Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Contax G1/G2

  1. #21
    pat.p
    Gość
    Hej

    Wczoraj wieczorem kurier dostarczył paczkę. W środku były: Contax G2,Biogon 28, dwa Planary (35 i 45), filtry i bonus w postaci negatywów. Poprzedni właściciel "przesiadł się" na średni format...
    Wkrótce wrzucę jakiś bardziej szczegółowy opis. Póki co, mogę stwierdzić, że aparat świetnie leży w dłoni, obsługa jest intuicyjna, migawka i motorek przewijania filmu - dość głośne jak na dalmierz. Mi to nie przeszkadza, jest tyle plusów... Aparat nie trzęsie lustrem, jest szybki, znakomicie zbudowany, a szkiełka to po prostu poezja.

    Pozdrawiam
    Pat
    Ostatnio edytowane przez pat.p ; 9.02.10 o 17:05

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Płock, Poland, Poland
    Posty
    455
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Zdjęcia Contaxem G1 z Planarem 35 2.0.

    Klisza Fuji X-costam 400 przeterminowana około 2 lat
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Negative0-28-31(1).jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	860,9 KB
ID:	29067   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Negative0-07-10(1).jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	328,4 KB
ID:	29068   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Negative0-31-34(1).jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	324,7 KB
ID:	29069  

  3. #23
    pat.p
    Gość
    Fajne, z klimatem

    Pozdrawiam
    Pat

  4. #24
    yendash
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez ksb Zobacz posta
    Zdjęcia Contaxem G1 z Planarem 35 2.0.

    Klisza Fuji X-costam 400 przeterminowana około 2 lat
    Piękne kolorki i klimat.
    Pozwolę sobie wtrącić swoje 3c w temacie. Contaxy użytkuję od ponad 5-ciu lat i jest to system, który pewnie pozostanie w moich łapach dopóki będą dostępne działające do kupienia lub naprawy. Każdy system ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne ale jak już ktoś napisał, G1 i 3 szkła można mieć w cenie podstawowej klasy korpusu cyfrowego, mój zestaw kosztował*poniżej 2k. Porównując go z bessą r3a, którą miałem, mogę powiedzieć że wolę ten zestaw ułatwień i elektroniki jaką ma g1 od tej surowości bessy a za cenę jasnego szkła do systemu M mam 3 zeissy.
    Na marginesie - do całkowicie mechanicznej zabawy wolę om1/2.
    Miałem jakiś czas temu g2 ale dość nieopatrznie się go pozbyłem, jednak pomimo technicznej przewagi nad g1 jakoś wcale nie mam ochoty na ponowne zakupy. G1 jest mniejszy, trochę lżejszy, af TEŻ działa w ciemności i może nie tak błyskawicznie ale zadowalająco szybko.
    Podsumowując, zdecydowanie polecam taki zestaw (dowolny z G) chociaż jeśli ktoś ma możliwość niech przed zakupem popatrzy sobie w wizjer bo nie każdemu przypadnie do gustu ten tunel.

  5. #25
    | OlyJedi Awatar micky
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    471
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    wprawdzie wątek ContaxG - yendash wspomniał o bessa r3a a ja mam pytanie odnośnie Voigtlaneder Bessa L + Heliar 15mm kilka pojawiło na rynku wtórnym czy ktoś miał do czynienia szczególnie z tak "experymentalnym" body ustawianie ostrości ogranicza się chyba tylko do hiporfokalnej, podziałki na obiektywie a światłomierz?
    Ostatnio edytowane przez micky ; 13.02.10 o 01:22

