Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jaki dyktafon?kobieta zmuszona do zakupu ;)

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki dyktafon?kobieta zmuszona do zakupu ;)

    Witam,

    Jestem kompletnym ignorantem w dziedzinie dyktafonów, a niestety jestem zmuszona kupić go w ciągu kilku godzin, dlatego bardzo proszę o pomoc.

    Poszukuje dyktafonu do nagrywania wywiadów w terenie - miasto, ulica, park, las etc. luźna rozmowa, napewno w czasie marszu, spaceru, generalnie w ruchu. Czas nagrywania dość istotny, wywiadów nie będę odtwarzać na dużym forum ale juz dla siebie, mimo wszystko musze słyszeć o czym była rozmowa

    Koszt to 1000zł, wiem ze forum Olympusa (ale mam nadzieje, ze jesli cos z innej stajni jest dobre, to moze ktos poleci )
    Zastanawiam sie nam dyktafonem Sony........ albo Olympus z serii Ds -65 lub 75

    Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Wieprz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Posty
    1.629
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    jest tu parę wątków z dyktafonami w tle:
    np:
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...light=dyktafon

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Znajoma miała DS-2400 i bardzo go sobie chwaliła. Już nie ma, utopiła. Nie wpuszczaj sie w dyktafony kasetowe, niewygodne. Nic nie wiem o cenach, ale myslę, że do 1000 PLN to niezły wypas kupisz.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar sławekb
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Łagów
    Posty
    810
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Ja bym polecał zoom H2 http://midi.pl/p1948-ZOOM-H2-rejestrator-cyfrowy.html
    Na Allegro da się kupić nowy poniżej 900zł. Mam Zoom H4, a zoom H2 to młodszy brat H4, prostszy w obsłudze i mniejszy.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wieprz Zobacz posta
    jest tu parę wątków z dyktafonami w tle:
    np:
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...light=dyktafon
    Tak, wiem ale sa dla mnie zbyt niezrozumiałe jak np dyskusja o tomografach, a ostatnia propozycja do dyktafon za 1,5tys, ale bardzo dziękuje za odp.

    Cytat Zamieszczone przez Morlok Zobacz posta
    Znajoma miała DS-2400 i bardzo go sobie chwaliła. Już nie ma, utopiła. Nie wpuszczaj sie w dyktafony kasetowe, niewygodne. Nic nie wiem o cenach, ale myslę, że do 1000 PLN to niezły wypas kupisz.
    Nie, o kasetowych nie mysle, najchetniej chciałabym miec dyktafon z funkcją zamiany mowy na tekst ale chyba nie ma czegos takiego po polsku....czy kupie niezly wypas, byc moze, czy bede umiala go wykorzystac-napewno nie.....
    Cytat Zamieszczone przez sławekb Zobacz posta
    Ja bym polecał zoom H2 http://midi.pl/p1948-ZOOM-H2-rejestrator-cyfrowy.html
    Na Allegro da się kupić nowy poniżej 900zł. Mam Zoom H4, a zoom H2 to młodszy brat H4, prostszy w obsłudze i mniejszy.
    A czy to nie jest za wysokie progi jak dla mnie? bo nic nie zrozumialam praktycznie z opisu samego sprzetu na stronce to bedzie moj pierwszy taki sprzet, cena akurat wyjatkowo(pierwszy raz w moim zyciu nie gra roli) ale nie wiem czy jak wspomnialam wczesniej bede umiala wykorzystac chodź 20% mozliwosci tego sprzetu

  6. #6
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Pytanie do czego potrzebujesz czy profesjonalne nagrania radiowego, rejestracji telefonu nagrywania myśli. czy cos innego.
    ja polecam Olympus DS-50, Ds-65, DS-75
    ZOOM h2, h4
    TASCAM DR-1
    Tymi urządzeniowi pracowałem. i nie miałem żadnych problemów.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Przepraszam nie doczytałem. A zastosowanie już napisałaś.
    w takich sytuacjach każdy z wyżej wymienionych sprawdzi się doskonale.
    Warto jest pomyśleć o jakimś mikrofonie bo mikrofon umieszczony w dyktafonach mają charakterystykę ogólną .Znaczy łapią tło i wszystko co dookoła się dzieje .
    tu masz link do profesjonalnego sprzętu.ale są i małe recordery.
    http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/S...ort/2a/page/1/
    Ostatnio edytowane przez taztaz ; 2.06.09 o 00:17 Powód: Automatyczne scalenie postów
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzieki za nocną odpowiedź

    WIesz ta stronka która podałes zapewne jest swietna ale ceny ma równie swietne

    Juz sie doczytałam ze te Zoomy to swietny sprzet ale mysle ze chyba w moim przypadku to bedzie troche wyrzucenie pieniedzy w błoto, dlaczego....ponieważ moje nagrywanie to bedzie taka jednorazowa akcja ( w sensie kilka, moze kilkanascie wywiadów a potem nei chce i nie zamierzam sie tym zajmować), ewnt. dlasze korzystanie to zapisywanie mysli, głosów natury etc. ale nic profesjonalnego. Dlatego chyba bardziej skieruje sie do Olympusów...

    A jesli chodzi o mikrofony to czy jest cos godnego polecenia?chcialabym cos dyskretnego jesli to mozliwe

    Serdecznie pozdrawiam i dziekuje

  8. #8
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aranel Zobacz posta

    A jesli chodzi o mikrofony to czy jest cos godnego polecenia?chcialabym cos dyskretnego jesli to mozliwe
    Dyskretny mikrofon
    Niezłym pomysłem wydaje się mikrofon typu klips. Podpinasz coś takiego do ubrania delikwenta i nagrywasz jego głos.
    Chyba że potrzebujesz raczej mikrofonu do łapki.
    są też mikrofony malutkie wpinane bezpośrednio w dyktafon.
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Jacunio
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    141
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Mam malutki dyktafon cyfrowy Olympusa WS-110. Jest w pełni cyfrowy, świetnie współpracuje z komputerem nieźle nagrywa na wbudowanym mikrofonie, można też dokupić zewnętrzny. Jest niedrogi, jak na jednorazową akcję to chyba coś takiego wystarczy.

    http://www.ceneo.pl/972195?gclid=CPL...FYZM5QodoWnFCA

    http://www2.olympus.pl/consumer/2581_ws-110.htm
    http://www.partner.olympus.pl/2008.0...anie_mowy.html

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    O dzieki za rade mysle ze wyposrodkuje i kupie cos troche drozszego i powinno sie sprawdzic, I hope so....

    A jesli chodzi o mikrofony to jest na co zwracac uwage czy brac pierwszy lepszy który poleca mi ze sklepu?
    Wolałabym zeby było to cos dyskretnego zeby i tak nie robic przedstawienia z tych ludzi i ze mnie w miejsach publicznych

Podobne wątki

  1. Jaki dyktafon
    By Arlic in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.05.11, 19:47
  2. Wyniki OR: Być kobietą, być kobietą...
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23.09.10, 13:11
  3. Moja droga do zakupu lustrzanki - E-520
    By Milosz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11.08.09, 14:21
  4. OLYMPUS E-510 - przymierzam się do zakupu
    By RENIOS in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 14:07
  5. miejscu zakupu (filtr, dekielek)
    By andzejus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 7.07.04, 18:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.