Strona 1 z 40 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 397

Wątek: Problem z AF w e-3 przy Firmware 1.4

  1. #1
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Wujku współczuję. A czy, ktoś z Was zauważył problemy z celnością AF ? Osobiście mam ostatnio wrażenie, że mój E-3 potwierdza ostrość a zdjęcie wychodzi mydlane lub całkowity back focus.
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  2. #2
    zonkinho
    Gość
    Dobrze wiedzieć, że naprawiają te pęknięte obudowy ekraników, bo mam to samo.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar maestro
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    śląskie
    Posty
    303
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Fatalna sprawa z tymi lcd, prawdę mówiąc po E-trójce bym się tego nie spodziewał - tak pancerna pucha i tak delikatny lcd i to w dodatku w nie jedynym egzemplarzu.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Wujku współczuję. A czy, ktoś z Was zauważył problemy z celnością AF ? Osobiście mam ostatnio wrażenie, że mój E-3 potwierdza ostrość a zdjęcie wychodzi mydlane lub całkowity back focus.
    czasem cos sie dzieje, najczesciej jak korzystam z bocznych pol AF. nie wiem czy to nie za sprawa sciagania fokusa przez bardziej kontrastowe obiekty. najczesciej na 14mm to sie dzieje kiedy do konca nie moge wzrokowo w wizjerze stwierdzic prawidlowego wyostrzenia a dopiero na kompie widze "pudła".

    zauwazylem dzis, ze "obszar chwytania AF" mialem ustawiony na NORMAL (po resecie, nie zauwazylem tego) wiec przy najblizszej okazji przetestuje drania na SMALL.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    ...A czy, ktoś z Was zauważył problemy z celnością AF ? Osobiście mam ostatnio wrażenie, że mój E-3 potwierdza ostrość a zdjęcie wychodzi mydlane lub całkowity back focus.
    Zauważyłem i to nie tylko ja chyba skoro soft 1.4 miał to poprawić, nie poprawił. E-510 to jest demon celności w porównaniu z E-3 (z moim E-3).

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dka Zobacz posta
    czasem cos sie dzieje, najczesciej jak korzystam z bocznych pol AF. nie wiem czy to nie za sprawa sciagania fokusa przez bardziej kontrastowe obiekty. najczesciej na 14mm to sie dzieje kiedy do konca nie moge wzrokowo w wizjerze stwierdzic prawidlowego wyostrzenia a dopiero na kompie widze "pudła".

    zauwazylem dzis, ze "obszar chwytania AF" mialem ustawiony na NORMAL (po resecie, nie zauwazylem tego) wiec przy najblizszej okazji przetestuje drania na SMALL.
    dość podobnie na small - w niedziele pstrykałem urodzinowe przyjęcie synka - i właśnie po zrzuceniu na kompa fotek widzę pudła - ustawione miałem na małe pole fokusa, korzystałem z pól w mocnych punktach - ostrość łapana w innym miejscu zdjęcia na bardziej kontrastowy obiekt.

    Ten temat od dłuższego czasu mnie gryzie, na początku sądziłem, że wynika to z poruszenia po przekadrowaniu, zacząłem w zwiazku z tym używać innych pól niż tylko centralne, dołożyłem do tego zawężenie do "small" i nadal takie numery sie dzieją

  7. #7
    | OlyJedi Awatar kapir
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Staszów
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jestem zadowolony z tego aparatu. Ostrość łapie bezbłędnie i szybko! Ostatnio robiłem sporo zdjęć w plenerze i byłem bardzo zadowolony, że nie musiałem chować aparatu do torby, lub owijać folią przy byle deszczyku
    "Jeśli chcesz uniknąć krytyki - nic nie rób, nic nie mów, bądź nikim" (Elbert Hubbard)
    OM-D i OM1n: 12-50 Panas 20/1,7 OZ 50/1,8 OZ 135/3,5 vivitar 28/2,5 metz 54mz4i.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    U mnie w plenerze jest w miarę ok. Natomiast po wejściu do sali lub kościoła, pewniej się czuję z E-330.

    E-3 potwierdza mi ostrość, ale w wizjerze widzę, że nie trafił. Mam wrażenie jakby się AF przywieszał. Czasami jak widzę pudło naciskam spust do połowy kilka razy, ale AF nie reaguje. Dopiero wyostrzenie na inny obiekt i powrót do poprzedniego coś daje.

    Generalnie jestem deko zawiedziony tym osławiony autofocusem w E-3. Co z tego, że błyskawica, jeśli ma tendencję do pudłowania.

    No chyba, że mam trefny egzemplarz. Mam nadzieję, porównać swój z innym egzemplarzami w Zamościu, o ile mnie wcześniej nie wkurzy i nie pojedzie do serwisu.
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  9. #9
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    U mnie w plenerze jest w miarę ok. Natomiast po wejściu do sali lub kościoła, pewniej się czuję z E-330.

    E-3 potwierdza mi ostrość, ale w wizjerze widzę, że nie trafił. Mam wrażenie jakby się AF przywieszał. Czasami jak widzę pudło naciskam spust do połowy kilka razy, ale AF nie reaguje. Dopiero wyostrzenie na inny obiekt i powrót do poprzedniego coś daje.

    Generalnie jestem deko zawiedziony tym osławiony autofocusem w E-3. Co z tego, że błyskawica, jeśli ma tendencję do pudłowania.

    No chyba, że mam trefny egzemplarz. Mam nadzieję, porównać swój z innym egzemplarzami w Zamościu, o ile mnie wcześniej nie wkurzy i nie pojedzie do serwisu.
    Hmmm, mam od pewnego czasu podobne odczucia. Jestem prawie pewien, że problem pojawił się po wgraniu ostatniego firmware, AF na chwilę się zwiesza. Wcześniej pudła zdarzały się naprawdę rzadko... Czy jest możliwość resetu firmware?

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    U mnie w plenerze jest w miarę ok. Natomiast po wejściu do sali lub kościoła, pewniej się czuję z E-330.

    E-3 potwierdza mi ostrość, ale w wizjerze widzę, że nie trafił. Mam wrażenie jakby się AF przywieszał. Czasami jak widzę pudło naciskam spust do połowy kilka razy, ale AF nie reaguje. Dopiero wyostrzenie na inny obiekt i powrót do poprzedniego coś daje.

    Generalnie jestem deko zawiedziony tym osławiony autofocusem w E-3. Co z tego, że błyskawica, jeśli ma tendencję do pudłowania.

    No chyba, że mam trefny egzemplarz. Mam nadzieję, porównać swój z innym egzemplarzami w Zamościu, o ile mnie wcześniej nie wkurzy i nie pojedzie do serwisu.
    Nie strasz Bo zacznę się bardziej przygladać AF :/ Teraz mam błogą nieświadomość
    Żartuję !!
    Byłem ostatnio chyba we wszystkich bazylikach we Włoszech i AF pracował bardzo sprawnie a światełka było mało !! Używałem 14-54

    Peter

Podobne wątki

  1. SP-560UZ - problem (?) przy wyłączaniu
    By Chomik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.06.09, 22:53
  2. Problem przy obróbce zdjęć
    By witus in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24.03.09, 19:57
  3. Pomocy - Padl SP 320 przy zmianie firmware
    By pocisk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.01.07, 17:48
  4. E-300 padl przy probie wgrania Firmware 1.3
    By Laberiusz in forum E-System
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11.06.06, 22:05
  5. problem przy włączaniu Olka
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.08.04, 11:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.