Strona 3 z 40 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 397

Wątek: Problem z AF w e-3 przy Firmware 1.4

  1. #21

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecinek, Poland
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wujek.samo.h Zobacz posta
    Moja e-3ka jest w naprawie z tego samego powodu.

    Moja niestety też ma ten defekt, mam ją od soboty, nie zdazylem sie jeszcze nacieszyć a już idzie do serwisu

  2. #22

    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    23
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    proszę napiszcie z jakimi obiektywami macie problem z AF . Na razie rozumiem, że może wystąpić z ZD 14-54.
    Nie mam tego szkła, tak, że nie wiem z czym sprawdzać.
    A nie wiem czy tu chodzi o obiektywy, powiedziałbym raczej, że o trudniejsze warunki oświetleniowe.
    Np. Leica 1.4:
    -dobre świetło, statyczna scena, czas nie wiem jaki ale pewnie krótki, przysłona 1.4, trafień 5/5
    -ta sama scena wieczorem przy żarówce czas ok 1/40, przysłona 1.4, trafień 2/5
    IS włączony mam non stop, ręce mi się aż tak nie trzęsą żeby przy 1/30 obiektywem 25mm poruszyć zdjęcie raz po razie.

    I to co zostało napisane wyżej: co z tego, że "najszybszy AF" skoro widzę w "super jasnym wizjerze", że pudło za pudłem. W zasadzie to coraz rzadziej używam olympusa we wnętrzach bo rzygać mi się chce jak później widzę ile zdjęć idzie w kosz.

  3. #23
    zonkinho
    Gość
    Co AF to czasem się zdarzy, że nie trafi (i widać to w wizjerze, choć potwierdzi ostrość piknięciem), ale jest to ledwo kilka przypadków na kilkaset klapnięć lustra. A używam ZD50 i zazwyczaj przysłona ustawiona na 2.0.

    Natomiast po wgraniu któregoś z firmware'ów mam problem polegający na tym, że gdy włączę aparat to pierwsze zdjęcie zawsze jest całe czarne (no chyba, że robię pod słońce to wtedy coś niecoś widać, tak jakby było ustawione -5EV). Przy drugim pstryku już wraca do normy i mam zdjęcia ok. Najdziwniejsze jest to, że i pierwsze (skopane) i drugie (dobre) jest na tym samym czasie, iso i przysłonie... Ma tak ktoś oprócz mnie?

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Peter1976
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    okolice Przemyśla
    Posty
    649
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Angry

    Cytat Zamieszczone przez zonkinho Zobacz posta
    Co AF to czasem się zdarzy, że nie trafi (i widać to w wizjerze, choć potwierdzi ostrość piknięciem), ale jest to ledwo kilka przypadków na kilkaset klapnięć lustra. A używam ZD50 i zazwyczaj przysłona ustawiona na 2.0.

    Natomiast po wgraniu któregoś z firmware'ów mam problem polegający na tym, że gdy włączę aparat to pierwsze zdjęcie zawsze jest całe czarne (no chyba, że robię pod słońce to wtedy coś niecoś widać, tak jakby było ustawione -5EV). Przy drugim pstryku już wraca do normy i mam zdjęcia ok. Najdziwniejsze jest to, że i pierwsze (skopane) i drugie (dobre) jest na tym samym czasie, iso i przysłonie... Ma tak ktoś oprócz mnie?
    Coraz lepiej

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar K_Puchatek
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    1.709
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Peter1976 Zobacz posta
    Coraz lepiej
    Eee, no nie popadajmy w skrajności, mam już drugie E-3 (pierwsze sprzedałem okazyjnie po pół roku użytkowania) i nie spotkałem się z żadnymi przypadłościami o których mowa... A może po prostu mam szczęście
    Pozdrawiam
    Zapraszam do mojego wątku ze zdjęciami: Poszukiwania

  6. #26
    | OlyJedi Awatar lokin
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Talibowo Dolne
    Posty
    339
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    łączę się z wami w smutku
    ale
    z wątku o subiektywnych odczuciach posiadaczy zrobił się punkt zgłoszeń usterek,
    może zrobić oddzielny wątek z usterkami? (Moderatorzy?)

    i żeby nie było moja E-3 działa cacy, chociaż subiektywnie do kolorów i ISO100 jeszcze się nie przyzwyczaiłem po przesiadce z E-300
    25/1,4; 45/1,8; 9/8

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Peter1976 Zobacz posta
    Coraz lepiej
    Nie panikowałbym. Przynajmniej, jeśli chodzi o aparat. Proponuję sprawdzić obiektyw. Może być , że przy pierwszym strzale przysłona się zacina, a przy drugim odskakuje.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  8. #28
    | OlyJedi Awatar slawek
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    518
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rafrog Zobacz posta
    Wujku współczuję. A czy, ktoś z Was zauważył problemy z celnością AF ? Osobiście mam ostatnio wrażenie, że mój E-3 potwierdza ostrość a zdjęcie wychodzi mydlane lub całkowity back focus.
    Ostatnio mam tak w pomieszczeniach z 14-54 właśnie od momentu wgrania wersji 1.4
    Ostatnio edytowane przez slawek ; 3.06.09 o 17:59

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    to na pocieszenie napiszę, że celność AF ZD50-200 z E-3 znacznie mi wzrosła z fw 1.4

  10. #30
    | OlyJedi Awatar jarekzon
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    46
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lokin Zobacz posta

    i żeby nie było moja E-3 działa cacy, chociaż subiektywnie do kolorów i ISO100 jeszcze się nie przyzwyczaiłem po przesiadce z E-300
    Co masz na myśli ?

Podobne wątki

  1. SP-560UZ - problem (?) przy wyłączaniu
    By Chomik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.06.09, 22:53
  2. Problem przy obróbce zdjęć
    By witus in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24.03.09, 19:57
  3. Pomocy - Padl SP 320 przy zmianie firmware
    By pocisk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.01.07, 17:48
  4. E-300 padl przy probie wgrania Firmware 1.3
    By Laberiusz in forum E-System
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11.06.06, 22:05
  5. problem przy włączaniu Olka
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.08.04, 11:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.