Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Olympus SP-590 UZ

  1. #11

    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Baterie

    Przy kupnie olka 590 kupiłem 12 sztuk akumulatorków Eneloop Sanyo. Jednym kompletem robię spokojnie 1000 zdjęć lub trzy dni pstrykania.

  2. #12

    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    młynkowo- wielkopolska
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Posiadam olka 590 od około 3 miesiecy.

    Jestem totalnym amatorem w fotografii ale zdjecia sa ok. Najgorsza to moim zdaniem jest instrukcja obsługi aparatu- czeski film.Oczywiście duży zoom wymaga statywu bo ciężko z reki przy tym zbliżeniu. I zalecam zwiększyć nasycenie kolorów bo bez tego jakieś mdłe są zdjecia. Jest duzo nastawień więc każdy znajdzie coś dla siebie.

  3. #13

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    ja mam z kolei problem ze zdjęciami -przede wszystkim szumy- w pomieszczeniach. Na jakich ustawieniach robicie zdjęcia we wnętrzach?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar zojer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Kołbaskowo
    Posty
    37
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pawada Zobacz posta
    ja mam z kolei problem ze zdjęciami -przede wszystkim szumy- w pomieszczeniach. Na jakich ustawieniach robicie zdjęcia we wnętrzach?
    Witam.
    Proszę podać czy chodzi o zdjęcia z lampą błyskową czy bez i o jakie pomieszczenia.Te zdjęcia które dołączyłem zrobiłem bez lampy błyskowej przy takich ustawieniach:
    -pokrętło na "P"
    -ISO-200 i 400
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA060581.JPG
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	794,2 KB
ID:	25558   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA060592.JPG
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	735,5 KB
ID:	25559   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA060603.JPG
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	769,0 KB
ID:	25560  

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gazela Zobacz posta
    ciężko z reki przy tym zbliżeniu. I zalecam zwiększyć nasycenie kolorów bo bez tego jakieś mdłe są zdjecia. Jest duzo nastawień więc każdy znajdzie coś dla siebie.
    Witam
    Hmmm ja właśnie zmniejszyłem do -1 bo na 0 lub + wychodziły za bardzo nasycone kolorami- szczególnie twarz dziecka, ale to kwestia gustu.
    Pzdr

  6. #16

    Dołączył
    May 2009
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ustawienia ISO miałem takie same. Chodzi o zwykłe rodzinne zdjęcia w mieszkaniu, które jednak robię bez lampy, bo np. fotografuję dzieci z bliska. Zojer, jak było z czasem naświetlania tych zdjęć i czy robiłeś je ze statywem?

  7. #17
    | OlyJedi Awatar zojer
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Kołbaskowo
    Posty
    37
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pawada Zobacz posta
    Ustawienia ISO miałem takie same. Chodzi o zwykłe rodzinne zdjęcia w mieszkaniu, które jednak robię bez lampy, bo np. fotografuję dzieci z bliska. Zojer, jak było z czasem naświetlania tych zdjęć i czy robiłeś je ze statywem?
    Zdjęcia te robiłem bez statywu ,dzień był słoneczny i przez duże witraże wpadało dużo światła.Przy ustawieniach "P" czas i przysłona ustawia się automatycznie.Ciężko jest zrobić naszym SP-590 dobre zdjęcie osoby i to poruszającej się w pomieszczeniu gdy nie ma dobrego oświetlenia.Zrobiłem teraz dwa zdjęcia w pokoju bez lampy błyskowej i bez statywu.Ustawienia były takie:
    1.ISO 800,migawka 1/15, F3.8
    2.ISO1600,migawka 1/30,F3.
    Drugie zdjęcie widać że ma szumy.Sprawdź czy masz włączoną stabilizację.
    W pomieszczeniach gdy słabe oświetlenie tylko lampa błyskowa.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB081812.JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	741,4 KB
ID:	25563   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB081813.JPG
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	756,8 KB
ID:	25564  

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.