Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Pomocy! Pilnie! Zwiesił się po aktualizacji

  1. #11

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No i co, odblokowałeś swoją puszkę? Ciekawi mnie, bo mam Nikona Coolpixa 5700 w taki sam sposób zablokowanego i leży już prawie rok. Chyba się go nie opłaci do serwisu wysyłać?
    ...dobra puszka, nigdy nie jest zła. Oly E-510 z Metzem 48AF-1.Do tego Nikon D7000 i D5100, Nikon SB600, Sunpak PZ5000AF i jeszcze trochę innego sprzetu.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez XXL Zobacz posta
    No i co, odblokowałeś swoją puszkę? Ciekawi mnie, bo mam Nikona Coolpixa 5700 w taki sam sposób zablokowanego i leży już prawie rok. Chyba się go nie opłaci do serwisu wysyłać?
    A do serwisu nikona puszke wyslij z takim opisem.Ostatnie kilka zdjec zrobil bardzo jasnych,pozniej na kilku nastepnych pojawily sie szare poziome pasy o roznej szerokosci.Teraz aparat jest martwy i nie reaguje na nic.
    Z tego co sie orientuje to te aparaty mialy fabrycznie wstawiona kiepska matryce i Nikon dokonywal jej wymiany bezplatnie i nawet po okresie gwarancyjnym.
    Dostaniesz aparat odnowiony i z nowa matryca.Nie bawi sie serwis w nic tylko wymienia matryce na koszt Sony,przy okazji wgrywa wszystko co z nowosci jest dostepne.

  3. #13
    Awatar Przeeemeek
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa Zachodnia
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    nie, nie odblokowałem / nie naprawiłem

    byłem w olympusie rozmawiałem z serwisem
    wycenili to na 593 pln
    pozniej rozmawiałem z Panem Kowalczykiem powiedział ze trzeba wgrać softa od nowa ale trzeba wysałc go do czech.
    a z faktu ze potrzebuje aparat dość szybko skoczyłem jeszcze to FotoTronika [Warszawa]
    tam powiedziano mi ze padła płyta głowna i tylko napraw pogwarancyjna, wiec koło sie zatoczyło bo odesałali mnie na Suwak 3.
    A parat dalej leży w takim stanie jak załozyłem temat.
    Musze go zawieźć tam i moze go zreanimują w koncu.

  4. #14

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mirek 54-taki numer nie przejdzie.
    Miałem już w nim wymienioną matrycę bo padła , po gwatancji, ale zrobiono to w ramach "wady fabrycznej". Matryca padła, obraz był w zielono- niebieskie pasy. Wszystko pozostałe działało normalnie. Zdjęcia zrobione wcześniej wyświetlane były normalnie a teraz nic, aparat trup. A stało się to dokładnie tak samo jak koledze, Podczas instalacji nowego oprogramowania instalacja się zatrzymała i po dłuższej chwili bezczynności zaryzykowałem wyłączenie aparatu. To była ostatnia oznaka jego żywota. Jak zgasł, tak więcej się nie włączył. Walnąłem do szafki (leżał aż go dzieci znalazły). bo wartość aparatu niewielka a koszt naprawy zapewne dużo wyższy.
    ...dobra puszka, nigdy nie jest zła. Oly E-510 z Metzem 48AF-1.Do tego Nikon D7000 i D5100, Nikon SB600, Sunpak PZ5000AF i jeszcze trochę innego sprzetu.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Przeeemeek Zobacz posta
    ...
    postępowałem zgodnie z instrukcją ..
    pojawił sie komunikat by wypiąć kabel i kliknac zakończ..
    poczym apart zawiesił się i teraz nie reaguje na włączanie
    nie dzieje sie z nim nic kompletnie..
    U mnie była sytuacja następująca (korespondencja z serwisem Sent: May 4, 2009):
    Szanowni Państwo
    W ubiegłym roku zakupiłem aparat SP-570UZ, który do dnia dzisiejszego sprawował się bez zarzutu.
    Dzisiaj po przegraniu zdjęć (jak zawsze przy pomocy USB, wyłącznik był w pozycji OFF), pojawił się po zakończeniu przegrania komunikat "Wyjmnij kabel USB" po wykonaniu tego polecenia, aparat przestał kompletnie działać, nie włącza się!.
    Spróbowałem włożenie innych aku (wszyskie świeżo naładowane, wył OFF) wkładam kabel USB, włącza się ekran przegrywania, klikam do PC, miga dioda przegrywania, mogę na ekranie komputera zobaczyć zdjęcia. Po przegraniu ekran wyświetlacza w aparacie wygaszony, po wyjęciu kabla USB, ekran wyświetlacza jest dalej wygaszony. Po ponownym włożeniu kabla tylko miga dioda przegrywania i można przegrać zdjęcia.
    Ale aparatu nie da się włączyć
    Czego to jest objawem, co się stało i co mam robić?
    Z wyrazami uszanowania.....
    Odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    proszę zresetować aparat poprzez pozostawienie go 24 godz. bez zasilania (proszę wyjąć akumulatory i kartę).
    Gdyby to nie pomogło, prosimy o wysłanie aparatu wraz z kartą gwarancyjną, kopią dowodu zakupu oraz wypełnionym formularzem zgłoszenia naprawy...
    na adres:
    Olympus Polska Sp. z o.o. .....

    Niestety, nawet pozostawienie aparatu bez zasilania przez tydzień nie pomagało.

    Wtedy postanowiłem postąpić według własnego algorytmu
    Aparat podłączony do USB, uruchomienie OM2, włączam transfer zdjęć z aparatu
    komunikat "Oprogramowanie nie znalazło cyfr ap....Czy chcesz wyszukać ponownie?"
    Klikam wielokrotnie "Tak"
    Po którymś razie aparat się odblokował i to już wszystko

    Pozdrawiam
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  6. #16
    Awatar Przeeemeek
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa Zachodnia
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta

    Wtedy postanowiłem postąpić według własnego algorytmu
    Aparat podłączony do USB, uruchomienie OM2, włączam transfer zdjęć z aparatu
    komunikat "Oprogramowanie nie znalazło cyfr ap....Czy chcesz wyszukać ponownie?"
    Klikam wielokrotnie "Tak"
    Po którymś razie aparat się odblokował i to już wszystko
    Tobie sie udało
    a mój aparat nie przejawiał zadnych oznaków życia
    mimo oporem naładowanego akumulatora nie reagował na suwak on/off
    z akumulatorem zachowywał sie tak samo jak i bez niego
    a podłącznie do komputera i mordowanie go programem nie przynosiło zadnego efektu bo przeciez USB nie zasili sprzetu skoro aparat nie robił tego z akumulatora..

Podobne wątki

  1. Ubiłem 14-35 przy aktualizacji
    By deus in forum E-System
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23.11.10, 14:26
  2. E-510 po aktualizacji firmwere brak drgań
    By nowy13 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28.06.09, 22:11
  3. Błąd podczas aktualizacji firmware:(
    By HrabiaMiod in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17.12.07, 07:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.