Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Tamron SP AF60mm F/2.0 Di II MACRO 1:1

  1. #1
    rocco
    Gość

    Tamron SP AF60mm F/2.0 Di II MACRO 1:1

    Wygląda na to, że szykuje się nowy, jasny i ciekawy obiektyw do makrofotografii: Tamron SP AF60mm F/2.0 Di II MACRO 1:1



    Najważniejsze cechy Tamron SP AF60mm F/2.0 Di II MACRO 1:1
    - pierwszy na świecie obiektyw o ogniskowej 60 mm i światłosile równej F/2.0 oraz skali odwzorowania 1:1,
    - skomplikowana budowa optyczna zawierająca 14 soczewek ułożonych w 10 grup,
    - dwa elementy ze szkła LD (low dispersion glass) charakteryzującego się niską dyspersją światła , które pozwala na obniżenie poziomu aberracji,
    - efektywna odległość robocza od pierwszej soczewki wynosi aż 100 mm,
    wewnętrzne ogniskowanie sprawia, że obiektyw nie zmienia swoich rozmiarów podczas ogniskowania,
    - wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe BBAR (Broad-Band Anti-Reflection),
    - możliwość ręcznego przeostrzenia niezlaeżnie od tryby pracy systemu autofocus (full-time manual cantrol),
    - duża poręczność i wygoda użytkowania z powodu niskiej wagi i małych rozmiarów.
    Znając Tamrona, bedzie to pewnie niezłe szkiełko w umiarkowanej cenie.
    No i skala odwzorowania równa 1:1 z 10cm!
    Zapowiadają go dla APS-C (po cropie będzie 90mm więc idealna ogniskowa do makro) ale kto wie, może trafi i do systemu 4/3?
    Jest równie jasny jak Zuiko 50 f/2 Macro ale nad 50-ką Olympusa miałby przewagę skali odwzorowania, szybkiego i korygowalnego manualnie w każdej chwili autofokusa i pewnie także ceny.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Przydałby się taki do 4/3. Z odwzorowaniem jak ZD35, ale większą odległością ostrzenia. Ale wolałbym np. f4, ale jak najtańszy.

  3. #3
    rocco
    Gość
    Ze światełkiem f/2 to może być także fajna portretówka.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Nadziwić się nie mogę - dlaczego Tamron nie wdepnął dotychczas w 4/3?!
    Pozdrówka.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez witia1 Zobacz posta

    Nadziwić się nie mogę - dlaczego Tamron nie wdepnął dotychczas w 4/3?!
    Pozdrówka.
    Bo nie widzi w tym interesu?

    Szkiełko zapowiada się zajefajnie. Sam się zaśliniłem na myśl o takiej portretówce podpiętej do E-3. Wtedy myśl o ZD 50/2.0 prysłaby niczym jaki sen złoty
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  6. #6
    | OlyJedi Awatar clorox
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    67
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jeżeli szkiełko będzie przyzwoite i w normalnej cenie, to poważnie zastanowię się nad jakąś używaną, tanią puszką APS-C.
    Wdepnąłem w niezłe 4/3...

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Ramzes_II
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Dębica
    Posty
    789
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Bo nie widzi w tym interesu?

    Szkiełko zapowiada się zajefajnie. Sam się zaśliniłem na myśl o takiej portretówce podpiętej do E-3. Wtedy myśl o ZD 50/2.0 prysłaby niczym jaki sen złoty
    Dokładnie - jak tamron wypuści to szkło pod 4/3 to bedzie mój kolejny zakup. Makro, portret.. pożyju, uwidzu... jak rzekł rosyjski saper..
    E-510 + ME-1 + grip + matówka klin z mikrorastrem / Zuiko ED 12-60 SWD / OM 50-1.4 / Metz Mecablitz 58 AF-1 / Hama Defender 220 Pro.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Mnie by takie nawet gdyby bez AF działało wystarczyło. Szkoda, że nie ma przejściówki, która by przymykała przesłonę przy robieniu zdjęć. Taki krótki obiektyw łatwo byłoby doświetlić przy makro.

  9. #9
    pat.p
    Gość
    Jeśli to szkiełko będzie dorównywało 90 Macro, no to pełen wypas.
    I - jak na Tamrona przystało - za rozsądne pieniądze.
    Pozdrawiam
    pat

Podobne wątki

  1. Tamron 18-270 F/3,5 -6,3
    By helmuth in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.12.09, 14:58
  2. Tamron a e-410
    By szpinak in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.03.08, 15:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.