Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Dobas - klimat polarno-morski

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    dobas robić dobra pejzaża!

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Wow! Wspaniały klimat tych prac, z dużą przyjemnością jego oglądam.

    Wędrujesz po takich miejscach ze statywem?

    Pozdrawiam

  3. #23
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    pelen podziw. az mnie z fotela biurkowego wyrywa. do tego stopnia, ze chyba dzisiaj pieszo na zakupy pojde do spozywczaka. juz czuje emocje tej wyprawy

    pytanie, dobas, czy te fiordy (tylke sie o nich slyszy a nie widzialem na zadnym zdjeciu) moga byc niebezpieczne dla czlowieka? czy moga zaatakowac, ugrysc, czy cos?

  4. #24
    qbic
    Gość
    Bardzo fajna wystawa, fajne kadry, fajna kolorystyka 3xF.
    Chciałem wymienić najfajniejsze (w/g mnie) ale się przetasowuje co wyświetlenie (i tak każde jest dobre).

  5. #25
    | OlyJedi Awatar J.Graph
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Józefów/Warszawa
    Posty
    975
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    dobas robić dobra pejzaża!
    Spadłem z fotela


    Ale co fakt to fakt ... nie byłem w tych miejscach ale moge sie założyc że zdęcia Dobasa w 100% oddają klimat tamtych miejsc ... i to co widzimy i czujemy oglądając zdjęcia to te same uczucia które Dobas czuje w momencie szukania kadru/wciskania spustu migawki ...
    Gratuluje ... bardzo miło sie ogląda ...

    Pozdrawiam.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar kubi
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    394
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Rewelacja dobasie, klimat zdjęć miażdży.
    Pozdrawiam
    Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar west73
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Posty
    865
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    gratuluje wystawy. Zdjęcia są przepiękne. Zazdroszczę talentu.
    Jakich filtrów używasz, rodzaj firma, jakie polecasz. Czy Twoje zdjęcia to typowe fotografie z wypraw, czy jednak specjalne wyprawy pod konkretne zdjęcia?
    Takie fotografie jak Twoje można oglądać non stop. Pokazujesz że świat jest piękny.

  8. #28
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Dzięki serdeczne za miłe słowa zgodnie z obietnicą miałem dziś odpowiedzieć na pytanka, które sie pojawiły :

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Wędrujesz po takich miejscach ze statywem?
    Staram się nosic ze sobą statyw. To zbyt niewdzięczne zbyt ciężkie i zbyt nieporęczne urządzenie daje jednak spore możliwości i bardzo pomaga. Generalnie im starsze zdjęcia tym większe szanse że zrobione z ręki, a im młodsze, tym częściej robione ze statywu.

    Cytat Zamieszczone przez west73 Zobacz posta
    Jakich filtrów używasz, rodzaj firma, jakie polecasz. Czy Twoje zdjęcia to typowe fotografie z wypraw, czy jednak specjalne wyprawy pod konkretne zdjęcia?
    W tej chwili w zasadzie w torbie mam cztery filtry.

    • Polaryzacyjny
    • Szary połówkowy ND 0,6
    • Szary połówkowy ND 0,9
    • Szary neutralny - mocny ND400


    Szary półówkowy filtr uważam za niezastąpiony w fotografi krajobrazowej. Daje bardzo duze możliwości dobrego naświetlenia calej sceny.
    Używałem Cokin, teraz używam Hitech. W moim odczuciu są lepsze. Na pewno ich przewagą jest to, że są prostokątne, więc dają więcej mozliwości niz kwadratowe filtry. Do tego filtrów Hitech jest na tyle duzo ze można dobrać je dokładnie do swych potrzeb. Nie są to może zbyt tanie filtry, ale na pewno są to dobrze zainwestowane pieniądze

    Polaryzacyjnego chyba nie trzeba zachwalać. też pomaga w dobrym naświetleniu nieba

    Z kolei filtr ND400 jest filtrem bardzo gęstym. Kupiłem go z ciekawości i polubiłem. Daje mozliwość znacznego wydłużenia czasu naświetlania i wykorzystania pewnych efektów ( rozmyta woda, zniknięcie elementów poruszających się, rozmycie chmur...) z tym filtrem dopiero zaczynam przygodę i staram się nie nadużywać zbytnio tych efektów.

    jao zabezpieczenie nosze jeszcze ze soba filtr UV i gdy warunki sa bardzo trudne, nakręcam go na obiektyw


    Czy wyprawy dla zdjęć czy zdjęcia przy okazji wypraw... To tez się zmienia w czasie. Kiedyś jeździłem i fotografowałem w chwili w której znalazłem się w danym miejscu. Jeśli było warto - wyjmowałem aparat. Jesli nie - zdjęcia nie było. Jednak teraz pomału inaczej zaczynam podchodzić do fotografowania. coraz częsciej gdzieś jade aby zrobić zdjęcie, więc planujac trasę uzależniam to od takich rzeczy jak położenie słońca, czy pogoda. obecnie chyba ważniejsze dla mnie jest pojechać gdzieś i zrobić zdjęcie niż tylko nacieszyć wzrok widokami

  9. #29
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    W tej chwili w zasadzie w torbie mam cztery filtry.

    • Polaryzacyjny
    • Szary połówkowy ND 0,6
    • Szary połówkowy ND 0,9
    • Szary neutralny - mocny ND400

    Polar też w systemie Cokin?
    Połówki z twardym przejsciem?

  10. #30
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    polar cokina miałem raz przez chwilę i wcale to a wcale mi nie podpasował.

    w tej chwili mam hoya super HMC i Marumi DHG
    a połówki z miękkim przejściem. twarde pewnie też kiedyś dokupię

Podobne wątki

  1. Swieżo zimowo-jesienny klimat
    By 5060 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24.11.04, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.