Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: E-510 dla początkującego?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-510 dla początkującego?

    Witam

    Na początku jako nowy na forum witam wszystkich

    Mam pytanie jak w temacie: czy model E-510 będzie dobry dla początkującego "fotografa"? Przewertowałem dziesiątki stron, opinii, testów, oglądałem zdjęcia i z wszystkich amatorskich lustrzanek w tej klasie cenowej w 99% zdecydowałem się na tą firmę i model, który widzę, że zbiera bardzo dobre opinie.

    Ale oczywiście pojawiły się pewne "ale" ( także po lekturze tego forum ): a to, że niby nie radzi sobie w ciemniejszych pomieszczeniach, ma "ciemne kity". W końcu mój znajomy i miłośnik fotografowania powiedział, że to "plastikowa zabawka". "Nie to co taki np. Pentax 200D" - dodał.

    Na początku zamierzam aparat wykorzystywać do utrwalania tego, co szeregowy Kowalski a więc imprezy, wycieczki, itp itd.
    Tylko proszę - nie odsyłajcie mnie komentarzami, że potrenuj najpierw na "zwykłych" aparatach, a dopiero potem wejdź w lustrzanki Szybko się uczę, a aparatów nie lubię zmieniać co pół rok u

    Tak więc reasumując: czy E-510 to dobry wybór?

    Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Witaj, każdy jest dobry dla początkującego bo każdy robi zdjęcia. Najlepiej wziąć do ręki i zobaczyć jak leży, jeśli chodzi o e-510 to teraz możesz kupić w dobrej cenie używany. Nawet ktoś się teraz ogłasza że ma do sprzedania tu na forum taki z gwarancją
    https://forum.olympusclub.pl/showthr...000#post302000
    na początek w sam raz a do imprez i wycieczek bez lampy zewnętrznej i tak się nie obędzie chyba że chcesz być ograniczony. Więc dokup fl-36 lub metza 48 Af-1 i ciesz się robieniem zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez andre77 ; 4.04.09 o 13:27
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  3. #3
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viscaelbarsa Zobacz posta
    Witam

    Na początku jako nowy na forum witam wszystkich

    Mam pytanie jak w temacie: czy model E-510 będzie dobry dla początkującego "fotografa"? Przewertowałem dziesiątki stron, opinii, testów, oglądałem zdjęcia i z wszystkich amatorskich lustrzanek w tej klasie cenowej w 99% zdecydowałem się na tą firmę i model, który widzę, że zbiera bardzo dobre opinie.

    Ale oczywiście pojawiły się pewne "ale" ( także po lekturze tego forum ): a to, że niby nie radzi sobie w ciemniejszych pomieszczeniach, ma "ciemne kity". W końcu mój znajomy i miłośnik fotografowania powiedział, że to "plastikowa zabawka". "Nie to co taki np. Pentax 200D" - dodał.

    Na początku zamierzam aparat wykorzystywać do utrwalania tego, co szeregowy Kowalski a więc imprezy, wycieczki, itp itd.
    Tylko proszę - nie odsyłajcie mnie komentarzami, że potrenuj najpierw na "zwykłych" aparatach, a dopiero potem wejdź w lustrzanki Szybko się uczę, a aparatów nie lubię zmieniać co pół rok u

    Tak więc reasumując: czy E-510 to dobry wybór?

    Pozdrawiam

    Nie owijając w bawełnę,bo o to nie prosisz,powiem krótko i na temat :

    Olympus E-510,to bardzo dobra cyfrowa lustrzanka.

    Piszę to z własnego doświadczenia.Jedyną jej wadą,która trochę mnie wk....a,to mały wizjer,który m.in.był powodem przesiadki na starszego brata,jednak E-510 nadal jest i będzie ze mną.
    Z całą odpowiedzialnością,obiektywnie mogę stwierdzic,że do Twoich potrzeb na dziś,ten aparat Cię nie zawiedzie.
    Masz w nim wszystko co powinno byc a może nawet ciut za dużo.
    Wolnośc to prawo czynienia wszystkiego,na co pozwalają prawa.
    Landscape Photography

  4. #4
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    E-510 dobrze prawi, napisz jeszcze ile chcesz wydać bo może jest mozliwość że kupisz same body i do tego zd 14-54 + lampę i będziesz miał na dłużej niż tylko początek
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andre77 Zobacz posta
    napisz jeszcze ile chcesz wydać
    Body + Double Kit ED 14 - 42 mm + ED 40 - 150 mm = 1799zł
    Ponieważ nie ma dużej różnicy cenowej do 520 zastanawiałem się jeszcze nad tym modelem, ale widzę, że nie ma dużej różnicy. A wolałbym dołożyć kilka groszy i jak napisał przedmówca dokupić ( za jakiś czas ) lampę.