  6. #26
    yendash
    Gość
    Miałem taki zestaw. Funkcjonuje tak jak napisałeś w takim tylko zestawieniu, bo raczej ciężko skorzystać z czegokolwiek innego podpinając do bessy L z uwagi na brak w niej dalmierza. Osobiście odpuściłem aparaty bez celownika, to raczej zajęcie dla cierpliwych i lubiących zabawę z formą ponad treścią.
    Samo szkło było jednak fajne i zostało mi kilka zdjęć które mile wspominam. Małe, lekkie i mimo tak szerokiego kata pozbawione jest praktycznie dystorsji. Niestety, nie znalazłem zastosowania przy swoich potrzebach. Dla mnie szeroko kończy się na 21mm, więcej nie potrzebuję.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar rumpel
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Pierściec
    Posty
    611
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Mam pytanie odnośnie Contaxa G1/2 - czy jest w nim możliwość wyłączenie/wstrzymania na jakiś czas przesuwu filmu ? A jeśli nie, jak wygląda sprawa głośności przewijania. Miałem kiedyś Pentaxa, miałem i Minoltę i darowałem sobie analogowe korpusy z motorem ze względu na jego głośność. Wiem że Konica Hexar AF ma tryb "silent mode" jednak ma niewymienna optykę i bardzo ograniczony wachlarz czasów.
    Contaxy są świetne, ale jak właśnie wygląda w nich sprawa motoru ?

  8. #28
    yendash
    Gość
    G1/G2 ma multiekspozycję więc możesz powstrzymać przesuw filmu no ale chyba tylko przy świadomym wykorzystaniu tego trybu. Czy przesuw jest głośny? W sumie tak, zwraca uwagę jak komuś robisz zdjęcia i jesteś blisko, chociaż w takim zastosowaniu uwagę zwraca sam aparat. Jako cichy aparat raczej odpada chociaż jeszcze kilka lat temu fotografowałem takim zestawem ślub w kościele jako jedyny fotograf i jakoś*ksiądz nie patrzył dziwnie
    Konica Hexar ma silent mode, czasami zastanawiałem się czy faktycznie film się przewinął a ja w ogóle zrobiłem zdjęcie. Ograniczone czasy aparatu wymusiły filtr szary w kieszeni ale bardziej mnie wkurzał lag i niepewność co do miejsca ostrzenia. Za to obiektyw, bajka i jeżeli szukasz czegoś tak poręcznego i cichego to jest to fajna zabawka.
    Zresztą, doświadczenie nauczyło mnie że nie ma jednego aparatu do wszystkiego, chociaż*bardzo bym chciał.

  9. #29
    pat.p
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez yendash Zobacz posta
    G1/G2 ma multiekspozycję więc możesz powstrzymać przesuw filmu no ale chyba tylko przy świadomym wykorzystaniu tego trybu. (...)
    Ograniczone czasy aparatu wymusiły filtr szary w kieszeni ale bardziej mnie wkurzał lag i niepewność co do miejsca ostrzenia. Za to obiektyw, bajka i jeżeli szukasz czegoś tak poręcznego i cichego to jest to fajna zabawka.
    Zresztą, doświadczenie nauczyło mnie że nie ma jednego aparatu do wszystkiego, chociaż*bardzo bym chciał.
    Co do multiekspozycji - jest to jeden z dostępnych trybów. Można powstrzymać przesuw filmu. Nie bardzo rozumiem sformułowanie "chyba tylko przy świadomym wykorzystaniu tego trybu" - to chyba jasne, że robimy to świadomie?

    Ograniczone czasy aparatu? - do 1/4000 s. to nie takie ograniczenie chyba...
    Co do obiektywu - są różne, w sumie niewiele ( w porównaniu z np. OM), ale większość rzeczywiście cieszy się znakomitą opinią
    Biogon 28 i Planar 45 chyba są najlepsze...

    Pozdrawiam
    Pat

    PS Jeśli ktoś potrzebuje - mogę wysłać instrukcję do G2 w pdf na maila

    P.

  10. #30
    yendash
    Gość
    Nie doczytałeś. Ograniczone czasy aparatu odnosiły się do hexara (minimalny to 1/250).

Podobne wątki

  1. Contax 645
    By geo in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25.02.09, 00:40
  2. Adapter Olympus 4/3 do Contax/Yashica
    By ksb in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.01.08, 00:12
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.01.06, 22:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.