Strona 76 z 80 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 791

Wątek: Robert1088 - fotografie

  1. #751
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Wietnam 1968 r
    Trochę pod prąd bo wdarło się BW
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	40 wietnam - net-.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	654,4 KB
ID:	168872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	90 - podpis net (1 of 1).jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	1,22 MB
ID:	168873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91 bw - podpis net (1 of 1).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	618,1 KB
ID:	168874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	92 - podpis net (1 of 1).jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	1,16 MB
ID:	168875  


  2. #752
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Farensbach
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Posty
    1.378
    Siła reputacji
    176
    Moja galeria
    Świetne, obrazki prawie jak z filmu "Pluton".

  3. #753
    diabolique
    Gość
    Zdjęcia pod względem technicznym świetne, jednak...
    Mam pewne przemyślenia (żeby nie było, że uwagi). W tych zdjęciach czegoś mi brakuje.
    1) po pierwsze brakuje mi bardziej zdecydowanego operowania cieniem, który nadawałby całej scenerii niepokój, bo na tych zdjęciach jest wręcz sielankowo (patrz przykład 1)
    2) brakuje mi ruchu, dynamiki - nawet gdy są sceny "ruchome", to są one drętwe - nie do końca z winy bohaterów zdjęć, nie tniesz odważnie kadrów w tzw. "estetyce błędu", by nadać im autentyczności, tylko cyzelujesz odzierając je tym sposobem z emocji, rozedrgania towarzyszącego tak ekstremalnym sytuacjom jak wojna - nawet jeśli to pozorowanie wojny (patrz przykład 2)
    3) brakuje mi bardziej odważnego kadrowania, po zdjęciach widać, że jesteś "na zewnątrz" całej sytuacji, widz jej nie czuje, nie odbiera zmysłami - jak mówi Krzysztof Miller, znany fotoreporter wojenny "zdjęcie musi śmierdzieć", twoje nie śmierdzą, są pocztówkami ("obrazkami", jak je nazwał Farensbach) (patrz przykład 2)
    4) brakuje mi wyczekania chwili, bohaterowie zdjęć są świetnymi rekonstruktorami, starają się odgrywać role; właśnie "odgrywać" a nie "czuć", w ich oczach nie widać wojny, zmęczenia, triumfu, rezygnacji... Ich oczy nic nie wyrażają (patrz przykład 3)

    Innymi słowy - zdjęcia są dobre, ale tylko dobre. Przy tak szerokim rozeznaniu w temacie jaki masz, te zdjęcia mają prawo (i powinny) być wybitne. Wszystkie atuty masz w zasięgu ręki.


    EDIT:
    PS. Po twoich zdjęciach widać, że robisz je praktycznie z tej samej odległości, z tej samej perspektywy. Narzuć sobie pewną dyscyplinę i gdy przy następnej rekonstrukcji będziesz kadrował ujęcie, to przed następnym zrób dwa duże kroki do przodu - niezależnie od sytuacji, nawet jeśli wejdziesz między ludzi, w wielki dół czy za płot, to kombinuj - chętnie zobaczę efekty.
    Ostatnio edytowane przez diabolique ; 7.03.16 o 13:28

  4. #754
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robert1088 Zobacz posta
    Tak zeby wątek nie podupadł. Tym razem z czołgiem w tle.
    Podoba mi sie.

    ---------- Post dodany o 12:35 ---------- Poprzedni post był o 12:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez robert1088 Zobacz posta
    Wietnam 1968 r
    Trochę pod prąd bo wdarło się BW
    Podoba mi sie.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  5. #755
    diabolique
    Gość
    Przejrzałem kilka stron do tyłu i stwierdzam, że nikomu nie piszę chyba takich elaboratów pod zdjęciami jak Robertowi.
    Podziwiam jego cierpliwość i obiecuję poprawę

  6. #756
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Ja tam się nie gniewam

  7. #757
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.318
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Przejrzałem kilka stron do tyłu i stwierdzam, że nikomu nie piszę chyba takich elaboratów pod zdjęciami jak Robertowi.
    Podziwiam jego cierpliwość i obiecuję poprawę
    Takich uwag nigdy za wiele
    Ja niestety uwag nie mam, a zdjęcia podobają mi się bardzo

  8. #758
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robert1088 Zobacz posta
    Wietnam 1968 r
    Pierwsze z nich, portret. Wiedziałem, że gdzieś już widziałem podobne ujęcie.

    Horst Faas: http://imgur.com/gallery/Ca9yi5r

    ---------- Post dodany o 13:13 ---------- Poprzedni post był o 12:51 ----------

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    "zdjęcie musi śmierdzieć", twoje nie śmierdzą, są pocztówkami
    Tu stanę w obronie prac Roberta. Gdyby tylko rekonstrukcja na to pozwalała... Najczęściej są one mocno ograniczone. Można odtworzyć umundurowanie, broń, sprzęt, elementy walki, ale wykrzesać z rekonstruktorów emocje? Trzeba by ich przeczołgać przez cały poligon drawski, a na końcu zrobić inscenizacje.

    Można jeszcze spróbować podrzucić im sugestie by trochę "pocierpieli" lub zagrali utrudzonych przed obiektywem. Tu jednak musiałby się wypowiedzieć Robert czy rekonstruktorzy, których zna, są do tego zdolni.

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    4) brakuje mi wyczekania chwili, bohaterowie zdjęć są świetnymi rekonstruktorami, starają się odgrywać role; właśnie "odgrywać" a nie "czuć", w ich oczach nie widać wojny, zmęczenia, triumfu, rezygnacji... Ich oczy nic nie wyrażają (patrz przykład 3)
    Dokładnie to co napisałem. Brakuje im wielu godzin zmęczenia, niepewności najbliższych kilku godzin, oczekiwania na wycofanie się lub atak.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 8.03.16 o 14:17

  9. #759
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Tu stanę w obronie prac Roberta. Gdyby tylko rekonstrukcja na to pozwalała... Najczęściej są one mocno ograniczone. Można odtworzyć umundurowanie, broń, sprzęt, elementy walki, ale wykrzesać z rekonstruktorów emocje? Trzeba by ich przeczołgać przez cały poligon drawski, a na końcu zrobić inscenizacje.
    Nie trzeba całego poligonu, 500 metrów na pełnym biegu ze sprzętem i koleś ledwo oddech łapie jak po zrzuceniu napalmu
    Robert zresztą sam pisał, że idzie w stronę inscenizacji, dystansując się od imprez rekonstrukcyjnych, więc możliwości kreacji rosną.
    Mieliśmy długą dyskusję na fb na ten temat Podrzuciłem mu kilka pomysłów do ewentualnego przemyślenia
    Ciekaw jestem kolejnych zdjęć.

  10. #760
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Śledząc ten wątek można zauważyć, że Robert się rozkręca. Wierzę, że i reżysersko też się uda

Podobne wątki

  1. Hades - fotografie
    By hades in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 898
    Ostatni post / autor: 31.12.21, 19:36
  2. Dyskotekowe fotografie
    By majorek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11.08.09, 14:13
  3. Stare fotografie
    By nurek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.03.07, 20:59
  4. Różne fotografie
    By NimnuL in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26.07.06, 09:58
  5. Fotografie w podczerwieni
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 00:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.