  6. #6
    jungli
    Gość
    510-tka jest bardzo fajna, mam porownanie do innych systemow, szkla kitowe swietne i chyba najlepsze z kitowek dostepnych na rynku, do wiziera idzie sie przyzwyczaic, szybko i cicho sprzet ostrzy nie to co wiekszosc wiertarek na rynku, jest malutki, dobrze sie trzyma, ma wydajna stabilizacje i ze szklami zuiko dlugo pojezdzisz. Do tego przyszlosciowo 14-54, 50-200 i jakas lampa i masz zestaw na kazda okazje, mam polecam, rowniez na sprzedaz ale nie zachecam, po prostu mam, bez rekalmy, towar dobry i tak sie sprzeda

    Faktycznie od K200 odstaje, ale niewiele, nie przejmowalbym sie tym zbytnio, bo to nie korpus robi zdjecia tylko TY, szklarnia super w Zuiko wiec dasz rade

    Polecam

    pozdrawiam cieplo
    jungli

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Na początek w sam raz.
    MK

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Yegr
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viscaelbarsa Zobacz posta
    Ale oczywiście pojawiły się pewne "ale" ( także po lekturze tego forum ): a to, że niby nie radzi sobie w ciemniejszych pomieszczeniach, ma "ciemne kity". W końcu mój znajomy i miłośnik fotografowania powiedział, że to "plastikowa zabawka". "Nie to co taki np. Pentax 200D" - dodał.
    Zwrot plastikowa zabawka jest chyba równie nie trafny co do Olympusa, co nagminnie używany .
    Cytat Zamieszczone przez viscaelbarsa Zobacz posta
    Tak więc reasumując: czy E-510 to dobry wybór?
    Tak.

    Jeśli chodzi o zewnętrzną lampę, to robi ona niesamowitą różnicę w pomieszczeniach. Prawdopodobnie większą niż zamiana na jakikolwiek inny aparat. Sam posiadam E-510 z lampą FL-36R i jestem bardzo zadowolony z ze zdjęć który wychodzą z takiej kombinacji- na pokój 5*5m spokojnie wystarcza, a używam kit'owych obiektywów.

    Na koniec tylko poprę przedmówców którzy sugerują, wziąć do ręki zarówno E-510 jak i K200d przed zakupem- sprawdzić rozłożenie klawiszy itd.
    Olympus E-510 | 14-42mm 1:3.5-5.6| 40-150mm 1:4-5.6 | OM 50mm 1:1.4 |FL-36R

  9. #9
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Klawisze jak dla mnie sa genialnie poukładane.

    Przesiadłem się z E1 i bałem się że bedzie tragedia - bo E1 słynie z tego że jest baaardzo dobrze dopracowanym korpusem.

    okazuje się że wszystko mam na wierzchu i nie mam problemu z szybka zmianą czegokolwiek

    E-510 na początek a nawet na dluzej to swietna puszeczka.
    Na pewno nie jest to plastikowy badziew. Jestem przewrażliwiony na tym punkcie i uważam że Olympus akurat takich aparatów nie robi.

    Jakies canony 300 350 niektóre alfy aż odrzucały mnie jak je macałem.
    Olympus sprawia wrażenie baaardzo solidnie zrobionego. Nawet nie tyle sprawia wrażenie ile jest bardzo solidnie zrobiony.

    ja jestem zachwycony. kupiłem go jako przejściowy korpus międzu E1 a E3.
    Chciałem poczekac aaż E3 potanieje a teraz nie chce kupowac już trójki tylko wolę poinwestować w obiektywy lampy filtry i statywy

    pozdrawiam
    dobas

  10. #10
    | OlyJedi Awatar andre77
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Samoklęski Kolonia Druga
    Posty
    183
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zależy jaka ta różnica, jak 100 zł. to bierz e-520 a jak 300 zł to dołóż i kup jeszcze fl-36 lub metza 48 i będziesz zadowolony.
    Jeżeli widzisz tonącego człowieka i chciałbyś jednocześnie uratować go i zachować na zdjęciu to wydarzenie. Jaki rodzaj filmu zastosujesz?

Podobne wątki

  1. Pseudo HDR-y początkującego
    By rav00000 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.01.10, 14:41
  2. Zdjęcie początkującego
    By herman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12.06.06, 12:22
  3. Zdjęcie początkującego...
    By Noterek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.09.05, 23:31
  4. 3 fotki początkującego
    By dooomin in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.07.04, 16:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.