Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Metz 48 AF1 Digital - napis Er

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Exclamation Metz 48 AF1 Digital - napis Er

    Witam
    Mam problem z tą lampą, zawsze robiąc zdjęcia przełączałem lampę w tryb TTL i plusikiem dodawałem jakieś 1.3 EV siły błysku bo na 0" trochę nie doświetla.
    Kupując lampę myślałem że lampa ma własną automatykę (nie doczytałem że nie ma) lub poprawnie odczytuje parametry oświetlenia z aparatu ale tak nie jest.

    Teraz zauwarzyłem że po włączeniu na wyświetlaczu lampy pojawia się ogniskowa 35 mm choć jest 14 mm a po chwili znika i zaczyna migać w tym miejscu po prawej stronie znaczek Er (Error?), czyli jeśli kręcę zoomem na miń i na max ogniskową to nie pokazuje nic tylko Er.

    Czy lampa jest uszkodzona ?? niby wgrywałem jej najnowszy dostępny firmware 2.1 pod Vistą sterownik do lampy instaluje się automatycznie z witryny MS bo ten z paczki z firmware nie pasuje i wygrywa firmware ale nie wiem jak sprawdzić jaki ma obecnie lampa.

    Teraz o sprzęcie:
    E-500 z najnowszy FW + Zuiko 14-54 II chyba też z najnowszym bo nie dawno wgrywałem.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anubis76x Zobacz posta
    Witam
    Mam problem z tą lampą, zawsze robiąc zdjęcia przełączałem lampę w tryb TTL i plusikiem dodawałem jakieś 1.3 EV siły błysku bo na 0" trochę nie doświetla.
    Kupując lampę myślałem że lampa ma własną automatykę (nie doczytałem że nie ma) lub poprawnie odczytuje parametry oświetlenia z aparatu ale tak nie jest.

    Teraz zauwarzyłem że po włączeniu na wyświetlaczu lampy pojawia się ogniskowa 35 mm choć jest 14 mm a po chwili znika i zaczyna migać w tym miejscu po prawej stronie znaczek Er (Error?), czyli jeśli kręcę zoomem na miń i na max ogniskową to nie pokazuje nic tylko Er.

    Czy lampa jest uszkodzona ?? niby wgrywałem jej najnowszy dostępny firmware 2.1 pod Vistą sterownik do lampy instaluje się automatycznie z witryny MS bo ten z paczki z firmware nie pasuje i wygrywa firmware ale nie wiem jak sprawdzić jaki ma obecnie lampa.

    Teraz o sprzęcie:
    E-500 z najnowszy FW + Zuiko 14-54 II chyba też z najnowszym bo nie dawno wgrywałem.
    Zresetuj ustawienia lampy przyciskiem "MODE"
    a pomiar w aparacie ustaw na punktowy.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anubis76x Zobacz posta
    Teraz zauwarzyłem że po włączeniu na wyświetlaczu lampy pojawia się ogniskowa 35 mm choć jest 14 mm a po chwili znika i zaczyna migać w tym miejscu po prawej stronie znaczek Er (Error?), czyli jeśli kręcę zoomem na miń i na max ogniskową to nie pokazuje nic tylko Er.
    Lampa będzie pokazywała ogniskową jaka jest ustawiona na aparacie tylko gdy palnik będzie pod kątem 90st. Przynajmniej o ile dobrze pamiętam.
    Pozdrawiam.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tez mi czasem metz Er wyswietla, jak bateria jest jeszcze na tyle mocna ze sie lampa wlacza, ale nie jest w stanie zaladowac lampy albo ruszyc silnika zoomu. Za pierwszym razem myslalem ze mi lampa zdechla, ale po zmianie baterii jest ok. A ogniskowa bedzie pokazywac krotsza niz w aparacie ze wzgledu na bug w fw.
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  5. #5
    | OlyJedi Awatar leodan
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    W-WA
    Posty
    619
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Sprawdź , czy chodzi silnik zooma , jeśli nie to puknij w palnik parę razy .
    Ja miałem to samo , po tej operacji śmiga jak ta lala .
    Pozdrawiam LEO
    E-1 , 40-150 , Helios MC 44M-4 , Pentacon 4/200 , Metz 48AF-1 ,
    statyw Hakuba S-4500

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    680
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A czy zielona lamka naladowania zapala sie?
    4/3: E510, E410; m4/3: E-PM1

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zaczęło działać po kilku mocnych puknięciach, na początku raz działałało a raz nie tylko nie wyświetlało już Er tylko stałą liczbę, teraz niby jest ok ale problem może się powtórzyć.
    Czy ktoś rozbierał tą lampę ? co może być w środku nie tak ? nie wiem czy mam jeszcze gwarancję. Róźnicy w działaniu nie widzę, i tak muszę dać 1.3 EV siły błysku więcej przy ISO 400 aparatu i F5.6 aby zdjęcie było ładnie doświetlone przy sztucznym świetle chyba ten zoom znaczy mocniejszy błysk gdy kręcę ogniskową na plus ?

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekz Zobacz posta
    Tez mi czasem metz Er wyswietla, jak bateria jest jeszcze na tyle mocna ze sie lampa wlacza, ale nie jest w stanie zaladowac lampy albo ruszyc silnika zoomu.
    U mnie rownież występowało takie zjawisko przy slabych akumulatorkach Power GP. Od czasu kiedy przeszedlem na Eneloopy (jakis rok temu) problem się nie powtórzył.

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    112
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez olyjasiu Zobacz posta
    U mnie rownież występowało takie zjawisko przy slabych akumulatorkach Power GP. Od czasu kiedy przeszedlem na Eneloopy (jakis rok temu) problem się nie powtórzył.
    Jaki dyfuzor pasuje do tej lampy ? może jakiś link ?
    zamierzam sobie kupić

  10. #10
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Anubis76x Zobacz posta
    Jaki dyfuzor pasuje do tej lampy ? może jakiś link ?
    zamierzam sobie kupić
    http://allegro.pl/search.php?string=...personal_rec=0
    ja mam ten:
    http://allegro.pl/item677072013_dyfu...8_58_af_1.html
    The question is: What is a Mahna Mahna?

Podobne wątki

  1. Problem: Metz 48 AF-1 DIGITAL
    By JohnGiorgio in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23.12.10, 23:14
  2. Metz 15 MS-1 Digital - Ringflash
    By czmielek in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.04.09, 08:42
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  4. dziwny napis na filmie -sp-560
    By ladyhawke in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.08.08, 20:17
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24.06.08, 11:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.