Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Powiekszalnik

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Powiekszalnik

    Chcialem nabyc powiekszalnik do zdjec czarno-bialych. Mam do wyboru dwa modele: Kaiser VP 6000 (dedykowany do zdjec cz-b), oraz Durst AC 707 Color. Ktory bedzie lepszy (pomijam tu kwestie koloru)? Obydwa nadaja sie tez do sredniego formatu.

    Z gory dzieki za info.
    Pozdrawiam,
    zuzlo

  2. #2
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Powiększalniki Durst`a mają bardzo dobre opinie i pewnie wszędzie Ci je polecą .
    Ale popytaj również tu: http://www.aparaty.tradycyjne.net/ oraz http://www.korex.net.pl/forum/.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    OK, dzieki za linki. Generalnie chodzi mi o to czy glowica kolorowa da taka sama czern i biel jak dedykowana glowica cz-b.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nada się do cz-b, nie stosujesz wtedy filtrów. A Daurst to b. dobry powiększalnik.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Jaką cenę zapłacisz za tego Dursta? --Jeśli bardzo tanio, to może być złom... Równie dobry jest dostępnięjszy Magnifax-4 --Nie zapomnij o w miarę dobrym obiektywie powiększalnikowym...
    -------------------------------
    Wspomniane Durst i Magnifakx posiadają głowice kolorowe z komorą mieszającą światło, która eliminuje na odbitkach drobne rysy na negatywie. Głowice można używać do zdjęć kolorowych i czarno-białych. Zmniejszenie kontrastu w stosunku do układu optycznego z KONDENSOREM jest niewielkie --po prostu stosujemy odpowiedni papier i wywoływacz...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 13.06.09 o 18:56

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    24
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Za kompletny powiekszalnik Durst AC 707 Color z maskami na maly obrazek i 6x6 + dia, szkla AN, negatywy do kalibracji, adaptery do obiektywow, objektywy Rodenstock 50 i 75 mm (nie APO), 3 kuwety 50x60 cm i 3 25x35 i inne drobiazgi (szczypce, zapasowe lampy itp) facet chce ok. 150 E. Sprzet wyglada na fabrycznie nowy, nawet jednej ryski na tym nie ma. Mechanika, elektronika - wszystko tip-top. Dodatkowo oryginalny pokrowiec. Byc moze wezme tego Kaisera (tez kompletny) za mala doplata.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Więc zakup tego Dursta wygląda rozsądnie--Kajsera nie znam niestety...

  8. #8
    pat.p
    Gość
    Cześć.
    Brałbym Dursta. Byłem o krok od kupna powiększalnika tej firmy, ale trafił się Leitz w pięknym stanie.


    Pozdrawiam
    Pat

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zuzlo Zobacz posta
    ... (pomijam tu kwestie koloru)? ...
    Nie pomijaj kwestii koloru! Do pracy na czarno-białym papierze zmiennogradacyjnym głowica kolorowa będzie jak znalazł do precyzyjnego dopasowania kontrastu obrazu.
    Pozdrawiam
    Jack

  10. #10
    | OlyJedi Awatar czmielek
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Sierakowice
    Posty
    999
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Podepne się pod temat. Co sądzicie o Opemusie 5a do zdjęć czarnobiałych a może jakiś krokus? Myślę o czyms stosunkowo tanim do małego obrazka. może macie coś co wam zalega w piwnicy na sprzedaż? Zawsze sprawdzone źródło lepsze niż allegro.

Podobne wątki

  1. Powiekszalnik 6x6
    By Pawell31 in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.11.08, 21:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.