Strona 67 z 70 PierwszyPierwszy ... 17576566676869 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 693

Wątek: Panasonic G 20mm F1.7

  1. #661
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    ć
    Cytat Zamieszczone przez JakubSw Zobacz posta
    Ok, dzięki za rozwianie wątpliwości. Miałem wrażenie, że coś niehalo z AF jest ostaniami kadrami (e-m10ii) i myślałem, że to kwestia jakiegoś uszkodzenia obiektywu.
    Mnie 20 II gorzej ostrzyła z E-M10 niż z Panasami.

    Ogólnie konstrukcja jest starego typu (stały układ optyczny poruszany w całości), więc jakiś luz musi być (żeby mógł się układ przesuwać) - to nie jest Internal Focusing gdzie przesuwanie odbywa się w całości wewnątrz.

    Największym minusem dla mnie było nabieranie kurzu przez ten obiektyw, ale jak doszedłem do tego jak go wyczyścić to życie stało się prostsze
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  2. #662
    | OlyJedi Awatar qwert
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    248
    Siła reputacji
    91
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    ć




    Największym minusem dla mnie było nabieranie kurzu przez ten obiektyw, ale jak doszedłem do tego jak go wyczyścić to życie stało się prostsze
    Napisz proszę jak go czyścisz.

  3. #663
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    ć

    Mnie 20 II gorzej ostrzyła z E-M10 niż z Panasami.

    Ogólnie konstrukcja jest starego typu (stały układ optyczny poruszany w całości), więc jakiś luz musi być (żeby mógł się układ przesuwać) - to nie jest Internal Focusing gdzie przesuwanie odbywa się w całości wewnątrz.

    Największym minusem dla mnie było nabieranie kurzu przez ten obiektyw, ale jak doszedłem do tego jak go wyczyścić to życie stało się prostsze
    Ooo zdradz jak go wyczyścić. Moj ma już sporo pylkow. Z przodu jest taki niby pierścień z dziurką, chciałem nim kręcić ale może on przyklejony?

  4. #664
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ooo zdradz jak go wyczyścić. Moj ma już sporo pylkow. Z przodu jest taki niby pierścień z dziurką, chciałem nim kręcić ale może on przyklejony?
    Cytat Zamieszczone przez qwert Zobacz posta
    Napisz proszę jak go czyścisz.
    Powiem tak: parę lat temu za czyszczenie 20/1.7 I w serwisie Panasonica zapłaciłem około 360zł (już raczej faktury nie znajdę) i zrobiłem to tylko dlatego, że pomimo prac przy wymianie/naprawie przysłon i bagnetów, stopek lamp, taśm w kilku szkłach/puszkach/itd nie miałem pojęcia jak się do niego zabrać...

    W końcu przy 20/1.7 II przemogłem się i za 3 podejściem doszedłem do tego jak go rozebrać na części pierwsze. Trzeba go rozebrać do ostatniej śrubki żeby go w 100% wyczyścić, a znaleźć je nie łatwo. Kurz zbiera się w środku układu optycznego i trzeba rozłożyć całość.

    Jeśli nie jest się w 100% pewnym swoich umiejętności co do mechaniki precyzyjnej to ja bym się do tego nie dotykał.

    Ale jak coś zapraszam na priw, możemy się umówić na taką usługę w sensownej cenie.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  5. #665
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Dzięki. To jednak się nie podejmę, moze kiedyś komuś zlecę.

  6. #666
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Wy panowie na serio z tym kurzeniem się tego obiektywu ? Zakupiłem go sobie i trochę się boję że się pojawią jakieś pyłki w środku.
    Będę musieć obserwować w takim razie

  7. #667
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    no niestety koszmarnie zasysa brud , to chyba najgorsze moje szkło pod tym względem

  8. #668

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    46
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Mam ten obiektyw ponad trzy lata, i kurzu na soczewkach nie widzę.

  9. #669
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    także miałem trochę czasu 20-tkę i nie był jakoś specjalnie zakurzony. Nie pamiętam, żebym coś w nim zauważył.

  10. #670
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    W/g mnie powyższa wada dyskredytuje ten obiektyw ! Wiec jeśli ktoś zauważy choćby pierwszy pyłek w środku, niech da znać, zwłaszcza jeśli dotyczy to wersji II, pomogę i odkupię za pół ceny

Podobne wątki

  1. Zapiaszczony 20mm 1.7
    By ringring in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.09.10, 13:46
  2. Sigma 10-20mm f3.5 EX DC HSM
    By Wieprz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 22:24
  3. Sigma 10-20mm sample
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.07.08, 07:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.