Strona 3 z 70 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 693

Wątek: Panasonic G 20mm F1.7

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    ...według mojego kuzyna do zestawu m4/3 trzeba jeszcze dokupić lampę błyskową...
    A do Pentaksa to nie? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie używał tej wbudowanej błyskotki do czegokolwiek poważniejszego, niż zdjęcia na naszą klasę.

    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    A swoją drogą nadal nie jestem pewny, czy f1.7 i ISO800 przy takim oświetleniu pozwoli na ustawienie jakiegoś znośnego czasu.... nie mówiąc już o jakości iso800 w m4/3 w takich warunkach.
    Łatwo sprawdzić. Sfotografuj taką scenę jakimkolwiek obiektywem i odczytaj wartość przysłony i czasu ekspozycji. Potem trzeba to tylko przeliczyć na f/1,7 i będziesz wiedział, jakie czasy uzyskasz.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    GF1 + wbudowana lampa, myslicie, ze nadaje sie na nasza klase?

    A tak na serio, w tym roku na wigilie do starej wiejskiej chaty planuje zabrac 7-14mm i FL50R.
    Dodatkowo dorzuce jeszcze cos wezszego.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A do Pentaksa to nie?
    kuzyn upierał się, że do k-xa nie trzeba, bo na wyższych iso szumu praktycznie nie ma, a f2.8 wystarczy by trzymać się na iso1600.


    Łatwo sprawdzić. Sfotografuj taką scenę jakimkolwiek obiektywem i odczytaj wartość przysłony i czasu ekspozycji. Potem trzeba to tylko przeliczyć na f/1,7 i będziesz wiedział, jakie czasy uzyskasz.
    ...już tego nie sprawdzę, bo body poszło do ludzi, a jedynym aparatem, który mi pozostał jest ten wbudowany do htc diamond2. (Przy okazji mam jeszcze na zbyciu 580exII i C24-105IS jakby ktoś reflektował na przejście do jedynie słusznej stajni).

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    kuzyn upierał się, że do k-xa nie trzeba, bo na wyższych iso szumu praktycznie nie ma, a f2.8 wystarczy by trzymać się na iso1600.
    Mysle, ze dobra, nie nachalna praca swiatlem lampy plus zastane (na niskim ISO) - moze dac rownie dobre, jak nie lepsze efekty - co wysokie ISO i samo zastane.

    Przy okazji, jak ktos chce - moze poczytac m.in. o podejsciu zastane, a umiejetna praca lampa przy kotletach:
    http://canon-board.info/showthread.php?t=54604

  5. #25
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    W drogim sklepie jest: http://www.pixmania.com/pl/pl/398977...k-tny-pan.html

    Moim osobistym zdaniem najlepiej kupic jakis kit i odsprzedac body, albo kupic od godnego zaufania sprzedawcy na eBayu.
    Np. tu - GF1 20mm - 3 065 PLN + transport:
    http://cgi.ebay.pl/Panasonic-Lumix-G...#ht_5547wt_940
    właśnie poszła lampa canona do ludzi więc krok po kroku zbliżam się do m4/3 .
    Jerry dzięki za linki, ale wolę kupić tą stałkę w Polsce - mniej problemów z wymianą w razie czego.
    A swoją drogą polityka panasonica jest trochę irytująca.
    To jest po prostu nie do pomyślenia, aby w kraju bądź co bądź będącym tygrysem Europy, nie było możliwości zakupienia tego szkła....

  6. #26
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    właśnie poszła lampa canona do ludzi więc krok po kroku zbliżam się do m4/3 .
    Jerry dzięki za linki, ale wolę kupić tą stałkę w Polsce - mniej problemów z wymianą w razie czego.
    A swoją drogą polityka panasonica jest trochę irytująca.
    To jest po prostu nie do pomyślenia, aby w kraju bądź co bądź będącym tygrysem Europy, nie było możliwości zakupienia tego szkła....
    Nie tylko tego , również np : 7-14 którego dostępność tylko z niemieckiej dystrybucji ( Pixmania), to jest skrrrrrajnie irrrrrrytujące !!!

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    wolę kupić tą stałkę w Polsce - mniej problemów z wymianą w razie czego
    W takim razie pozostaje:
    - albo kupic kit i odsprzedac body
    - albo pewnie poczekac az ktos inny tak zrobi (tylko, ze zostawi body)
    - albo poczekac, az pojawi sie sama w dystrybucji
    ... ?

    Sprobuje zasiegnac jezyka w Panasonicu kiedy sie pojawia 20mm i 7-14mm.
    Co rozumiesz przez "wymiane"?
    Z tego co widze - to podejscie Panasa ma choc jeden plus - przynajmniej wzgledem np. Canona - gwarancja jest EU i ma 2 lata.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Pomyslec, ze w Stanach GF1 + 20mm mozna juz kupic za < 2 700 PLN i jeszcze dostac 15% rabatu...
    Ostatnio edytowane przez Jerry_R ; 6.12.09 o 19:56 Powód: Automatyczne scalenie postów

  8. #28
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez outsider Zobacz posta
    A swoją drogą polityka panasonica jest trochę irytująca. To jest po prostu nie do pomyślenia, aby w kraju bądź co bądź będącym tygrysem Europy, nie było możliwości zakupienia tego szkła....
    outsider dałeś po garach

  9. #29
    rodzyn
    Gość
    wydaje mi się , że podchodzimy do tego z odwrotnej strony , a problem cen w EU latwo wytłumaczyć np:
    Lumix 7-14
    dla ciekawości : bycie Europejczykiem kosztuję : cena w EU 5000.- - 3000.- w Japonii i Hong Kongu ( w obu wypadkach bez paru zł) = 2000zł na urzędasów prostujących banany!
    w USA jeszcze -10-15%
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 6.12.09 o 20:14

  10. #30
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jerry_R Zobacz posta
    W takim razie pozostaje:
    - albo kupic kit i odsprzedac body
    za tydzeń będę wiedział

    ...ale to nie zmienia faktu, że panasonic traktuje nas jak pariasów. A może to wina Panasonic Polska, który nie przejmuje się zbytnio popularyzowaniem m4/3 w Polsce? Pewnie chłopcy wychodzą z założenia, że na lcd, czy rtv jest większe zapotrzebowanie, może nawet nie ma kto w panasonic polska zająć się tym nowym tematem.....

    Coś tak czuję, że rozwój systemu m4/3 w Polsce w wykonaniu panasonica będzie drogą przez mękę.....

    Jedyna nadzieja w olympusie....

Podobne wątki

  1. Zapiaszczony 20mm 1.7
    By ringring in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.09.10, 13:46
  2. Sigma 10-20mm f3.5 EX DC HSM
    By Wieprz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 22:24
  3. Sigma 10-20mm sample
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 9.07.08, 07:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.