Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Olympus SP 565 UZ

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus SP 565 UZ

    Długie godziny spędzone przed ekranem komputera i wielki mętlik w głowie. Jaki aparat wybrać? Ustaliłem sobie najpierw kryteria i drogą eliminacji postanowiłem dojść do zakupu.
    Kompakt czy lustrzanka (tania lustrzanka )?
    Za lustrzanką przemawia lepsza jakość zdjęć (matryca) i właściwie możliwości nieograniczone - niczym nieograniczone, oprócz kasy.
    Za kompaktem uniwersalność.
    Moje możliwości finansowe to tania lustrzanka z kitem – i co dalej – zbieranie przez kolejne 10 lat na obiektyw? .(Co żona na to? ) Po przeczytaniu kilkunastu artykułów fachowców w dziedzinie fotografii, decyzja zapadła kompakt. Najchętniej oczywiście kompakt Olympusa. Do tej pory pstrykałem C 220 zoom i jakoś tak zakochałem się w tej firmie. Aparacik mimo niewielkiej rozdzielczości 2,2Mpx robił zdjęcia dobre w plenerze i przy dobrym oświetleniu, no i wytrzymała gadzina, taki „ruski” . Tylko ten czas reakcji - załamka. zanim się załadował to nawet ślimaki zdążyły pouciekać.
    Kolejne kryterium to kieszonkowiec czy może coś większego? Tutaj zbyt długo się nie zastanawiałem, bo jeżeli nie lustrzanka to przynajmniej taki aparat żebym czuł, że coś trzymam w ręku. Padło na segment kompaktów z ultra zoomem.
    Cena. Założyłem, że aparat nie będzie mnie więcej kosztował niż 1200 zł. (z kartami, ewentualnie zasilaczem i torbą). W tym przedziale cenowym Canon Powershot SX10IS (trochę droższy), NIKON P80, Panasonic FZ28, Olympus SP 570 UZ i inne FUJI. . Oczywiście miłość jest ślepa i wybrałem Olympusa SP 570. Tutaj zaczęła się jazda. Godzinami znowu przy kompie i czytanie wszystkich recenzji i opinii użytkowników. Oczywiście na forum Olympusa także. Koledzy na tym forum po raz kolejny udowodnili, że warto tutaj zaglądać. Podsunęli pomysł z SP 565. Według internautów różnią się te aparaty od siebie niewiele. Inny wizjer w 570 – tce 2,7”, pokrętło zoomu na obiektywie (według użytkowników niezbyt precyzyjny), sanki dla dodatkowej lampy błyskowej - pozostałe elementy takie same.No i droższy!!!
    Decyzja zapadła kupiłem Olympusa SP 565 UZ !!!! . Zamówiłem w sklepie z dostawa do domu. Umówiliśmy się w moim mieszkaniu, sprzedawca dostarczył mi go o umówionej godzinie. Przyjechał facet, który może się nazywać profesjonalistą w swoim fachu. W mojej obecności aparat uruchomił – sprawdziliśmy razem jak działa, zrobił zdjęcia, pewnie gdyby była taka potrzeba, przeszkoliłby krótko. Pochwały dla tego sprzedawcy. Wspomnę tylko, że małżonka z filozoficzną miną (nic niemówiącą) obserwowała bez komentarza. .
    Pierwsze wrażenia.
    Bardzo solidna konstrukcja. Plastik bardzo dobrej jakości. Wszystko ładnie dopasowane i gumy solidne. Wkładanie baterii proste, Klapka dobrze zabezpieczona przed wypadaniem.(rygielek blokujący). To samo dotyczy kart. Nie można się pomylić przy wkładaniu. Klapka również zabezpiecza dostatecznie gniazdo. Moim zdaniem największy mankament to dostęp do gniazda USB. Gumowa klapka zabezpieczająca nie bardzo pozwala na swobodne wkładanie kabla. Mam nadzieję, że wytrzyma próbę czasu. Może ze starości nie widzę i dlatego te trudności. Rozmieszczenie przycisków wyśmienite. Korzystanie z menu wymaga , zwłaszcza przy ustawieniach manualnych zerknięcia do instrukcji. (oczywiście dotyczy to tych użytkowników, którzy do tej pory nie mieli możliwości ustawiania manualnego w swoich aparatach) Reszta intuicyjna, instrukcja nie jest potrzebna. Zoom działa bardzo precyzyjnie i ta szybkość po prostu niesamowite (porównanie do Olka 220). Osłonę obiektywu mocuje się pewnie i bez problemów. Sprawdzałem w różnych sytuacjach (inicjując je) – NIE SPADA!!! Trochę gorzej po zdjęciu. Bimba sobie na pasku i trzeba uważać, żeby jej nie zrobić zdjęcia. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Aparat w dłoni leży extra. (ja mam, co prawda małe dłonie, ale i z większymi nie ma problemu – próba na koledze) Jest stosunkowo ciężki. Dla mnie to zaleta. To moje pierwsze wrażenia.
    Ostatnio edytowane przez Tomeq ; 18.03.09 o 12:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.