Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 1220212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 221

Wątek: Jaką lornetkę polecacie ??

  1. #211
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Panowie, ja nie wiem, napiszcie czego używacie.
    Nigdy nie rozstaję się z 8x42 EXWP I, dobrze się sprawuje nawet w słabych warunkach oświetleniowych, na niewielkie odległości idealna, służy mi głównie do namierzania poruszających się celów, do szczegółowej obserwacji z dużej odległości używam Celestron Regal 100 F-ED, luneta jest stosunkowo jasna i ma bardzo dobre powiększenie: 22-67x, niestety sporo waży i bez porządnego (stabilnego) statywu nie da się jej używać.
    Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  2. #212
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Ok... obecnie używamy z żoną dwóch lornetek: Kowa Genesis 8x33 i Swarek Habicht 8x30W. Są małe, lekkie, NIE PRZESZKADZAJĄ terenie (to cholernie ważne, bo dużych lornetek po prostu długo na szyi nie ponosisz), mają bdb szerokość pola... do przyrody i na wycieczki genialne. Używaliśmy kiedyś sprzętu w rodzaju 8x42, ale okazał się być za duży.

    @jkr, z lornetkami jest jak z obiektywami - trzeba wyłożyć kasę by było dobrze Z doświadczenia wiem, że wyskakując z kwoty 500-700pln można już coś kupić niezłego entry-level, ale zabawa zaczyna się dopiero powyżej ~1500pln. No ale ja może jestem skrzywiony...

  3. #213
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Trzy osoby napisały jakich lornetek używają i już wiem czego się trzymać. Swoją drogą to nawet nie pomyślałem, że trzeba będzie trochę wydać kasy na to. Dzięki.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  4. #214
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Na kilometr to żaden Swarek nie pomoże. Jeżeli lornetka ma na kilometrze pole widzenia ~120-140m a ptaszek ma 20cm (no, niech to będzie żuraw więc 1m), to ile zajmie pola widzenia? To będzie kropka i nic więcej.

    Ale ogólnie ideę ze Swarkiem czy Lajką popieram Sam mam głupiego Habichta i jest git Muszle oczne może na pierwszy rzut oka mało wygodne, ale po chwili idzie się przyzwyczaić. Za to obraz jest... orgastyczny.
    bardziej miałem na myśli jakość obrazu w lornetkach Swarovski i Leica w porównaniu do np. Olka, oczywista oczywistość, że na 1 km lornetka nie da rady
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #215
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    @jkr, zacznij poszukiwania od sprawdzenia czegoś solidnego i "tańszego" np. proponowanego wcześniej Olka EXWP, Kowy BD 8x32 Prominar, Nikona Monarch 7... Jakbyś chciał jednak taniej to może Nikon Action EX 8x42 albo Olek EXPS 8x42, choć to już trochę większy sprzęt. Ten Olek ma mniejsze pole widzenia, ale IMHO jest troszkę lepszy optycznie. Z kolei z droższego sprzętu - od ok. 2.5kpln to będziesz piał z zachwytu cokolwiek byś nie kupił

    Proponowałbym powiększenie 8x, ale sprawdź, może 10x też jesteś w stanie pewnie utrzymać w rękach. Średnica obiektywu 30-32mm do obserwacji dziennych też Ci powinna wystarczyć, a im droższa lornetka tym bardziej to twierdzenie jest prawdziwe, bo transmisja takich lornetek jest lepsza. Jak Ci się nie śpieszy, to poszperaj za używkami na allegro, ebayu czy giełdzie na optyczne.pl. Ja swojego Habichta kupiłem w stanie "nówka funkiel" za 60% ceny sklepowej, bo właściciel "zachorował" na Swarovision EL i zbierał fundusze

    Powodzenia i daj znać na Forum co wybrałeś!

  6. #216
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Trzy osoby napisały jakich lornetek używają i już wiem czego się trzymać. Swoją drogą to nawet nie pomyślałem, że trzeba będzie trochę wydać kasy na to. Dzięki.
    To ja będę czwarty. Mam Nikona Aculon A211 8X42 i jestem z niej bardzo zadowolony.

