Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Grzyb w wizjerze.

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Grzyb w wizjerze.

    Jest to pytanie z wątku o topieniu Olympusa. Jak pisałem sprzęt działa ale w wizjerze pojawiły się plamki, które zdaje się, że rosną. Plamki są pomiędzy wklęsłą prostokątną soczewką a lustrem. Rozkręciłem szybkę (pierwsze szkiełko od strony oka) ale plamki niestety są właśnie głębiej. Czytałem gdzieś, że można taki wizjer wystawić na słońce. Nie wiem czy czegoś nie przypalę. Niby na drodze promieni nie ma niczego coby się sfajczyło (poza grzybem). Na razie leży na oknie wizjerem w stronę słońca i z manualnym obiektywem z przysłoną na full otwartą. Czy matówka lub coś innego nie ucierpi?
    Zuważyłem też, że tej prostokątnej soczewki nie wolno czyścić. Matowieje pod jakimkolwiek naciskiem. Dobrze że sprawdziłem to na małej powierzchni. To chyba jakieś tworzywo.

    Z góry dziękuję
    pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Niestety mam dla Ciebie złe wieści. Do pozbycia się grzyba potrzeba czegos więcej niż słoneczka. Ja Ci pisałem wcześniej, że nie elktronika jest największym problemem. Chyba został Ci tylko serwis. Współczuję. To 700PLN-nów
    Pozdrawiam.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Może grzyba potraktować ozonem?
    ORF Viewer 1.10 - program do szybkiego przeglądania plików ORF (100% "czystej" Javy)
    Obsługuje również E-30, E-620 i E-P1

  4. #4
    | OlyJedi Awatar kris70
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    349
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Morlok Zobacz posta
    Niestety mam dla Ciebie złe wieści. Do pozbycia się grzyba potrzeba czegos więcej niż słoneczka. Ja Ci pisałem wcześniej, że nie elktronika jest największym problemem. Chyba został Ci tylko serwis. Współczuję. To 700PLN-nów
    Pozdrawiam.
    Aż tak dużo . A co w przypadku jeśli aparat jest na gwarancji?

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kris70 Zobacz posta
    Aż tak dużo . A co w przypadku jeśli aparat jest na gwarancji?
    Też nie za dobrze, bo gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania, pod co niestety utopienie sprzętu podlega. Oczywiście możesz przypalić głupa i powiedzieć, że to jakby nigdy nic i w ogóle, ot, aparat leżał spokojnie i wyrosło, ale niekoniecznie serwis musi to kupić. Spróbować jednak zawsze możesz.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  6. #6
    | OlyJedi Awatar kris70
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    349
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Ale tak właśnie było. aparatu nie topiłem co najwyżej spadło na niego parę kropel majowego deszczyku no i dzisiaj właśnie zauważyłem jakąś jasną plamkę której nie mogę wyczyścić.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Dzięki za porady. Na razie plamka się nie powiększa. Może go przypaliłem na słońcu. Wspomagałem się lupą ogniskując na krótką chwilę w miejsce domniemanego grzyba. Szkieł to nie powinno było uszkodzić i nie uszkodziło. Bardziej martwi mnie połączenie lustra które każdy posiadacz 510tki powinien zobaczyć patrząc przez wizjer z więkaszej odległości w postaci cienkiej pionowej kreski. Z tym, że u mnie to połączenie jest jakieś takie grubsze i poszarpane. Nie wiem czy to uszkodzenie mechaniczne (rozklejenie) czy może też jakiś grzyb.

  8. #8
    qbic
    Gość
    Powiem tak, grzyb lubi się przenosić (np na optykę), na twoim miejscu do torby z aparatem wrzuciłbym parę saszetek z "silica gel".

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Powiem tak, grzyb lubi się przenosić (np na optykę), na twoim miejscu do torby z aparatem wrzuciłbym parę saszetek z "silica gel".
    Już tam leżą.

Podobne wątki

  1. Nie zapala się AEL w wizjerze
    By AnThRaX in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.05.11, 11:30
  2. Obraz w wizjerze E-3.
    By Anax in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31.03.11, 14:29
  3. kurz w wizjerze E-510
    By Tobik in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.09.09, 12:42
  4. Paprochy w wizjerze
    By XGrzesX in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27.10.03, 08:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.