Strona 12 z 23 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 221

Wątek: Jaką lornetkę polecacie ??

  1. #111
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    pod Krakowem
    Posty
    271
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Dzięki Paffcio. To będą moje pierwsze takie sprzęty a jak wiesz kupuje się 2 razy
    Ten Vortex ciekawy tylko waga już trochę duża. W góry chciałbym coś co nie waży pół tony - wiadomo ze bedzie ciemniejsze i okupione gorszymi parametrami. Ale wole wsiąść słabsza optycznie niż nie brać nic z powodu wagi. Dlatego zastanawiam się co ma najmniejsze kompromisy.

    Jako podstawowa lornetkę wybiorę chyba Olympus 10x42 EXPS I lub Olympus 8x42 EXPS I. Oglądnę jeszcze te stabilizowane Canona.
    X-E1, X-T10, trochę szkieł i ostatnio po zbyte LX-100, A7II,

  2. #112
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    10x42 nieśmiało bym odrzucił tzn. ja bym tego nie kupił, bo to sprzęt dla ludzi o stabilnych rękach Chodzi mi o to, że jak jesteś na wycieczce, po jakimś wysiłku to czasem 8x ciężko jest utrzymać. A w góry to faktycznie Vortex Talon jest zbyt ciężki. Tutaj przydałoby się coś w stylu Nikona HG 8x20

  3. #113
    Awatar jabolo
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    z całym szacunkiem paffcio , ale mam nadzieje, że patrzyłeś przez te sprzęty.
    oczywiście że EXPS to lepsza lornetka ale czy aż tak żeby płacić za nią ponad dwa razy więcej, nie wiem.
    Co do nikona, to też bardzo dobre lornetki, warto jak najbardziej wziąć je pod uwagę.

    Szczerze radze koledze MARSCool, iść do pierwszego lepszego sklepu i popatrzeć sobie przez te lornetki, pomacać, pokręcić, powąchać (tak, tak powąchać, czasem te gumki śmierdzą strasznie) a wtedy wybór jest prostszy, duuuuużo prostszy.
    Szczególnie zwrócić uwagę na powiększenie bo potem w terenie jest zawód że ,,trzabyło brać 10 razy bo jakoś tak kiepsko widać tego ptaszka"

    A jaka jest najlepsza lornetka? oczywiście ta najczęściej używana!
    om-d 10 dual kit, Pentacon 50/1,8 + YN 560II, E-420+14-42.

  4. #114
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    EXPS I 8x42 mam od ok. 6 lat
    Vortexa talon hd 8x42 mam od roku
    w sklepie oglądałem w zeszłym roku Olka DPS, bawiłem się również Nikonem Aculon i jego poprzednikiem (jak to się nazywało? EX? teraz nie pamiętam)

    z tych tańszych "patrzałek" Olek EXPS I pobił resztę jakością obrazu (ostrość, kontrast), choć pole widzenia to akurat Nikon miał lepsze, Vortex talon to już w ogóle inna liga, bo i pole widzenia b. szerokie, i obraz miodny... czy warto dopłacać? nie wiem, to zawsze zależy od osobistych preferencji. Dla mnie warto, ale ktoś inny powie, że nie widzi różnicy między lornetką za 300pln i Zeissem za 6000...



    ---------- Post dodany o 20:45 ---------- Poprzedni post był o 20:42 ----------

    > Szczególnie zwrócić uwagę na powiększenie bo potem w terenie jest zawód że ,,trzabyło brać 10 razy bo jakoś tak kiepsko widać tego ptaszka"
    zgadzam się w 100%, ale należy pamiętać, że jak powiększenie będzie za duże, to obraz będzie tak latał, że tego ptaszka też będzie kiepsko widać

  5. #115
    Awatar jabolo
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie no z tym zeissem za 6000 to nie przesadzajmy, rozmawiamy o lornetkach dla przecietnego kowalskiego
    Ja tylko powiem jak to juz chyba bylo wczesniej pisane, ze patrzylem raz sobie przez svarowskiego i jesli nie macie zamiar kupowac takich lornetek to nie patrzcie przez nie bo juz nic nie wyglada tak fajnie yakze roznica jest i to ewidentna jesli chodzi o sprzet z wyzszej polki.
    om-d 10 dual kit, Pentacon 50/1,8 + YN 560II, E-420+14-42.

  6. #116
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    > jesli nie macie zamiar kupowac takich lornetek to nie patrzcie przez nie bo juz nic nie wyglada tak fajnie
    To dotyczy każdej sytuacji, gdy porównuje się sprzęt z kompletnie różnych półek cenowych. Kumpel z pracy był już napalony na Olka EXPS, ale ja podstępna świnia, pożyczyłem mu na dwa dni Vortexa. Po tym czasie oddał klnąc, że będzie musiał dozbierać tysiaka, bo o Olku nie ma już nawet mowy

    A propos zwykłego Kowalskiego... ostatnio nad Biebrzą spotkałem gościa, z wyglądu ot taki zwykły Kowalski, co przyjechał na obserwację starą Octawią, za to co miał na szyi... dlsra z długim profi tele, w ręku jakąś wypaśną lunetę 80mm, a drugim lorneteczkę z seksownym napisem Carl Zeiss
    Ostatnio edytowane przez Paffcio ; 9.04.15 o 22:34

  7. #117
    Awatar jabolo
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    116
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    no to już teraz wiesz czemu przyjechał starą octavia
    om-d 10 dual kit, Pentacon 50/1,8 + YN 560II, E-420+14-42.

  8. #118
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    pod Krakowem
    Posty
    271
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    wpadłem dzisiaj na chwile do miejskiej macalni i oprócz A7 II popatrzyłem na lornetki. Niestety nie za dużo tego było: Nikon EX 10x50, Oly DPS 8x42, Nikon aculon 8x42.
    W warunkach jakie tam panowały najbardziej mi się podobała Olgo. Mimo ze mniejsze powiększenie tej samej wielkości litery mogłem odczytać. Nikon tez dosyć fajny ale w środku pola chyba nie tak ostry i balans bieli oraz aberracja nieco większa niż w olym. Aculon najsłabszy. W wekend bede próbował dalej.
    Co myslicie o tej: http://www.optyczne.pl/284-Test_lorn...10x50_....html
    X-E1, X-T10, trochę szkieł i ostatnio po zbyte LX-100, A7II,

  9. #119
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Własnoocznie Foresty nie macałem, ale lornetka zbiera dobre recenzje.

    BTW widzę, że zaczynasz podbijać pułap cenowy, za dwa tygodnie skończy się na jakimś uroczym Swarku

  10. #120
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Moze to Wam tez w wyborze pomoze:

    https://forum.olympusclub.pl/threads...C4%99%E2%80%A6

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

Podobne wątki

  1. przeliczenie mm aparatu na lornetkę ;)
    By kasprzyk in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 22.09.16, 22:16
  2. kamera video - co polecacie?
    By pawel-5 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.04.10, 11:08
  3. Najańszy kompakt. Co polecacie?
    By zieli33 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.09.09, 15:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.