  7. #217

    Dołączył
    Jul 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc podepnę się pod temat „Jaką lornetkę polecacie?”.
    Szukam lornetki, bądź monokularu.
    Mam pełną świadomość, że w zakładanym przedziale cenowym będzie to gra kompromisów, coś za coś.
    Przedział cenowy: 200-300-500,- pln.
    Biorę pod uwagę również sprzęt używany.
    Lornetka ewentualnie monokular mają być uzupełnieniem mojego sprzętu foto.
    Dwa lata temu, przesiadłem się z lustrzanki na bezlusterkowca Olympusa OMD 5 II.
    Torba+korpus+dwa obiektywy to łącznie 1,2 kg, zamiast jak wcześniej prawie 4kg.
    Dlatego lornetka powinna być lekka, do 700-800g, monokular wiadomo połowa wagi lornetki.
    Zastosowanie: szeroko pojęta przyroda, ptaki, detale architektury, wakacje i fajnie spojrzeć czasem wieczorem w niebo.
    Z racji spacerów z psem nad Odrą , czasem wczesny świt, innym razem zmierzch…zależy od pory roku, fajnie gdyby była jasna.
    Parametry użytkownika: wiek…niestety, ale lat prawie 50 i mniej już nie będzie; okulary progresywne ( -2 i -2,5 z lekkim astygmatyzmem); weekendy, wakacje, rower, sport soczewki kontaktowe, ale tylko do dali.
    Po przejrzeniu kilku stron dystrybutorów sprzętu optycznego wstępnie padło na następujące lornetki:
    Olympus 8x40 DPSI
    Delta Optical Forest II 8x42
    Nikon Aculon A211 8x42
    Levenhuk Karma Plus 8x42 (faworyt!)
    Levenhuk Karma 8x42
    Bresser Corvette 8x42
    W dłoni trzymałem Olympusa, Karma Plus i monokular Levenhuk Wise Plus 8x42.
    Jakieś sugestie,porady, opinie głownie od „okularników”, będę wdzięczny.
    Może jakieś inne propozycje, nagłe zmiany akcji.
    OM-D E-M 5 markII + mZD 12-40 + mZD 14-150 II + mZD 9-18 + Retrospective 7
    było: NikonD5000/5300 N18-105VR N18-200VR N35/1.8G N50/1.8G N10-24 SB800+Retrospective7

  8. #218
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    kup najtańsza z wymienionych, powalajacych róznic między nimi nie ma
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #219

    Dołączył
    Nov 2018
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czasem można kupić używkę olympusa 10x50 Dps w niezłej cenie - do takich zastosowań będzie wystarczająca.

  10. #220
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    632
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    kup najtańsza z wymienionych, powalajacych róznic między nimi nie ma
    ... niezupełnie . Kup najtańszą z sugerowanych , pod warunkiem , że wsadzisz w nią swoje oczy i wyregulujesz pod siebie i będziesz komfortowo widział szczegóły. Polecanie jakiejkolwiek optyki "bo mam i działa" , a zwłaszcza polecanie komuś z jakąkolwiek wadą wzroku nie jest zasadne . Mam dobre fajne okulary ... zamówię Ci takie same .

    Nie patrz na opisy producenta odnośnie cyferek korekty dioptri , tylko fizycznie pogap się przez okular. Może się też okazać , że guma na okularze lub głębokość szkieł w obudowie skutecznie zniechęci to podnoszenia sprzętu do oczu . Ile byś miał nie wydać , to warto wydać dobrze . Chyba , że kupujesz dla mania .

    Monokulary są dobre do szybkiego sprawdzania szczegółów w terenie , ale do obserwacji już niekoniecznie . Używam Vortexa 10x36 , ale głównie jako sprawdzacz czy to daleko tam to ścieżka , przesmyk czy tylko pofałdowanie terenu .

Podobne wątki

  1. przeliczenie mm aparatu na lornetkę ;)
    By kasprzyk in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22.09.16, 22:16
  2. kamera video - co polecacie?
    By pawel-5 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 11:08
  3. Najańszy kompakt. Co polecacie?
    By zieli33 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 15:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.