Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Lightroom a Phososhop?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Lightroom a Phososhop?

    Takie mam pytanie do doświadczonych użytkowników tych programow:
    Czy do bardziej zaawansowanej obróbki zdjec wystarczy PS, czy Lightrooma tez trzeba miec? A jesli trzeba, to czy są tansze zamienniki (lihtrooma)?

    Pytam, poniewaz PS uzywam (CS2), ale glownie do szybkiej obrobki jpegow, wiec wszystkich możliwosci nie poznalem,
    natomiast Lightrooma widzialem przelotnie, mulił mi kompa, wiec wyleciał

    tym niemniej zastanawiam sie czy jednak warto go mieć (chodzi o oryginalna wersje za ok. 1200 zł)

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    PS wystarczy... zdecydowanie wystarczy.

  3. #3
    kowalikster
    Gość
    LOL niezłe pytanie.
    Ja to pytanie zadałbym odwrotnie czy wystarczy LR czy raczej trzeba CS.
    LR to raczej jedynie do zdjęć, CS to kombajn do grafiki rastrowej.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar paakayttaja
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    Rybnik / Jyväskylä
    Posty
    1.092
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    LR = podstawowa obróbka zdjęć (wywołanie, kadrowanie, balans bieli, etc). Lightroom ma jeszcze mnóstwo presetów (które można samemu sobie zdefiniować). Jak ktoś ma swoją stronę w sieci, za pomocą LR stworzy sobie na szybko prostą i funkcjonalną galerię. LR jest tez pomocny przy organizowaniu zdjęć, etc.

    LR nie ma hiper zaawansowanych opcji - ale jeżeli foto jest dobre, wiele nie trzeba poprawiać. Resztę robię juz w Gimpie.
    Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    LR- niesamowicie przyspiesza prace ze zdjęciami, to program stworzony dla fotografów i jest idealnym narzędziem do obróbki fotografii.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez slawek Zobacz posta
    LR- niesamowicie przyspiesza prace ze zdjęciami, to program stworzony dla fotografów i jest idealnym narzędziem do obróbki fotografii.
    Zgodzę się z tym. Lightroom został stworzony do tego, żeby ze zdjęciem zrobić wszystko co najważniejsze plus jeszcze trochę. Tak naprawdę można w nim obrobić zdjęcie od początku do samego końca. Nawet zaawansowany plastik a la mydło da się zrobić
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #7
    kowalikster
    Gość
    W szkole mi wbijano, że dla fotografa jest LR a dla grafika jest CS. Mimo, że i w jednym i drugim można foty obrabiać.

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar roxxsc
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    53
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Odkąd posiadam LR do PS-a praktycznie nie zaglądam, może przy okazji bardziej zaawansowanego retuszu skóry. LR jest łatwy, prosty i przyjemny, wystarczy nauczyć się kilku zależności między suwakami i robisz z fotkami co chcesz w ekspresowym tempie. Jak ktoś lubi iść na skróty (lub jest do tego zmuszony) to na necie można znaleźć dużo presetów, ale ja wolę się samodzielnie bawić Pozdrawiam.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ok, dzieki za odpowiedzi. Na razie wstrzymam sie z zakupem, potestuje na trialu troche.
    Zastanawia mnie tylko, czemu Lightroom w porownaniu z PS tyle zasobow komputera potrzebuje (okropnie muli). Zainstalowalem wersje 2, czy starsze tez są tak zasobożerne?

  10. #10
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piter_GP Zobacz posta
    Ok, dzieki za odpowiedzi. Na razie wstrzymam sie z zakupem, potestuje na trialu troche.
    Zastanawia mnie tylko, czemu Lightroom w porownaniu z PS tyle zasobow komputera potrzebuje (okropnie muli). Zainstalowalem wersje 2, czy starsze tez są tak zasobożerne?
    Jaki masz komp?

Podobne wątki

  1. Lightroom 3.4 vs Raw z XZ-1, EPL1s i E-PL2 !
    By acidmk in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.04.11, 19:09
  2. Lightroom Presets
    By slawek in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14.04.10, 18:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.