 i 14-54) mnie niestać. Do kościoła 12-60 SWD wydaje się najlepszy, ale za drogi dla mnie Szkoda też rezygnować z osiągów 50mm na żecz 14-54 (i tak droższego). Czy dam rade zrobić w miarę przyjemne fotki 50-tką i ewentualnie (bardzo niechętnie) kitem na ślubie? Oczywiście z Fl-50 i wspomaganiem autofokusa (ale z tym różnie bywa).
    Proszę o opinie.
    A może ktoś ma jakieś fotki zw ślubu robione 50mm f2?

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    50 -tką bardzo przyjemne zdjęcia zrobisz na ślubie. Najlepszym rozwiązaniem było by dokupienie e300 za copkę śliwek i robienie na 2 body.

  3. #3
    dinx6
    Gość
    Po pierwsze primo- kup słownik ortograficzny.

    Po drugie primo- nie wydaje Ci się czasem, że 50-tka jest obiektywem zbyt wąskim (a do tego zbyt wolnym, ale co tam...)? 12-60 i 14-54 są ciemniejsze ale mają fajne zakresy i są dość szybkie. Skoro nie stać Cię na podstawowe szkła to nie psuj komuś pamiątki z tak ważnej uroczystości. Tego nie da się powtórzyć.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    ZD50 jako jedyny obiektyw do ślubu się nie nadaje... (jako uzupełnienie szerszego kąta jak najbardziej polecam)
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 16.07.09 o 12:53

  5. #5
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    50 jak najbardziej się sprawdzi. Osobiście używam i na weselu i na ślubie, a najczęściej w plenerze.
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  6. #6
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    ...a ja jak zwykle prawdę napisze:

    50 tka jest jak dla mnie nieco za wolna, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie ludzie tańczą Af działa zbyt wolno, w dodatku jak kilka razy przejedzie po całym zakresie ognisk. to można się tylko uśmiechnąć bezradnie, bo w tym momencie ujęcia po prostu uciekły.

    50tka jest dodatkowo bardzo ograniczana przez body Olympusa (każde - uroki mniejszej matrycy).
    Ostatnio przekonałem się o tym boleśnie właśnie na weselu - znośne iso 800 na sali ze średnim oświetleniem to za mało. W zasadzie od Iso 400 zaczyna się znaczna utrata w jakości zdjęcia.
    Dzisiaj odbierałem fotki z fotolabu - i iso 1600 to porażka, 800 jakoś obleci, iso 400 to optymalny wybór, a na śluby i wesela przydałoby się więcej.

    W plenerze 50tka sprawuje się bardzo dobrze, tutaj nie mam powodów do narzekań.
    Dodatkowy plus za fajne foty makro.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maestro Zobacz posta
    ...a ja jak zwykle prawdę napisze:

    50 tka jest jak dla mnie nieco za wolna, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie ludzie tańczą Af działa zbyt wolno, w dodatku jak kilka razy przejedzie po całym zakresie ognisk. to można się tylko uśmiechnąć bezradnie, bo w tym momencie ujęcia po prostu uciekły.

    50tka jest dodatkowo bardzo ograniczana przez body Olympusa (każde - uroki mniejszej matrycy).
    Ostatnio przekonałem się o tym boleśnie właśnie na weselu - znośne iso 800 na sali ze średnim oświetleniem to za mało. W zasadzie od Iso 400 zaczyna się znaczna utrata w jakości zdjęcia.
    Dzisiaj odbierałem fotki z fotolabu - i iso 1600 to porażka, 800 jakoś obleci, iso 400 to optymalny wybór, a na śluby i wesela przydałoby się więcej.

    W plenerze 50tka sprawuje się bardzo dobrze, tutaj nie mam powodów do narzekań.
    Dodatkowy plus za fajne foty makro.
    Potwierdzam co pisze maestroOdbijam blysk duzym Metzem gdzie sie ga lub mniejszym z kartonikiem. To w polaczeniu z kolorowym swiatlem zastanym sal daje przyjemne efekty.
    To nie jest obiektyw do reportazu w pomieszczeniach, af moze sie pogubic, ale do podchwyconych spokojniejszych ujec sie nadaje, troszke wprawy w poszukiwaniu kontrastowego miejsca do wyostrzenia i mocniejszy czerwony wzorek z 50mz5 i jakos idzie.
    Natomiast to szklo daje piekny rysunek.
    W plenerach nieoceniony.
    Mam go na drugim body. Zawsze.
    Czesc.Ch.

    p.s. I dzieki dla Willowa, ze mi go polecil.

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Widzę że zdania są podzielone.
    Też boję się o jego autofokus. A w jaki sposób działa wspomaganie fokusa w FL-50?
    W plenerze szkło sprawdzi się znakomicie, to wiem.
    Znajomi poprosili mnie o zdjęcia na ślubie, a zależy mi na tym szkle i nie chcę kupować innego, z powodu jednego czy dwóch wesel. A kitem to raczej porażka będzie.
    Ostatnio edytowane przez deus ; 17.07.09 o 10:31

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    153
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Kup sigmę 35 1,4 będziesz bardziej zadowolony ,
    ale ja się nie znam na tym co dobre a co złe

    pozdrawiam
    OBYWATELGC

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Kamionka Mała
    Posty
    132
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Z 50mm w kościele trzeba cofnąć się kilkanaście kroków aby ładnie wypełnić kadr. Problem w tym, że nie zawsze jest gdzie zrobić te kilkanaście kroków.

    W plenerze sprawuje się świetnie. Dzięki delikatnemu przejściu pomiędzy granicą ostrości i rozmycia to szkiełko pozwala wyizolować główny temat z pomiędzy lekko rozmytych gałązek itd.

    Zdecydowanie najlepiej 50mm nadaje się do zdjęć na aukcje i to takich rzeczy które nie ruszają się.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  2. na ślub z E-500
    By kika in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 27.07.09, 18:23
  3. 14-54mm a 50mm Macro - na 50mm ogniskowej
    By Draxan in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 29.06.08, 07:34
  4. Ślub
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 5.08.07, 00:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.